Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 08 Дек 2018, 16:05

toncho83 написа:Блъскал съм се с оригинален м-пакет, блъскал съм се и с китайски...удрял съм и обикновените (грозни според мен) брони.Все се чупят, огъват и мачкат.Честно казано не знам дали има разлика в "пластмасите" им.Въпрос на вкус или няква "крива" гордост на собственикът, че във ВИН декодера пише буквата "М" :mhihi: :mhihi:


Не е крива гордост колега, а нещо очевидно за набитото око...Този пакет е 8-9 бона в магазиня. От списъка от чуждия форум липсват черните пиано лак основи на огледалата. Също така може да се поръча с цвят на боята, който го има само в М Спорт модификация. Има си добавена стойност, която не се получава само с броните за 1200лв...Предните ми 2 БМВ не бяха с ОЕМ М Пакет, а правени. Верно ретрофитнах целия пакет и на двете, но си е голяма разправия. Разликата е, че я плащаш по-скъпа, но после и взимаш повече лев при продажбата като си с ОЕМ М Пакет.
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016
Пол: Мъж
Детайли за колата: f11 523i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от opavlov » 08 Дек 2018, 16:51

Здравейте,

моля без да ме хейтите и нападате:) Не разбирам от марката и модела. Приятел ми препоръча къщата и видяхме колата. Имам клип как работи мога да дам. Позахабена е но ме устройва. Вижда ми се ниска цената и си има причина сигурно. Моля дайте съвети и препоръки. Отделно казаха само дизел да гледам ,но ми трябва комби автомат и бензин предпочитам.

523 -колко харчи , каква е подръжката и какво е опасното при модела. Това че е на задно ще имам ли проблеми? На въздушни ли е отзад?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2272103992
VIN-WBAMT11070C298166


На място само ако се види може ли да е добра диагностика за покупка?

Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 08 Дек 2018, 20:01

Кой хейти и напада, тук сме културни момчета ;)

Този юли е била на 196хкм, последно е обслужена януари на 175хкм. Гледана е в Австрия и Швейцария.

Цената е ниска, задели си 2-3к за 6 дюзи, масло на автомата и нещо друго ако изскочи. Навигацията е стара 2010, това е лесно обаче ;)

Харчи малко, задното с хубави гуми не е проблем. Диагностика иди в офиц сервиз, заслужава си. Иначе ключа не показва записани грешки.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016
Пол: Мъж
Детайли за колата: f11 523i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от opavlov » 08 Дек 2018, 20:38

kolp написа:Кой хейти и напада, тук сме културни момчета ;)

Този юли е била на 196хкм, последно е обслужена януари на 175хкм. Гледана е в Австрия и Швейцария.

Цената е ниска, задели си 2-3к за 6 дюзи, масло на автомата и нещо друго ако изскочи. Навигацията е стара 2010, това е лесно обаче ;)

Харчи малко, задното с хубави гуми не е проблем. Диагностика иди в офиц сервиз, заслужава си. Иначе ключа не показва записани грешки.

https://drive.google.com/open?id=1xWeXOMJ4nAIks9OQEDmvomQP333vL1PV

Свикнал съм на хейта и затова;)

Ето клип как работи - така ли трябва?
2-3к е за в официален сервиз и макс цена или?

Благодаря

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2018, 23:48

toncho83 написа:Блъскал съм се с оригинален м-пакет, блъскал съм се и с китайски...удрял съм и обикновените (грозни според мен) брони.Все се чупят, огъват и мачкат.Честно казано не знам дали има разлика в "пластмасите" им.Въпрос на вкус или няква "крива" гордост на собственикът, че във ВИН декодера пише буквата "М" :mhihi: :mhihi:

Ами освен очевидната разлика като ги погледнеш, много вероятно е да има такива при пасване, и стойка на бронята. Не говоря нищо за това, че пакета по принцип съдържа окачване, волан, седалки, прагове вътре, М-отпочиващ педал, лост понякога, абе все хубави неща. Да не говорим ако е от смола бронята колко няма разлика. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Giorceto » 10 Дек 2018, 9:55

opavlov написа:
kolp написа:Кой хейти и напада, тук сме културни момчета ;)

Този юли е била на 196хкм, последно е обслужена януари на 175хкм. Гледана е в Австрия и Швейцария.

Цената е ниска, задели си 2-3к за 6 дюзи, масло на автомата и нещо друго ако изскочи. Навигацията е стара 2010, това е лесно обаче ;)

Харчи малко, задното с хубави гуми не е проблем. Диагностика иди в офиц сервиз, заслужава си. Иначе ключа не показва записани грешки.

https://drive.google.com/open?id=1xWeXOMJ4nAIks9OQEDmvomQP333vL1PV

Свикнал съм на хейта и затова;)

Ето клип как работи - така ли трябва?
2-3к е за в официален сервиз и макс цена или?

Благодаря


За тия пари е подарък, със сигурност ще има неща за правене, но с оглед цената няма как да очакваш - качваш се и караш.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.05.2016

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от rolerboll » 10 Дек 2018, 11:10

rolerboll написа:Здрасти колеги . Насочил съм се към тази обява . Предимството е , че е от първи собственик и е купена от БГ (уж) . Като екстри също не е зле . Проверих във фонда , няма удари ама не ми излезна ВИН . Някой да има повече информация за автомобила ? Колега kolp , ако удариш едно рамо ще съм ти много благодарен :bchug: . Благодаря предварително .

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=901fmi



Аз пак да питам :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Knoxville_ » 10 Дек 2018, 11:58

Ето ти рамата. Първата застраховка е сключена през 2013-та, ако това може да ти е критерий дали наистина е от първи собственик.

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 10 Дек 2018, 12:57

Няма никакви записи за ремонти, това са обслужванията.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 22.05.2014
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Stlkrrr » 10 Дек 2018, 15:55

Здравейте на всички,
към колегата Kolp, ако може, когато има време да провери сервизната история на C507931
Обявата е тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11543781169779298&fbclid=IwAR0_fjmrSevzsIqH3FEQ6fHkhw57WCGZD9c051-iDgKPtp_CX6lMAjc_xQE

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 10 Дек 2018, 16:20

Колегата истински се забавлява с такива обяви ;) 11.2016 313хкм, има някакви записи но няма даже да ги гледам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 11 Дек 2018, 8:32

Явно много си ги пазите колите колеги.На мен все не ми се получава :mhihi: ..За 3 години смених 2 пъти предна броня, един път прагове, задна оригинална М броня (оригинална беше по-евтина от 1200лв. тайван тогава) и две врати щото алуминия не става с китове и чукане.

:OT: За капак оня ден ме удариха отзад...както си чаках на червен светофар.Излезна около 20 г. с телефона в ръка и пиулкащи съобщения от "месенджър"."Направо не те видях ми каза"...Новия тигуан имаше доста счупени пластмаси по-пътя.Но както и да е..и тая броня ще иде от където е дошла, макар и "М"

Единствено съм съгласен за праговете, че са по-къси

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.05.2016

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от rolerboll » 11 Дек 2018, 18:34

Колеги благодаря за по-горната информация . Явно е внос щом няма информация до 2013 .

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016
Пол: Мъж
Детайли за колата: f11 523i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от opavlov » 14 Дек 2018, 21:43

Giorceto написа:
opavlov написа:
kolp написа:Кой хейти и напада, тук сме културни момчета ;)

Този юли е била на 196хкм, последно е обслужена януари на 175хкм. Гледана е в Австрия и Швейцария.

Цената е ниска, задели си 2-3к за 6 дюзи, масло на автомата и нещо друго ако изскочи. Навигацията е стара 2010, това е лесно обаче ;)

Харчи малко, задното с хубави гуми не е проблем. Диагностика иди в офиц сервиз, заслужава си. Иначе ключа не показва записани грешки.

https://drive.google.com/open?id=1xWeXOMJ4nAIks9OQEDmvomQP333vL1PV

Свикнал съм на хейта и затова;)

Ето клип как работи - така ли трябва?
2-3к е за в официален сервиз и макс цена или?

Благодаря


За тия пари е подарък, със сигурност ще има неща за правене, но с оглед цената няма как да очакваш - качваш се и караш.



гледаха я подробно и е ок.
Въпроса е като не искат в сервиз да я караме дали си струва риска?
Гуми и трябват -какъв размер са?
Обслужване ?
Най-сериозните ремонти какви са?
Скоростите и вериги?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 15 Дек 2018, 21:30

Гуми- зависи от джантите, но за 17ки или 18ки - около 250лв, ако искаш рън-флат около 300-350 за същия размер.
Дискове и накладки - менте 1300-1500лв, оригинални над 2000лв. След това имаш един вагон потенциални проблеми. Но това е така и със 5ца за 30 000лв, така че ако имаш възможност във всеки момент да извадиш 3-4к за ремонт, се хвърляй.
Динамиката грубо казано е като на Е90 320д, средния разход би трябвало да е около 10-12/100 (официален 7.8/100, слагаш си 50% отгоре и получаваш нещо близо до истината)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook