E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от Infinity_bg » 16 Апр 2019, 11:18

Здравейте колеги. Чудех тази прословута електрическа водна помпа, дали подлежи на ремонт. Търсех в нета и попаднах на 2 филмчета в тубата където се вижда, че същата може да бъде разглобена и очевидно това не е някаква особена философия. Може да бъде разглобена водната част и тази на електромотора. Уви обаче така и не успях да разбера какви са лагерите. Относно уплътненията мисля че те лесно могат да бъдат подменени, а и вероятно дори някои от ел. елементите по електромотора.

Чудех се дали някой се е занимавал с това. Все пак новата е едно 500 и повече пари, а ако старата може да бъде ремонтирана без особени проблеми, би било хубаво.

https://www.youtube.com/watch?v=OoO49gy ... dex=6&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=dHiRezM ... dex=7&t=0s
BMW 325i M3 look.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от chris_barnes » 16 Апр 2019, 23:34

Бях написал пълна глупост, защото съм се заблудил, че става дума за допълнителната ел помпа. Pls ignore.
Последна промяна chris_barnes на 17 Апр 2019, 8:10, променена общо 1 път
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от Atsalov » 17 Апр 2019, 8:06

Колата е още в “средния” ценови диапазон, защо си правите скъпо струващи експерименти с трайни последствия? :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от Infinity_bg » 17 Апр 2019, 8:21

Atsalov написа:Колата е още в “средния” ценови диапазон, защо си правите скъпо струващи експерименти с трайни последствия? :banghead:


Честно казано не че съм тръгнал да правя това, моята помпа слава богу работи все още ;) Но като се има в предвид колко са скъпи частите, варианта да ремонтираш старата, не е чак толкова лоша идея. Разбира се ако това е постижимо и би гарантирало използването на частта още не малко време.

Не съм тръгнал да правя подобни неща, просто ми е интересно дали би могло да се ремонтира. А и честно казано в днешно време обществото стана прекалено консуматорско - произвежда огромно количество продукция, за които са изхабени не малко ценни материали, някои от които дори не могат да бъдат възобновени и след като минат някакъв ресурс просто се изхвърлят на боклука без въобще да се мисли за последствията. Някой веднага би казал, да ремонтираш нещо старо е скъпо и отнема време... е да нали така е днешно време, но уви не малко са нещата които могат да бъдат поправяни и да бъдат използвани отново. Света ни не отива на добре, ако само консумира без да полага дори най-малък опит да промени поне малко нещата към по-добро.
BMW 325i M3 look.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от ivoaudi » 18 Апр 2019, 16:42

Много добре казано. Проблема е, че много малко хора вече мислят така. Аз например много се дразня как навред из форума се прокламира да не се поправя нещо си, а да се купи и замени непременно с ново. Обожавам да влизам тук и да дискутирам, чета и научавам какво ли не, но не ми харесва никак когато анатемосваме някой, опитал да спести 2лв. Защо не? Много ни пораснаха вече нещата и не ремонтираме - ние гордо купуваме и изхвърляме, купуваме и изхвърляме..

По темата: Аз лично тази помпа дори не съм я виждал на живо, но не виждам причина някой, който се чувства сръчен и умен да се пробва да я ремонтира. Вярно, че въпросната помпа не е маловажен агрегат, но ако разполагам с време и условия бих си разпарчадисал моята за проба.
Опитът пък с водни електрически помпи показва почти винаги едно - изпуснали уплътнения, клеясвания и тук-таме някоя износена четка ако мотора е правотоков. Това към автора и опасенията за лагерите - те рядко страдат.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от pimpo » 22 Апр 2019, 15:12

Звучи интересно. Ако някой има заминала помпа, бих я взел за една аутопсия. А защо не и ремонт :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от apexs » 26 Апр 2019, 12:45

На мен ми е по интересно как се диагностицира дали помпата е ок ? Попитах в БМВ и ми казаха, че просто спирала ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: от малък
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: E90 електрическа водна помпа ремонтиране?

Мнение от C8699HX » 26 Апр 2019, 13:19

Моята протече и нямах време да търся друга за да я оправя и взех направо нова,850лв с отстъпката :cry:

Имам работеща със спукан корпус която протече,ако някой има изгоряла може само да си прехвърли неговия капак и да се размине с една не лоша сума ... :mhihi:
ИзображениеИзображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook