Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.08.2006

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от stoil2 » 21 Май 2019, 13:50

Jorixa написа:
theraven_nz написа:На първо четене няма М пакет и LED фарове, както е написано. Kой знае още какво друго. Хубаво ще е да се види сервизната история.
Те тия пълни глупости са писали.. И individual не е.

"Поръчков цвят - ALPINE WHITE - Снежно бял(ХАМЕЛЕОН)" Alpine white е най-базовия цвят, заедно с черното :lol: Тия просто са сложили някви рандом думи в обявата, вероятно и цифрата на километрите е рандом.


Благодаря. А какво включват индивидуала и М пакета?
Иначе пише че има 7 седалки, което за тази цена и в Германия не може да се намери.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.08.2006

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от stoil2 » 21 Май 2019, 13:53

Обмислям покупка на Ф15, като едно нещо което ми притеснява е дали ще се събере в гаража ми. Дълбочината на гаража е 4.90, в уикипедия Ф15 го дават 4.885 см. Ясно че не трябва да има теглич, но тоя размер 4.885 дали е реален? Гаража ми е с врата тип крило и като се допре до нещо спира, така че ако е над 4.90 дължина няма да може да се затвори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 21 Май 2019, 15:06

stoil2 написа:
Jorixa написа:
theraven_nz написа:На първо четене няма М пакет и LED фарове, както е написано. Kой знае още какво друго. Хубаво ще е да се види сервизната история.
Те тия пълни глупости са писали.. И individual не е.

"Поръчков цвят - ALPINE WHITE - Снежно бял(ХАМЕЛЕОН)" Alpine white е най-базовия цвят, заедно с черното :lol: Тия просто са сложили някви рандом думи в обявата, вероятно и цифрата на километрите е рандом.


Благодаря. А какво включват индивидуала и М пакета?
Иначе пише че има 7 седалки, което за тази цена и в Германия не може да се намери.
Individual са общо взето козметични промени които не са стандартни, т.е няма ги в конфигуратора, като цвят, салон, лайсни и тн. М пакета също са спортни козметични промени, като различни брони, калници и тн. Еквивалент на S-Line при ауди и AMG при мерцедес.

Иначе ако имаш малък гараж не бих си взел X5, най-малкото дори да влезе ще е с 10 маневри. Що не погледнеш X3?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.08.2006

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от stoil2 » 21 Май 2019, 15:17

Jorixa написа:
stoil2 написа:
Jorixa написа:
theraven_nz написа:
Иначе ако имаш малък гараж не бих си взел X5, най-малкото дори да влезе ще е с 10 маневри. Що не погледнеш X3?


X3 малко тясна вътре ми изглежда, във всеки случай по-малка е вътре от сегашната ми Хонда Акорд, а аз искам по-голям автомобил. Иначе не е малък гаража, няма нужда от никакви маневри, захода е много добър, просто в дълбочина е само 4.90 м.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2016
Пол: Мъж
Кара: F16
Мечтае да кара: F16
Детайли за колата: Bmw X6 (F16), 313 HP

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от vedi78 » 22 Май 2019, 1:15

Infiltrat написа:
Jorixa написа:
theraven_nz написа:На първо четене няма М пакет и LED фарове, както е написано. Kой знае още какво друго. Хубаво ще е да се види сервизната история.
Те тия пълни глупости са писали.. И individual не е.

"Поръчков цвят - ALPINE WHITE - Снежно бял(ХАМЕЛЕОН)" Alpine white е най-базовия цвят, заедно с черното :lol: Тия просто са сложили някви рандом думи в обявата, вероятно и цифрата на километрите е рандом.


Колега, след като можеш да отделиш такъв ресурс, по -добре отиди и купи употребяван автомобил от Ауто Бавария или Дару. Моя съвет е да не се занимаваш с авто къщи, защото когато аз си търсих Х-а, обиколих много от тях и мога смело да твърдя, че се продават пълни боклуци, като остави, че километрите са върнати, а нямаш ясното и за състоянието на колата.


Колега в графа "пълни боклуци" влизат ли и обяви за коли на по 2-3-4 години със обявен в обявата номер на рама за проверка или говорим за коли над 5-6 години? Би ли конкретизирал какво точно си търсеше и какво се предлагаше по автокъщите?
Аз съм в процес на търсене и имам чувстовото, че някои коли (втора ръка) по представителствата са били предлагани преди това по автокъщите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 22 Май 2019, 11:08

Данни от сайта на БМВ:
Länge/Breite/Höhe (leer) mm 4886 / 1938 / 1762
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от numizmat » 22 Май 2019, 13:13

От коя година на Е70 слагат 8степенния ZF?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от andy » 22 Май 2019, 14:11

X5 (E70, facelift 2010)->

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Infiltrat » 22 Май 2019, 15:32

vedi78 написа:
Infiltrat написа:
Jorixa написа:
theraven_nz написа:На първо четене няма М пакет и LED фарове, както е написано. Kой знае още какво друго. Хубаво ще е да се види сервизната история.
Те тия пълни глупости са писали.. И individual не е.

"Поръчков цвят - ALPINE WHITE - Снежно бял(ХАМЕЛЕОН)" Alpine white е най-базовия цвят, заедно с черното :lol: Тия просто са сложили някви рандом думи в обявата, вероятно и цифрата на километрите е рандом.


Колега, след като можеш да отделиш такъв ресурс, по -добре отиди и купи употребяван автомобил от Ауто Бавария или Дару. Моя съвет е да не се занимаваш с авто къщи, защото когато аз си търсих Х-а, обиколих много от тях и мога смело да твърдя, че се продават пълни боклуци, като остави, че километрите са върнати, а нямаш ясното и за състоянието на колата.


Колега в графа "пълни боклуци" влизат ли и обяви за коли на по 2-3-4 години със обявен в обявата номер на рама за проверка или говорим за коли над 5-6 години? Би ли конкретизирал какво точно си търсеше и какво се предлагаше по автокъщите?
Аз съм в процес на търсене и имам чувстовото, че някои коли (втора ръка) по представителствата са били предлагани преди това по автокъщите.


Аз гледах над 5-6 години, но това не е толкова важно, а принципно, че по автокъщите предлагат автомобили с много скрити дефекти и натъкмявани неща, вкл. и ударени. Да кажем, че имам някакъв опит, вкл. с коли на по 2-3-4 години и е късмет на какво ще попаднеш. Моето скромно мнение е, да си подбираш внимателно колата и ако може да си я вземеш от проверен продавач - автокъща, дилър или човек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от numizmat » 23 Май 2019, 9:38

Infiltrat, кои са "доверените" автокъщи в България? Като цяло преди време си взех една W221ца от IsAuto S500 и беше на 500 000км , а и пишеше, че е на 180к. /Реално тези коли, както знаем почти не се гасят/. Така че според мен са мошеници повечето. За Филип /Бричка/ от две места чувам доста добри отзиви, че автомобилите, които има или по желание може да вкара са с прилично качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 23 Май 2019, 10:16

То аз не мисля че има доверени автокъщи, предвид че те самите като поръчат дадена кола, не знаят в какво състояние ще пристигне. Всичко си е до късмет.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Infiltrat » 23 Май 2019, 13:21

numizmat написа:Infiltrat, кои са "доверените" автокъщи в България? Като цяло преди време си взех една W221ца от IsAuto S500 и беше на 500 000км , а и пишеше, че е на 180к. /Реално тези коли, както знаем почти не се гасят/. Така че според мен са мошеници повечето. За Филип /Бричка/ от две места чувам доста добри отзиви, че автомобилите, които има или по желание може да вкара са с прилично качество.


Тове е, че няма! Не знам за БМВ-тата как е но Порше БГ знам, че даваха някаква гаранция за продаваните от тях автомобили, когато търсих и гледах на сайта им welt auto. Предполагам, че и при дилърите на БМВ е същото. Както писах, превъртяните км са най -малкия проблем, прикритите и замазани проблеми са кофти, а както сигурно знаете и софтуера може да се "омагьоса" и се правят всякакви простотии. Каквото и кола да си вземеш на старо винаги ще трябва и да инвестираш някакви пари. За Х-овете, поне едно 5к., като се почне вериги, масло, накладки, гуми и т.н.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Mollov » 23 Май 2019, 15:22

Отклонявате се от идеята на темата....

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.05.2019
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от 5koff » 24 Май 2019, 7:29

Здравейте,
Обмислям покупката на БМВ Х1, като съм се спрял на този екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=b0svjm , WBA VP11080VP27912.
Продавачът е частно лице и твърди в описанието, че е закупена от официален представител и с пълна сервизна история, което ме привлече. Ако може, някой да помогне с информация.
Също така ще съм благодарен на всяко мнение за тези автомобили, като цяло, за основните неща на които да обърна внимание при прегледа. До сега не съм притежавал БМВ. Дали мотора идва слаб на купето, като уточнявам, че не търся скорост и адреналин, а по скоро комфорт и сигурност, семеен автомобил? :)
Попрегледах темите, но не открих много информация за този модел, предполагам, че им идват скучни на БМВ почитателите :lol:
Благодаря на всички отзовали се :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2016
Пол: Мъж
Кара: F16
Мечтае да кара: F16
Детайли за колата: Bmw X6 (F16), 313 HP

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от vedi78 » 24 Май 2019, 12:29

Колеги, от един сайт за проверка по vin ми пратиха следното инфо:
https://prnt.sc/nsrc3e
Километрите са горе долу точни.
Някой може ли да разчете какви са тези данни? Червените и оранжевите стойности може ли да говорят за проблеми?
Благодаря

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook