Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.05.2016
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Ponko0 » 09 Май 2019, 11:23

Колега, имаме си аналогичен 2-литров дизел за семейна кола и съм запознат с разходите покрай него, затова търся някакво по-бюджетно решение.

Разходите за гориво не ме притесняват колкото разходите за ремонти ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Jorixa » 09 Май 2019, 15:39

Ponko0 написа:Колега, имаме си аналогичен 2-литров дизел за семейна кола и съм запознат с разходите покрай него, затова търся някакво по-бюджетно решение.

Разходите за гориво не ме притесняват колкото разходите за ремонти ...
Не знам дали ми прочете мнението до край, но споменах че специфично за тези двигатели, бензиновите са по-чупливи. Дизела, стига на всеки 2-3 обслужвания да му сменяш верига, е топ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D E46

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от карел » 09 Май 2019, 16:45

карел написа:https://m.mobile.bg/details/11554876903092194?fbclid=IwAR3dO_nFYKLWxkv7_bw6dJ2kELS9aP5k095AwgpLvCpXfinYOW7PfR9BH4Y
Здравейте, колеги. Днес ходих да гледам гореспоменатото БМВ.
Колата се намира в София на околовръстното след разклона за Г.Баня в автокъща Blitz.
Колата е без забележки.
Единственото което ме притесни е че когато я запалихме имаше леки въбрации на оборотите и слад 5 минути изчезнаха.
Другото е че и двата ключа на отварят и затварят колата като си от вън до нея, но централното от вътре от копчето си работи.
Сега свалих ръководство за Е87 и видах,че ключа трябва да се позареди по време на шофиране, така че този проблем отпада.
Притеснява ме единствено това тресене докато и студена.
Иначе собственик ми каза че е сменил веригата.


Сделката е осъществена.
След дълги и безаварийни км на Е46, време е да покараме малко и Е87.
Утре я регистрераме в КАТ.Правя каско, сменям масло и фиртри и газ на звяра.
Последна промяна карел на 09 Май 2019, 19:13, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Venelin1111 » 09 Май 2019, 17:52

Честито , със здраве.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D E46

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от карел » 09 Май 2019, 19:15

Venelin1111 написа:Честито , със здраве.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk


Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Jorixa » 10 Май 2019, 11:02

карел написа:Утре я регистрераме в КАТ.Правя каско, сменям масло и фиртри и газ на звяра.
Газ на звяра, ама ако ти играе оборотомера не е за пренебрегване.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.06.2019
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от e-mil » 11 Юни 2019, 8:39

Здравейте, колеги! Последните няколко дни разглеждам с какво да заменя досегашната си кола, която продадох наскоро, и малките беемвета са един от вариантите, на които съм се спрял. Търся кола за недълги пътувания, но достатъчно комфортна и мощна, за да е приятна за каране. Дизеловата 120 ми изглежда приемлив избор, като бюджетът ми позволява по-старичък екземпляр, но се надявам да нямам големи проблеми. Ще ми се да има ксенон и кожен салон, но най-вече да е здрава.
Днес ще отида да погледна ето тази, по снимките може ли да се каже нещо? Досега не съм имал БМВ и не знам какво да гледам... Всякаква помощ ще ми е от полза.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b81lg6

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от drago9205 » 11 Юни 2019, 16:28

За парите си тази не изглежда зле (на снимки). Няма много екстри, но пък зависи какви са ти нуждите, 120д 163 коня си е много добър вариант.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Jorixa » 11 Юни 2019, 16:30

e-mil написа:Здравейте, колеги! Последните няколко дни разглеждам с какво да заменя досегашната си кола, която продадох наскоро, и малките беемвета са един от вариантите, на които съм се спрял. Търся кола за недълги пътувания, но достатъчно комфортна и мощна, за да е приятна за каране. Дизеловата 120 ми изглежда приемлив избор, като бюджетът ми позволява по-старичък екземпляр, но се надявам да нямам големи проблеми. Ще ми се да има ксенон и кожен салон, но най-вече да е здрава.
Днес ще отида да погледна ето тази, по снимките може ли да се каже нещо? Досега не съм имал БМВ и не знам какво да гледам... Всякаква помощ ще ми е от полза.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b81lg6
Ми добре изглежда. Принципно модела е здрав и може би най-добрия избор за е87. Ма на тия години кола винаги може да се очаква да има нещо. Виж основно съединителя и маховика дали е читав (дали педала на съединителя играе и издава тракащи звуци при натискане) щот на тия километри обикновено или е сменян или е за смяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.06.2019
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от e-mil » 11 Юни 2019, 16:51

Видях я. Дори не стигнах до двигателя, това, което видях, ми беше достатъчно. Пребоядисвана е цялата, неравни фуги м/у броните и калниците, претапициран салон, и то половината само. Светлата кожа е съвсем различна на седалките и тази на облегалките, а черната е оставена старата, изхабена и напукана. Воланът съвсем гладък, направо полиран... драскотини и захабено всичко и навсякъде. Дори не се доближава до това, което бих купил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Jorixa » 12 Юни 2019, 9:17

e-mil написа:Пребоядисвана е цялата...претапициран салон
То тва принципно са плюсове за кола на 13 години. Неравните фуги също ще ги видиш при повечето екземпляри.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.06.2019
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от e-mil » 12 Юни 2019, 20:32

Купих си Тойота Аурис 2.2 дизел, 177 к.с. декември 2010 г
Дано съм направил добър избор :-)
Не очаквам овации за тойота в БМВ форум, но колата е добра.
Успех на всички, много щастливи, вълнуващи и безаварийни километри!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от mark_933 » 14 Юни 2019, 21:52

e-mil написа:Купих си Тойота Аурис 2.2 дизел, 177 к.с. декември 2010 г
Дано съм направил добър избор :-)
Не очаквам овации за тойота в БМВ форум, но колата е добра.
Успех на всички, много щастливи, вълнуващи и безаварийни километри!


Какво търсеше, какво си си взел? Важното е на теб да ти харесва и да те кефи. На мен тойотите винаги са ми били пластмасови отвътре и грозни отвън.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.06.2019
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от e-mil » 16 Юни 2019, 17:57

mark_933 написа:Какво търсеше, какво си си взел? Важното е на теб да ти харесва и да те кефи. На мен тойотите винаги са ми били пластмасови отвътре и грозни отвън.


Ами не си мн далеч от истината :-) Наистина е такава, но аз не съм и очаквал друго и нямам неоправдани очаквания. А именно те водят до разочарования. Имах очаквания за компактен хечбек среден клас с достатъчно мощен двигател, за да е приятна за каране. Суетата отдавна съм я надживял, нямам амбиции да доказвам нищо на никого.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от mark_933 » 17 Юни 2019, 20:46

e-mil написа:
mark_933 написа:Какво търсеше, какво си си взел? Важното е на теб да ти харесва и да те кефи. На мен тойотите винаги са ми били пластмасови отвътре и грозни отвън.


Ами не си мн далеч от истината :-) Наистина е такава, но аз не съм и очаквал друго и нямам неоправдани очаквания. А именно те водят до разочарования. Имах очаквания за компактен хечбек среден клас с достатъчно мощен двигател, за да е приятна за каране. Суетата отдавна съм я надживял, нямам амбиции да доказвам нищо на никого.


Щом си доволен от нея, всичко е прекрасно. Хубавото е, че с парите за еденица може да вземеш друга марка която ще е по-нова година, както си и направил. Незнам, може да си взел и някое по-луксозно изпълнение с екстри, че базовите са много постни откъм екстри и са доста спартански. Важното е да те служа, вече марката е подробност.

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook