Secondary air system bank 2

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Secondary air system bank 2

Мнение от 0000A6 » 01 Мар 2019, 22:36

Колеги, направи ми впечатление, че ми се е записала грешка с код 002761, което си превеждам система за вторичен въздух, но не мога да го разбера къде да търся проблема. Дали е в самия клапан и се е зацапал и евентоално почистване би оправило нещата или ще трябва да се направи промивка изцяло на системата? Аз съм с катализатори и варянта за изолиране на истемата за вторичния въздух отпада. Моля за мнение, ако има някой сблъсквал се с проблема. Колата е с мотор N62.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Secondary air system bank 2

Мнение от The Heartlistener » 02 Мар 2019, 9:34

Системата работи с атмосферен въздух преминаващ през филтър, няма какво да се промива. Помпата работи, нали? Щом е конкретизирало грешката - bank 2, най-вероятно клапанът на съответната глава клини. Можеш да го свалиш и почистиш от нагар. Внимавай с гофрираните тръбички че на тия години се цепят при най-малко усилие.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Secondary air system bank 2

Мнение от 0000A6 » 02 Мар 2019, 22:36

The Heartlistener написа:Системата работи с атмосферен въздух преминаващ през филтър, няма какво да се промива. Помпата работи, нали? Щом е конкретизирало грешката - bank 2, най-вероятно клапанът на съответната глава клини. Можеш да го свалиш и почистиш от нагар. Внимавай с гофрираните тръбички че на тия години се цепят при най-малко усилие.


Предполагам, че помпата работи инече ви трябвало да даде грешка и за двата клапана при bank 1 и bank 2.. А и предполагам, че ще запише и грешка с код за самата помпа. Какви трябва да са симптомите на не работеща помпа за вторичния въздух?
След последното чистене на грешката в Петък, днес пътувах 200 км. и направих отново четене и отново се беше появила грешката. Ще видя да го сваля този клапан и да го почистя и ще тествам. А за промивката на системата въпроса ми се породи от едно видео, което намерих и явно си се заталачват каналите и клапаните при n62 мотора, защото си има специален кит за почистване.

https://youtu.be/CMOjFAKUt30

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook