Новак с БМВ

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 16 Апр 2019, 7:10

От вчера се колебая да питам или не , ще попитам все пак. Смених акумулатора , купих 80ah, AGM „Varta”. Момчето в сервиза каза , че го е обучил, мой познат ми подсказа , че стария ако е бил с гел , а новия не е трябва да се прекодира. От сервиза ме увериха , че не е нужно. Ели или не... това е питането?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Новак с БМВ

Мнение от nikola59 » 16 Апр 2019, 17:03

Venelin1111 написа:От вчера се колебая да питам или не , ще попитам все пак. Смених акумулатора , купих 80ah, AGM „Varta”. Момчето в сервиза каза , че го е обучил, мой познат ми подсказа , че стария ако е бил с гел , а новия не е трябва да се прекодира. От сервиза ме увериха , че не е нужно. Ели или не... това е питането?

Такъв термин "обучил" няма :mhihi: Когато се заменя един и същ тип акумулатор се регистрира. Когато типа е различен се прекодира и регистрира в съответният тип: AGM или не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 16 Апр 2019, 17:05

Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел?

Изображение

Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Едит: Има човек който ще го прекодира щом трябва.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Новак с БМВ

Мнение от nikola59 » 17 Апр 2019, 0:44

Venelin1111 написа:Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел? Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Едит: Има човек който ще го прекодира щом трябва.

Нищо не прави щом са го регистрирали. Нали си купил AGM. Старият ти от снимките също е AGM. Има теми много за акумулаторите във форума - ползвай търсачката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 17 Апр 2019, 8:47

nikola59 написа:
Venelin1111 написа:Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел? Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Едит: Има човек който ще го прекодира щом трябва.

Нищо не прави щом са го регистрирали. Нали си купил AGM. Старият ти от снимките също е AGM. Има теми много за акумулаторите във форума - ползвай търсачката.

Благодаря за отговора , пиша тук защото аз създадох темата когато купих колата и за да не се разпилява. Четох за акумулатори тук в темите , но не се ориентирах.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 20 Апр 2019, 18:42

Четох внимателно ,някои неща не разбрах. Колаата ми е без парктроник ,може ли да насадя оригинален такъв само на задната броня? Мисля да поръчам от някоя авто морта втора ръка.Кои части да потърсяп от колата донор за да тръгне парктроника? Лайсната на задната броня е на щипки , сваля се и на нейно място се монтира тази с датчеците нали? Не ми трябва да купувам цялата броня с парктроника ? И не на последно място координатите на човек в гр София да я монтира ако знаете такъв.
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новак с БМВ

Мнение от Leon » 21 Апр 2019, 8:19

В Е90 има тема за садене на парктроник - същото е. Това е сравнително лесен ретрофит и необходимите части се намират лесно. Бях качвал даже оригиналните БМВ инструкции за монтаж.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 21 Авг 2019, 6:45

Пиша тук да не правя тема защото въпроса може да е обсъждан вече...
Преди 4-5 месеца смених масло и филтри и забулиха сервизния интервал . При зануляването показа 32000 и 20.07.2020г постепенно при палене на колата за миг се показваше 30000, после 28000, а днес сутринта паля и 34000 . Никаква интервенция не съм правел по компа на колата , не съм ресет вал или занулявал. Подскажете защо стана така? Иначе знам колко километра остават до др смяна ..записал съм макар маслара да твърдеше , че сервиз инфото е за това да показва и уведомява. И в подменю сервизно инфо дава смяна масло 34000. Няма логика?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новак с БМВ

Мнение от Leon » 21 Авг 2019, 15:18

Няма логика, да. Километрите се менят в зависимост от студените стартове и натоварването. Изобщо не го гледай този брояч, да си показва каквото иска. Масло се сменя на 10-12к макс.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Новак с БМВ

Мнение от Zubcho » 21 Авг 2019, 17:07

Leon написа:Няма логика, да. Километрите се менят в зависимост от студените стартове и натоварването. Изобщо не го гледай този брояч, да си показва каквото иска. Масло се сменя на 10-12к макс.
И при работа на място двигателя не износва маслото и моточасовете изобщо не влияят на това кога се сменя маслото нали?

Те за това на дизеловите генератори никога не им се сменя маслото. Защото не изминават нито 1 километър нали?

Изобщо защо тези инженери са сложили броячи? Глупаци!
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 21 Авг 2019, 17:58

Колеги , мисълта ми е :
Защо от 28000 без интервенция се самонулира и показва 34000км? От по-ниска стойност сега показва по висока се едно има смяна на масло и е нулиран “сервизен режим”?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новак с БМВ

Мнение от Leon » 22 Авг 2019, 1:04

Zubcho написа:
Leon написа:Няма логика, да. Километрите се менят в зависимост от студените стартове и натоварването. Изобщо не го гледай този брояч, да си показва каквото иска. Масло се сменя на 10-12к макс.
И при работа на място двигателя не износва маслото и моточасовете изобщо не влияят на това кога се сменя маслото нали?

Те за това на дизеловите генератори никога не им се сменя маслото. Защото не изминават нито 1 километър нали?

Изобщо защо тези инженери са сложили броячи? Глупаци!

Колега, нещо не ти разбирам недоволството. При автомобилите е прието смяната на маслото да е на изминати километри, а не на моточасове.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Новак с БМВ

Мнение от Zubcho » 22 Авг 2019, 13:31

Leon написа:
Zubcho написа:
Leon написа:Няма логика, да. Километрите се менят в зависимост от студените стартове и натоварването. Изобщо не го гледай този брояч, да си показва каквото иска. Масло се сменя на 10-12к макс.
И при работа на място двигателя не износва маслото и моточасовете изобщо не влияят на това кога се сменя маслото нали?

Те за това на дизеловите генератори никога не им се сменя маслото. Защото не изминават нито 1 километър нали?

Изобщо защо тези инженери са сложили броячи? Глупаци!

Колега, нещо не ти разбирам недоволството. При автомобилите е прието смяната на маслото да е на изминати километри, а не на моточасове.
Изминати километри, но 10К км в града, не са същото време и натоварване като 10К км по магистрала или първокласен път. В града имаш в пъти повече работа на място.

Това обаче се спестява от производителя и ти казва, имаш 30К между смени на маслото, само и само да продават коли и друга техника. Ама никой не казва, че работата на място също трябва се отчита в уравнението.

Принципно моя брояч на е60 явно отчита студени стартове, престой, както и работа на място + изминало време, защото за 1 година намаляват километрите и по мои записки ще ударя след няколко дни 1 година от предишна смяна на маслото. Имам почти 300 моточаса и всичко това в градска среда. Изминатите километри са 5400 от 23. Август миналата година.

Та ако пренебрегна брояча, и гледам километрите не трябва да сменям.

Брояча си е ок, и трябва да се пренебрегва само ако за 5 месеца навъртиш 10К км. и той ти показва оставащи 18К. Тогава сменяш маслото и ресетваш.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 25 Авг 2019, 14:53

Замислил съм да купя още един чифт джанти за зимни гуми , препоръки метални или аломиний? Стокови метални 16-КИ чисто нови с тасове намерих за 300 лв и ме блазни цената. Моля за мнения.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 08 Сеп 2019, 8:33

Зимни гуми кой размер е удачен?

Ширина 195
Височина 55
Диаметър 16
Или:
Ширина 205
Височина 55
Диаметър 16


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook