Заключен волан-оправено

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Заключен волан-оправено

Мнение от Binev_OuT » 15 Сеп 2014, 22:07

Снощи волана се заключи и край до там.Хубавото в цялата работа е че се случи на една бензиностанция.
Ключа може да премине , колата пали няма проблем , но волана остава заключен.
Разглобих нещата които са там , лостчетата за мигачите и т.н. , от цялата работа видях две пломби които си мисля че ако се махнат, ще мога да стигна до това заключване.
Тъй като не ми се занимаваше да махам табла и т.н. , хванах още 3-ма приятели и решихме да го чупим тоя механизъм.
Най-учудващото е че нищо не стана :shock: - хващаме го 4-мата въртим - волана се върти , гумите също - спираме да въртим и волана пак се заключва - аз така :shock:
После въртим на обратно - правим 3 4 оборота - пускаме волана - пак заключен :dunno: - аз очаквах просто нещо да изщрака и да освободи волана - къф е тоя механизъм не ми го побира главата.Пробвахме със и без ключ - все тая.
По-лошото е че на последния опит , нещо превъртя - волана се върти - гумите не :mhihi:
Свалих и волана , всички шлици са перфектни - не знам къде е превъртя и кво стана.
Когато успея да освободя волана,предполагам това превъртане няма да го има.
Та давайте идеи и съвети че не знам кво да правя.Освен платформи и към някой сервиз.
Последна промяна Binev_OuT на 16 Сеп 2014, 12:48, променена общо 1 път
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от b00st » 15 Сеп 2014, 22:37

Вече си видял сметката на кормилния прът, а може и пиньона на рейката. Така че и да го отключиш няма да имаш големи ползи.
Интересно ми е поне на някой от вас, не му ли мина през акъла, че тва с напъването няма да свърши добре?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от metodi80 » 16 Сеп 2014, 0:14

Махни тия болтове , които държат механизма (главата им е изпилена , но може да се махнат без да се сваля табло или конзолата , сваля се само волана и след това с остра отверка или секач се отвиват с няколко удара по главите).
Ето тука съм показал как става на болтовете , които държат конзолата , но по същия начин се отвиват и тия на механизма , малко по -надолу в темата се вижда и как се подменят и тези болотве : viewtopic.php?f=8&t=372852&p=3933374#p3933374

Факта обаче , че се върти волана , а колелата не , означава , че някъде нещо е заминало , но това ще се види после ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от Vanqu1sh » 16 Сеп 2014, 1:04

Спешно, спешно, колко па да е спешно :mhihi: :mhihi: :mhihi: Представям си нещо друго ако трябва да се ремонтира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Трявна
Пол: Мъж
Кара: 540i M
Детайли за колата: С бебе в колата...

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от larry_boy » 16 Сеп 2014, 6:49

:lol: :lol: :lol: Колеги, при вас с тройките, наистина е забавно. Денят ми тръгва с усмивка, честно!! :bowdown:


Та давайте идеи и съвети че не знам кво да правя.Освен платформи и към някой сервиз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от Cobb » 16 Сеп 2014, 8:58

Правиш дупка на означеното място и с нещо вадиш пружината от вътре и вече нямаш заключване.
Радвай се, че не се е заключил в движение...


Изображение

viewtopic.php?f=7&t=201654
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от kagebista » 16 Сеп 2014, 9:18

https://www.youtube.com/watch?v=PIs95B2CJIM
eто ти го решението без да сваляш нищо.
И удачно решение, защото има случаи - при движение да е ставал този фокус! Аз бих махнал тая пружинка при здрав механизъм дори. Няма автомобил, при който този дефект рано или късно да не се прояви във времето.
Махни си пружинката отдолу както е показано и после вече търси какво сте изкъртили и почупили от напъването.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от Cobb » 16 Сеп 2014, 9:54

Е да, разбира се, че няма да сваля нищо, снимката беше просто да види къде трябва да се дупчи. Маха само корите под волана и ще го види.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от kagebista » 16 Сеп 2014, 11:11

При мен е както и на клипа, без да е нужно да се сваля долната пластмаса се вижда алуминиевия корпус и къде да се пробива.
А като се сетя при какви усволия ми се случи и къде бях спрял - искрено не го пожелавам на никой това :evil: . Никакви признаци на дефектен механизъм или затруднено заключване. Всичко перфе и при заключен волан винаги завъртам леко да освободя напрежението преди да врътна с ключа. Ама не ме попита и лопна изведнъж.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от Binev_OuT » 16 Сеп 2014, 11:59

Готово , пробих го както е показал колегата Cobb :bowdown: :bowdown:
Як винтоверт + свредло 10.2 , после измъкнах пружинката с една отверка и готово , всичко вече се движи.
Яд ме е много че не ви попитах по-рано!
Много благодаря , страшни сте!!!
А ся тва превъртане се е получило от гуменото каре долу на рейката.Направо сме го пръснали от напъване :mhihi: :mhihi:
Сменям го и всичко е наред.
:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от KPETEH » 16 Сеп 2014, 12:05

Добре, че е бил гумения бушон, че сигурно сте щели за завъртите колата около предните гуми от напъване или па некой носач да изкривите. Лудница ей...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от kagebista » 16 Сеп 2014, 12:42

KPETEH написа:Добре, че е бил гумения бушон, че сигурно сте щели за завъртите колата около предните гуми от напъване или па некой носач да изкривите. Лудница ей...


:mhihi: мани, че и аз мислих да маризя волана с резки ролеви движения. Но като обстановката е кофти - си готов на всякакви подвизи :mrgreen:
2 часа търсих винтоверт, докато колата ми беше запрала на зебра с навит волан към бордюра в центъра на София. Напред няма ход, назад излизам на движението в кръстовище :ok:
И на капак като ми донесоха машинката - батерията падна точно когато се оголи дупката колкото да влезе карфица. Едвам я извадих тая пружинка.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Заключен волан-оправено

Мнение от stormrider » 16 Юни 2019, 15:50

Проверено-работи!
При заключен волан, пробих с бормашина където е показано, проблема е решен.
С много любов към децата!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.11.2009
Местоположение: Ghost_town
Пол: Мъж
Кара: BMW E36-1997
Детайли за колата: M52B20

Re: Заключен волан!Спешно!

Мнение от jordini » 04 Юни 2020, 18:35

Cobb написа:Правиш дупка на означеното място и с нещо вадиш пружината от вътре и вече нямаш заключване.
Радвай се, че не се е заключил в движение...


Изображение

viewtopic.php?f=7&t=201654
Обяснено точно и ясно.много ми помогна .Благодарности за споделената информация .Случи ми се и на мен .Заключи се и при мен Е36 coupe 1997.Разпробих и изкарах прожинката. :bchug:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook