Колата гасне след палене.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.06.2019
Пол: Мъж

Колата гасне след палене.

Мнение от NuckingFuts » 11 Юни 2019, 1:26

Здравейте колеги,
имам нужда от Вашата помощ. Карам БМВ 318i 96-та година. Колата е само на бензин, така че харчи като мустанг :D
Нямах никакви проблеми с колата от може би 8 години насам, но това се промени до миналата зима. Първата случка, която започна и до днес се повтаря всеки път като я паля е следната: Влизам в колата си докато е изстинала и запалвам. Няколко секунди след като съм запалил ако не съм подал никаква газ, колата започва да се дави и гасне. Всеки Божи път когато е изстинала. Колата е само на бензин и това спира да се получава когато е загряла (т.е съм я карал поне 3-4 минутки). Ако не започвам да давам газ веднага след като я запаля докато е студента гасне. Ще се радвам ако споделите какви може да са причините. Все още не съм ходил до майстор, тъй като цяло лято трябва да карам с нея и съм на работа по 12 часа и нямам възможност да посетя. Другият проблем, който го имам от същия период като първия проблем е, че когато минавам всякакви дупки и прочие, които почват да клатят колата, се чува един шум вляво отпред към гумата. Това се чува само ако минавам с ниска скорот през дупки и т.н., със средна/висока скорост няма такива проблеми. Ходих даже на майстор преди лятото да погледнат за този проблем, така и не откриха причина.
Прощавайте ако искам от Вас твърде много. Аз съм млад шофьор, който обича да кара внимателно и все още нямам много познания с колите, но ще се радвам ако науча нещо от Вас. :)

Поздрави,
Христо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Колата гасне след палене.

Мнение от streetz » 11 Юни 2019, 11:09

По първия проблем прилича на вакуум, прегледай си маркучите към клапана за картерните газове или моторчето за празен ход. Как са оборотите на празен ход, когато загрее, държи ли високи (около 1000), мени ли ги?
Другият проблем звучи като да е биалетка - тропане при ниска скорост и при минаване през неравности. Но трябва да се огледа, така само си гадаем.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Колата гасне след палене.

Мнение от nickstorm » 11 Юни 2019, 12:32

Млад, млад-колко да си млад? Щом от осем години го търкаляш този "кожух".... Залагам лев и пеесе, че си се регистрирал да се ебаваш с местните :wave:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.06.2019
Пол: Мъж

Re: Колата гасне след палене.

Мнение от NuckingFuts » 09 Авг 2019, 20:46

@streetz Оказало се маркуча. Пратих я на сервиз и като ми го показаха какъв разяден беше... За 90лв. с труда го смениха. Благодаря за съветчето! :bchug: Вече няма проблеми и мърка като котенце. :D

@nickstorm На 21 години съм и под 8 години имах предвид, че 5 години се возих в "този кожух" и от 3 години го карам. Грешката беше моя, че не се изразих правилно. Радвам се, че загуби лев и пеЕсе, тъй като целта ми да се регистрирам тук не е да се ебавам с местните, а да питам за някоя полезна информация. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Колата гасне след палене.

Мнение от streetz » 12 Авг 2019, 14:00

Добре са те обръснали ... 90 лв за маркуч, струващ 20-30 лв и труд, състоящ се във вадене на стария и вкарването на новия. Ако са ти сменили и самия клапан за картерната вентилация - тогава може.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook