Audio System Controller (ASK)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от Пресиян Василев » 31 Мар 2018, 9:14

Veselin Petkov написа:Извинявам се за объркването което настана. Имам колата от няколко месеца и докато се ориентирам кое кое е ....... Виждате, че са сложни нещата... Аз също си харесвам оригиналната музика на колата макар да е базовото озвучение и необичам преправяне.... колкото толкова. Занимавам се с ремонт на електроника, която е в друга сфера. Открих друг дефект с фаровете, който неоткрих по форуми. Къде да споделя снимковия материал, може да сме от полза и на други :) ?

Направи тема.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от Atanas328 » 03 Апр 2018, 0:27

Aз съм доволен от Лоджика , но винаги може и по-добре .Някак си ми се иска басовете които са в седалките да се усещат повече и да те масажират като усилиш . Но като цяло за вградена система си е супер,имал съм е46 с харман кардон и тук е 2 класи отгоре звукът . При всички случаи е по-добре от колкото да се слага 12ска в багажника и усилвател за 100 лв :) :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от twake » 19 Май 2019, 21:32

До колегата, който го е сменил стъпалото TDA8563Q

Може ли да ми кажеш от къде си го намерил/поръчал, защото и аз имам да сменявам.

Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от stony1 » 19 Май 2019, 22:06

Питай в магазините за електроника в БГ, има ги в наличност. Само дето се сменят и двете, а не само едното. Мощността не цитираото стъпало е 40W и издържа на товар 2 Ома. Грее по-малко от оригиналните и не е пълен аналог, което не е проблем. Дори е малко по-добро.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от twake » 19 Май 2019, 22:17

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 20 Май 2019, 12:53

stony1 написа:Питай в магазините за електроника в БГ, има ги в наличност. Само дето се сменят и двете, а не само едното. Мощността не цитираото стъпало е 40W и издържа на товар 2 Ома. Грее по-малко от оригиналните и не е пълен аналог, което не е проблем. Дори е малко по-добро.


както изглежда и аз вървя към такъв ремонт
имаш ли стъпала
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от stony1 » 20 Май 2019, 13:14

Даааа, имам стъпала.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 14 Юни 2019, 11:01

защо тук заменят и кондензатор след ремонта?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от cod-cdbp » 16 Юни 2019, 20:52

ares2 написа:защо тук заменят и кондензатор след ремонта?



Защото така да се каже, срока им на годност отдавна е минал, особено предвид условията, в които работят (високи температури през лятото).
Препоръчвам ви Nichicon fine gold, и по възможност се спазват същите стойности. :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от racing_team_vidin » 16 Юни 2019, 22:56

Според мен ги сменят, защото слагат “външен” усилвател с по голяма мощност, съответно и затова кондензатра е с по висока стойност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 16 Юни 2019, 23:21

аз сложих две стъпала tda8563, но през някакво време припуква :dunno: :dunno: и леко сваля нивото на звука
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от stony1 » 17 Юни 2019, 13:48

Първо: Кондензаторът не се сменя! Това че някой го е направил и постна в интернет пространството и маста преписва като папагал без да си има и понятие от електроника, нискочестотни усилватели и захранване за усилватели не означава, че е вярно и миродавно.
Второ: Външният усилвател с по-голяма мощност не влияе върху капацитета на кондезатора, който е предназначен за самия модул. Самият външен усилвател с си е снабден със съответен кондензатор в зависимост от схемата на свързване и приложението.
Трето: От поне две години стъпалата tda8563 се внасят от Китай и в 50% от случаите са дефектни или дефектиат след свързване и включването им. През 2018 г., пазарът беше залят от стъпала tda8563 с фабричен дефект в единия от каналите, както и с такива, които не издържат на напрежение по-високо от 13V. Казано иначе БГ пазарът е залят с Китайски боклуци чиято себестоност не надхвърля $1, но в магажините ги продават мяжду 12 и 15 лева.
И последно: Винаги съм се чудил на хората, които идея си нямат от електроника защо се захващат да си саморемонтират модулите по снимки от интернет и след това да задават въпроси, на които дори и да получат отговор, то по никакъв начин няма да промени работата на ремонтирания или вече напълно изгорял модул.

П.П. Една от партидите tda8563 връщаше напрежение към предусилвателите.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от cod-cdbp » 17 Юни 2019, 14:26

Не ми се влиза в излишни полемики но накратко:

- Електролити е добре да се сменят през известно време, както вече писах по-горе. На свой гръб съм го пробвал и в колата и вкъщи, както и на домашни усилватели и тунери на клиенти. (тия дни с това се занимавам) Просто звукът с нови електролити е коренно различен и не ми е зор, да си съчинявам съчинения по картинка. Отделно и различните марки и модели дават различен звук, за тези ненормалници като мен, които им прави повече впечатление от обичайното.

- Колкото до китайските части - да пълно е с такива и наистина е трудно да се намери нещо проверено и читаво.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от Ненко Вранков » 18 Юни 2019, 8:48

И аз съм правил няколко L7 и БМ-и и смяната на електролитите е препоръчителна след тия 20 години. На последното от 6800uF, бяха останали на по 4600... Онзи ден пък ми докараха една фейсова 65 с отремонтиран и налепен с лепенки L7 усилвател, който свири ужасно ... отделно пукания при събуждания и заспиване, което е отвратително, а голямо име вадят въпросните. Факт е че днешно време всеки всичко сам отремонтирва.. но то затова и почти няма читави коли, като тръгнеш да търсиш по обяви ;) Но пък и повечето хора всичко да е "горе-доло" ги устройва...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от stony1 » 18 Юни 2019, 9:32

Нали видяхте снимката и въпроса на колегата?
Нали се сещате, че по начина по-който е заден въпроса, познанията му по електроника са на ниво - четене на постове и гледанме на снимки и клипове в интернет. Той дори не пита защо са заменили кондензатора с по-голям.
Има си признаци, които покзват кога даден кондезатор е за смяна.
Относно големите имане и ремонтите на аудио системите в БГ, щом Мирафиори и други сервизи небезизвестни във форумните среди започнаха да ремонтират БМВ аудио системи вместо да си гледат силовия тунинг, направите сметка какво ни очаква в близко бъдеще.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook