Русофил или русофоб?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Вие от кои сте?

Русофил
28
41%
Русофоб
12
17%
Друго
29
42%
 
Общо гласове : 69
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от BMW_POWER » 12 Май 2019, 14:27

steeN написа:Достатъчно ми е да знам немски, нищо не трябва да питам.


Не съм си и помислял, че може да се знаеш нещо :bowdown: :bowdown: :bowdown: О, най-умни и просветени измежду хилядите регистрирани в този форум. Да, руснаците са виновни за всичко. Като се почне от големия взрив, та до мача на Чорбата с Лудогорец снощи.
Когато говорите за простотията в Русия (СССР), припомнете си следната снимка:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от cod-cdbp » 12 Май 2019, 14:31

Това е следствие на ефективна икономика и управление. А ако върнем лентата само 25години преди снимката - какво ли ще видим...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от E34 » 12 Май 2019, 14:32

Хахахахаххаа горната снимка кърти обаче има правописна грешка, кой знае коя баба от БиеСиеПието се е вдъхновила за пропаганда! Иначе по темата - Наполовин руснак съм ма съм русофоб! Не знам, може нещо и патологично да е :mhihi: А доколкото културата и тва онова, много ама много са напред хората признавам им го. И в най-забутаното село да отидеш ще намериш купища книги и то прочетени, за художниците ми стана малко смешно като видях написаното, класическа музика, театър, балет. На световно ниво са. Ам сериозна империя са били, оттам и аристокрация и така...обаче са си боклуци, като всички имперски нации.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от steeN » 12 Май 2019, 14:39

bum_bum написа:Но въпроса не е в това, дали аз ги разбирам или оценявам, а дали в съответните среди има люде, оценяващи руската култура.


Ето тук се различаваме. Пет пари не давам за никой в никакви среди... не виждам нужда друг да ми казва какво да харесвам. Изкуството е нещо много субективно и лично.
След като обаче не си ценител, в съответните среди много е вероятно да нямаш идея какво се оценява в съотвените среди също :)

cod-cdbp написа:...


Т.е. руснаците дори и тва са взели от западняците. :mhihi: Мислех да напиша повече, ама е безсмислено.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от BMW_POWER » 12 Май 2019, 15:02

cod-cdbp написа:Това е следствие на ефективна икономика и управление. А ако върнем лентата само 25години преди снимката - какво ли ще видим...


Много си прав. Но виж кой какво е направил за 25 години. Не забравяй, че тези "оттатък водата" са давали под наем и продавали всичко четири години за злато.
И ето една статия по същото време от дтугата страна на СССР

https://rarehistoricalphotos.com/4-children-sale-1948/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от cod-cdbp » 12 Май 2019, 15:18

Ироничното е, че тия дето най-много плюят, и толкова не са прочели. Единствено пропагандата, тиражирана по разни медии по между другото.
Впрочем, този тип пропаганда е доста ефективен, защото човек не включва критичното си мислене.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от steeN » 12 Май 2019, 16:35

Ироничното е, че продължаваш да копаеш дъното. За архитектурата, стила се нарича брутализъм...
Ако става въпрос аз дори съм ценител на модернизма, обиколил съм почти всички музеи на модерното изкуство, до които съм успял да се докопам по света.
Та кой чел, кой не чел... по време на соца правихме панелки под ръководството на руснаците и това е ни е приноса към архитектурата.
Ако игнорирането на реалността е критично мислене, успех.

Като толкова много си чел, трябва да знаеш, кое е това място, което е една от най-известните сгради в стил модернизъм в света... някакси не ми напомня на панелка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от host » 12 Май 2019, 17:25

Видях комент как държави ни били "приятели"... За това сме на тоя хал.

Нито една държава не може да е приятел на друга. Може да има съюзи, общи интереси... Обаче приятелството е несъвместимост със суверенната държава.

Докато тоя лафове за побратимяване /приятелство още битуват в обществото и ни замазват очите с тях все така ще сме.

Всяко действие на нашата държава или на друга винаги трябва да е максимално положително на първо място за България. Няма как да имаме външна и вътрешна политика на подлоги (на тоя и на оня) и да очакваме нещо положително. Да се подлагаш на всекиго на жълти стотинки в краткосрочен план как да ти донесе нещо освен национални катастрофи.

Най-елементарното нещо дори не направихме за тия 30г, да престане това фалшиво "кирилизиране" и да се говори само и единствено за българска писменост. Всеки знае кой не го позволява това. Да не отварям дума пък защо е важно и колко са държавите извори на писменни системи за цели региони и т.н.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от cod-cdbp » 12 Май 2019, 18:50

Много ми е забавно как Стинката приема, че всяко критикуващо мнение е адресирано към него самия.... ех. :mhihi:

Колкото до Гети музея (май беше и обсерватория и какво ли още не) - за мен това е отвратителна архитектура, но както вече се коментираше по-рано - всеки има различно възприятие за изкуствата.

Лошото е, че радиото и телевизията можеш да ги изключиш, но ако ти построят подобно грозилище пред вкъщи, по-трудно ще избягаш.
(не ме разбирай погрешно, панелките са ужасно грозни, но и подобни модернистични изгъзици далеч не ги намирам за красиви)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от Jordana » 12 Май 2019, 19:09

Според мен архитектурата на пирамидите е най подходяща за всеки млад русофоб - математически пропорции вградени в камъка без излишни пристрастия към детайла . Иззраз на абсолютната политическа коректност :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от bum_bum » 12 Май 2019, 22:14

steeN написа:
bum_bum написа:Но въпроса не е в това, дали аз ги разбирам или оценявам, а дали в съответните среди има люде, оценяващи руската култура.


Ето тук се различаваме. Пет пари не давам за никой в никакви среди... не виждам нужда друг да ми казва какво да харесвам. Изкуството е нещо много субективно и лично.
След като обаче не си ценител, в съответните среди много е вероятно да нямаш идея какво се оценява в съотвените среди също :)

cod-cdbp написа:...


Т.е. руснаците дори и тва са взели от западняците. :mhihi: Мислех да напиша повече, ама е безсмислено.


Нещо не се разбираме. И аз точно това казвам, поезия не обичам и не чета. От картини също така не се интересувам, особено от такива по-абстрактни. Това, което казах е, че хора, които явно разбират плащат милиони за такива от руски автори. За това не може да се говори, че руснаците нямали художници, тъй като творбите им се търсят.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от BMW_POWER » 16 Май 2019, 3:00



Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Русофил или русофоб?

Мнение от steeN » 16 Май 2019, 8:02

Демократична България, които се описват не са десни либерали, а леви либерали.... копие на демократическата партия в САЩ.

Десни либерали нямаме като партия. Ако имахме щях да гласувам за тях, щото те пет пари не дават в буквален и преносен смисъл за Нотр Дам или кой какви обичаи спазва, какво прави църквата или някакви попове... и щяха да са против влизането в Еврозоната и федерализацията на ЕС (съответно против истанбулската конвенция, защото тя е намеса в законодателството)... и т.н. А да се прави политика с турското робство и втората световна е меко казано малоумно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Русофил или русофоб?

Мнение от Jordana » 16 Май 2019, 14:44

Идва 24май , една темичка патерица на тая би била съвсем неизлишна . С лого примерно " Българи ли са Киро и Мето , или руснаци " , уффф...славяни исках да кажа . Или например " българската азбука кирилица или българица се явява ? " Щото ако славяните пишат на кирилица , то на какво пишат българите които не са славяни ? Празнуват на 24 май някаква руска , славянска азбука или какво ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Русофил или русофоб?

Мнение от steeN » 16 Май 2019, 14:52

Пишат на българска азбука не на славянска.
Тука ако може ще има хора, които ще твърдят, че пишем на руска и че благодарение на Русия имаме собствена азбука... знам.

Киро и Мето едно е сигурно, не са руснаци... нито са измислили кирилицата, но русофилите няма как да знаят това :mhihi: все пак те познават руската история по-добре от собствената си.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook