Пак за хидр. рейка

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Пак за хидр. рейка

Мнение от madafaka_donkele » 12 Окт 2018, 9:07

1. Дали да се рециклира и ако да къде в София може да се направи добре(намирам различни мнения, но стари)?

Или

2. Да се вземе чисто нова? В интернет намирам нови рейки между 350-500лв. JP Group - датски, Lauber - полски, GENERAL RICAMBI - италиански, Elstock - датски, DRI - пак датски. Уж с по 2г. гаранция, но не знам доколко е валидна. Не знам и доколко са ОК тези марки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от Z3Ro* » 12 Окт 2018, 9:29

Аз като правих моята преди година, гледах всякакви марки в цитирания диапазон. При всяко запитване ми отговаряха, че става дума за рециклажи, уж заводски, в завод на фирмите, чиято марка е посочена в обявата. Затова реших, че ще рециклирам моята, та поне да зная кого да търся, ако има ядове. Правих я при Жан, но през друга фирма и с куриер. Засега съм доволен, не тропа и не тече. Дадох я за ремонт заради голям луфт и тропане. Струваше ми 300 лева при Жан и отделно 100 за монтаж/демонтаж. Ако решиш там да я правиш, недей през посредник, защото така гаранцията е 3 месеца. Ако идеш на място, дават или 6, или 12, в зависимост от рвмонта и състоянието като цяло. Цената на място е същата, като включват и реглаж. Имат вариант и да свалят твоята, а да ти мотират рециклирана вече, като цената е същата, но не се чака...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от Драгослав » 12 Окт 2018, 9:45

Аз рециклирах моята,защото протече много сериозно. Текна след смяна на маншон на кормилен накрайник,но това няма значение. Правих я в airshox . Оправиха я за 3 дни , 390лв, което включва , демонтаж,рециклиране,монтаж,хидравлично масло,реглаж. Дадоха гаранция 12месеца. За сега е наред , като са се минали 3-4 месеца. Наскоро видях,че маншона от другата страна се е сцепил и ме е страх да оставя колата в сервиз за смяната му,да не протече и от другата страна,но ще трябва да го направя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от pinko_23 » 12 Окт 2018, 11:33

Аз рециклирах моята в https://felix.bg/ 140 лв ми излезна защото нямаше теч. Имат и чисто нови валове тогава всичко излиза към 500 лв. Занеси си я сам тогава я отварят пред тебе и ти показват какво и е и колко ще ти струва.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от ceko88 » 12 Окт 2018, 17:47

Колега каква кола караш точно ,че ми стана интересни какви са тези нови рейки за по 300-500лв.Ако наистина са толкова си заслужава макар и да има рисков фактор .Както се каква тя за тези 2г ще се изпрати неколкократно . Но не дай си боже да се случи някаква повреда трябва да предвидиш разходите за монтаж/демонтаж времето за отстраняване на повредата това са фактори които бъркат в джоба .

pinko_23 » 12 Окт 2018, 11:33
Аз рециклирах моята в https://felix.bg/ 140 лв ми излезна защото нямаше теч. Имат и чисто нови валове тогава всичко излиза към 500 лв. Занеси си я сам тогава я отварят пред тебе и ти показват какво и е и колко ще ти струва


Ако си няма понятие какво да гледа и да следи е без мислено да я отварят пред него в края на краищата пак ще го излъжат нещо , все пак нали това е половината от занятието :D

Но ако правиш рециклиране на рейката просто гледай къде дават най много гаранция и скачай смело това е успех .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от Cyberloner » 12 Окт 2018, 18:51

И моята я рециклираха във Феликс, предупредиха ме че гребена е поизносен и ще има леко тропане. Беше протекла иначе. Вече година мина от тогва и всичко е наред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от madafaka_donkele » 12 Окт 2018, 19:53

ceko88 написа:Колега каква кола караш точно ,че ми стана интересни какви са тези нови рейки за по 300-500лв.Ако наистина са толкова си заслужава макар и да има рисков фактор.


С Е39-ка съм. Днес я взех. Поговорихме си с продавача, каза, че я е водил в техническия, откъдето са му казали, че е много добре рейката и реално само са му сменили уплътнения, гумички и т.н. Не са пипали сериозно. Иначе рейките, които гледах не мисля, че са рециклирани. Нови пише, че са, пък и гаранция имат. Сега тънкия момент е кво правиш, ако се разтече през въпросните 2г., понеже сайта, където ги гледах нещата е аутодок-а, а те реално са немски търговец. Трябва да се пита преди покупка.
Иначе я покарах днес из София и ми се стори нормална всъщност. Няма тропане, но се чува едно циклично бучене, все едно супер нисък бас, но е циклично. Отзад също се чува едва доловимо глухо тупкане, като бутам 1-ва, но не винаги. Ще звъня другата седмица да я водя в някой сервиз да я огледат и да сменим тампони и там каквото излезе.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Пак за хидр. рейка

Мнение от vesoyanev2011 » 15 Окт 2018, 10:55

Аз моята я смених с нова на фирмата TRUCKTEC(немска фирма за резервни части) .Цената беше около 600лв нова.Купих я от Дания въпреки,че се предлагат и на БГ пазара.
Като цяло върши работа,но имах проблеми с монтажа.Рейката дойде с вътрешни накрайници,който имаха малки разлики с оригиналните и за това използвах старите оригинални ,които бяха в добро състояние.Вторият проблем беше,че монтажните лапи също се различаваха от оригиналните ,което пречеше на правилният монтаж.Наложи се малка корекция с флекса :mhihi: ,след което рейката си пасна на мястото.Като цяло рейката изглежда китайско производство.Вече повече от 10к нямам проблеми,течове и тн.,но втори път НЕ БИХ си купил същата!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook