Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Май 2019, 20:07

Сондьора написа:Само квартира за семейство 4 човека е 1500


И то зависи къде. В Лондон 1500 е 1 bedroom в гето квартал. Около Лондон пак така. Само от манчестър и нагоре към шотландия можеш да намериш нещо с повече от 1 спалня за тези пари.

Сондьора написа:Та нормално е да откажат 2.8к на месец паунда


Аз бях на ~3100GBP чисти, но за циганията, мизерията и целия им пропаднал остров и 5к нямаше да ме задържат за повече от някой и друг месец :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от 3186 » 19 Май 2019, 22:42

grafterUK написа:Имаше малко затишие в темата за кратък период, но пак отново в хубава посока тръгна :bchug:
Някой да сподели как е достигнал до такива доходи в България? Визирам помощ от приятел за дадена работа, собствено жилище осигурено от родители и търсейки и развивайки се в региона без плащане на наем, а само сметки?

Е как - със знания, поне заплатаджиите. Макар че има други доста важни черти - като отговорност и инициативност, които на мен лично са помогнали дори повече. Може би преди 30+ години е било достатъчно един работник да е перфектен в това което върши, но днес са нужни по-комплексни умeния(soft skills),за да растеш. Говорим за читави фирми обаче.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от BMW_POWER » 19 Май 2019, 22:45

Jordana написа:Целия свят живее на кредит поради дефицита , и по цял свят масата от хората живеят , работят и получават толкова колкото да си платят месечните нужди плюс някакви минимални спестявания . Безсмислено е да се надлъгваме в тия теми за торбите с долари които изкарват емигрантите . Чуждата кокошка винаги изглежда като гъска , ако човек не си даде равносметка за това което иска да е истина и това което е реалноста . Хората с пари , богатите имам пред вид не работят плочкаджии шофьори механици макдоналдс детегледачки кол центрове и подобен тип труд . И няма да бъдат безработни с 0 кеш в джоба при следващата криза . България не е толкова лошо място за работа и живот , но е просто много далеч от големите пари които се въртят в икономиката на западните държави .


Можеш ли да уточниш понятието "месечни нужди"? За "минимални спестявания" няма да питам, че ще влезем в тежък и многостраничен диспут.

:OT: Имам чувството, че с вечния ти опонент напоследък зареждате от едно място

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 20 Май 2019, 0:12

Какво имаш предвид с тия "месечни нужди" ? Разходите за живот без елементи на лукс , какво друго . За спестявания казах "някакви минимални " ...вероятно за хора с ипотека и да значи "никакви " :mhihi:
Не знам за кой точно опонет говориш ...те там са няколко опонета на един клон :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Nickelback » 20 Май 2019, 9:09

Нейде из Linkedin :ok: Божо ръси пари на килограм :mhihi:

Изображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Jordana » 21 Май 2019, 8:20

BMW_POWER написа:
Jordana написа:Целия свят живее на кредит поради дефицита , и по цял свят масата от хората живеят , работят и получават толкова колкото да си платят месечните нужди плюс някакви минимални спестявания . Безсмислено е да се надлъгваме в тия теми за торбите с долари които изкарват емигрантите . Чуждата кокошка винаги изглежда като гъска , ако човек не си даде равносметка за това което иска да е истина и това което е реалноста . Хората с пари , богатите имам пред вид не работят плочкаджии шофьори механици макдоналдс детегледачки кол центрове и подобен тип труд . И няма да бъдат безработни с 0 кеш в джоба при следващата криза . България не е толкова лошо място за работа и живот , но е просто много далеч от големите пари които се въртят в икономиката на западните държави .


Можеш ли да уточниш понятието "месечни нужди"? За "минимални спестявания" няма да питам, че ще влезем в тежък и многостраничен диспут.

:OT: Имам чувството, че с вечния ти опонент напоследък зареждате от едно място

Винаги съм смятал че хората на запад успяват заделят някой долар поне за погребение , непредвиден ремонт на къща кола , или временна безработица някой друг месец . Пари за които не трябва да ходиш в банката . Но явно не е така . Задълженията на американските домакинства са ударили нов пик - 7% над тавана от 2008г . Разбивката на задълженията може да се види лесно , има доста публикации в мрежата , реалноста обаче е че само по кредитни карти средния американец дължи около 8000$ , да не говорим за задължения по ипотеки коли образование и т.н
На тоя фон българите емигранти са направо супермени , много над средния западняк щом считат емигрантството за златна мина в която ринеш пари с лопатата :dunno:

https://markets.businessinsider.com/new ... 1027947029
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 8:44

Никога не съм могъл да разбера хората, които живеят "на кредит"... :dunno: :dunno:
Ходят на екскурзии, които ще изплащат после, купуват си и ползват скъпи вещи, които дори не са техни. И рекламите в медиите ги насърчават - грабни новата Нокиа, иди на екскурзия, защо да чакаш, ти го заслужаваш. И народът граби... :dunno: :dunno:

Струва ми се, че доста хора се опитват да живеят над реалните си възможности. И странното е, че сякаш успяват... Наскоро ходих в един офис на М-Тел (сега май е А1) - ами пълно бе е с хора, които... абе като ги гледам, телефонът би трябвало да им е последна грижа в живота. Мръсни, чорлави и брадясали, със скъсани и износени дрехи и смачкани обувки, с почти нечленораделен говор, не можещи да обяснят какво искат... Тая тълпа странно контрастираше с лъскавия офис и спретнатите служители на мобилния оператор. Обаче познайте - всички прошляци носеха телефони, 2 и 3 пъти по-скъпи от моя. Е как става това... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от madafaka_donkele » 21 Май 2019, 9:06

Borymeckata написа:Никога не съм могъл да разбера хората, които живеят "на кредит"... :dunno: :dunno:
Ходят на екскурзии, които ще изплащат после, купуват си и ползват скъпи вещи, които дори не са техни. И рекламите в медиите ги насърчават - грабни новата Нокиа, иди на екскурзия, защо да чакаш, ти го заслужаваш. И народът граби... :dunno: :dunno:

Струва ми се, че доста хора се опитват да живеят над реалните си възможности. И странното е, че сякаш успяват... Наскоро ходих в един офис на М-Тел (сега май е А1) - ами пълно бе е с хора, които... абе като ги гледам, телефонът би трябвало да им е последна грижа в живота. Мръсни, чорлави и брадясали, със скъсани и износени дрехи и смачкани обувки, с почти нечленораделен говор, не можещи да обяснят какво искат... Тая тълпа странно контрастираше с лъскавия офис и спретнатите служители на мобилния оператор. Обаче познайте - всички прошляци носеха телефони, 2 и 3 пъти по-скъпи от моя. Е как става това... :dunno: :dunno:


YOLO бре, не си ли чувал. Един път се живее...кеф цена няма и разни други идиотизми. От глад умри, гъзар бъди :mhihi: Тези с телефоните пак добре, колко по-брутално жалки примери има още...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Nickelback » 21 Май 2019, 9:10

Borymeckata написа:... абе като ги гледам, телефонът би трябвало да им е последна грижа в живота. Мръсни, чорлави и брадясали, със скъсани и износени дрехи и смачкани обувки, с почти нечленораделен говор, не можещи да обяснят какво искат... Тая тълпа странно контрастираше с лъскавия офис и спретнатите служители на мобилния оператор. Обаче познайте - всички прошляци носеха телефони, 2 и 3 пъти по-скъпи от моя. Е как става това... :dunno: :dunno:

Точно! :mhihi:
Е как става... имали са "добър" пример в живота си. Много зависи как си възпитан :dunno:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2019, 10:32

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Nickelback » 21 Май 2019, 10:34

Той Боримечката прекрасно ги е описал колко са добре :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Borymeckata » 21 Май 2019, 10:57

Точно тези се лишават от неща от първа необходимост (храна, дрехи и обувки), за да си купят разни дрънкулки. Аз просто съм свикнал да живея по-скромно и дори след като започнах да печеля повече, запазих този си навик. Често някаква вещ ми привлича вниманието, но си задавам въпроса: Трябва ли ми НАИСТИНА? и обикновено отговорът е не... Самият факт, че имам парите и мога да си я купя, ми е достатъчен.
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Petrolhead » 21 Май 2019, 10:58

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от ildivvy » 21 Май 2019, 12:06

Така е - всеки си има приоритети,но не бива да се изпада в крайности :yes: ! Според мен,това с 'призива за потребление' си е чиста форма на 'съвременно заробване' на хората (огромна част от тях)! Просто идва момент,в който тези хора не могат и да си помислят да останат без работа,говорим за каквато и да е работа,за да могат да си плащат сметките,които дължат! Поне 80% от 'бачкаторите' в завода ни са такива...И тези хора идват 'дю шеш' на работодателите! Но 'как да живееш според аршина си',като отвсякъде те заливат призиви за купуване на нещо си,без което уж не можеш или ще изглеждаш 'тъпак'..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Каква заплата получавате / Колко ви е месечния доход ? ?

Мнение от Exclusive89 » 21 Май 2019, 12:34

И аз съм против да живея ''на кредит'', но тези които живеят не означава, че нямат кешовица. Например един от колегите ми има 4 къщи по 4 етажа и две заведения под наем, трите къщи са изплатени напълно, отделно и той работи както и жена му. Е преди няколко години купи кола за 30к евро с кредит, скоро пак щял да тегли около 25к евро за ремонт на собствената си къща, хора всякакви :) . Е не съм чувАл да тегли за телефони и дънки или почивка :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook