Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от steeN » 11 Окт 2018, 15:09

alx написа:...


Да съдебната система помага. В България също има съд и доста хора успешно съдят за такива неща.
В Масачузетз просто няма такива натоварени пътища както в Калифорния. Цяло чудо е, че не се избиват повече на магистрали като 405цата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 11 Окт 2018, 15:48

vld написа:
Grozdanoff написа:
dextuar написа:
Grozdanoff написа:
(bubsa) написа:Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.



Да скачат! Аз никога не съм си махал катализатора, изолирал ЕГР, нямам и спортно гърне, със спирачки и гуми никога не съм правил компромис, мисля че така е редно да карат всички!

Ко рече?
Capture.JPG


Не мисля. че едни нови гуми корморан/фулда са компромис със сигурността на колата колега, компромис са старите гуми без граифер и разни пирели/дънлоп, които всъщност са втора употреба и дот2011...


Колега ти осъзнаваш ли че купувайки си гуми за пежо с определен теглови индекс които ще монтираш на пета серия ще си потенциално опасен за околните?
Не ми отговаряй за мен е ясно, че ти неможеш да разбереш къде е проблема в това, че искаш да си вземеш друг рамер щото е по ефтин....
Като цяло проблема винаги е в парите, никой не търси тънкаж когато има достатъчно пари.


Колега какви глупости говориш, какво Пежо?!? Винаги съм карал и стара Е34 с 225/60/р15, сега карам Е39 с 225/5//р16 единствено питах колегите в темата за гумите могат да се сложат за зимни 205 и се оказа че и други хора карат с 205/60/16. Искам да ти кажа, че имам едни 400000км на шосето, 100000 от тях на мотор и още нямам катастрифа по моя вина, тъй че не ми обяснявай, че съм "потенциално опасен" :kuku:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от vld » 11 Окт 2018, 16:15

Това са размерите за Е39:
205/65 R15
225/55 R16 теглови индекс до 775 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
225/60 R15
235/45 R17
235/45 R17

По дадената снимка от другата тема става ясно, че ти искаш да сложиш такъв:
205/55/16, този размер е с теглови индекс до 615 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
Една и съща марка гуми.
Сам можеш да видиш, че разликата не е малка.
А написах гуми за пежо, защото 205/55/16 е размер масов за пежо 307,308, голф, също така е и за е90 с най малките мотори.
Е39 е по тежък автомобил и затова този размер не е подходящ.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 11 Окт 2018, 16:50

vld написа:Това са размерите за Е39:
205/65 R15
225/55 R16 теглови индекс до 775 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
225/60 R15
235/45 R17
235/45 R17

По дадената снимка от другата тема става ясно, че ти искаш да сложиш такъв:
205/55/16, този размер е с теглови индекс до 615 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
Една и съща марка гуми.
Сам можеш да видиш, че разликата не е малка.
А написах гуми за пежо, защото 205/55/16 е размер масов за пежо 307,308, голф, също така е и за е90 с най малките мотори.
Е39 е по тежък автомобил и затова този размер не е подходящ.


Написал си колега, ама не си разбрал, говорехме за 205/60/Р16 вместо 225/55/Р16, айде сега вади тегловите коеф. Друг въпрос ако карам с 205/55/16 с тег. коеф. до 615кг какво точно смяташ ще стане? 4х615=2460 кг, Е39 528i тежи 1500кг, смяташ ли че има как да натоваря моето 528 с повече от 960кг, защото аз не мисля че има как!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от seimo » 11 Окт 2018, 17:21

vld написа:Това са размерите за Е39:
205/65 R15
225/55 R16 теглови индекс до 775 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
225/60 R15
235/45 R17
235/45 R17

По дадената снимка от другата тема става ясно, че ти искаш да сложиш такъв:
205/55/16, този размер е с теглови индекс до 615 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
Една и съща марка гуми.
Сам можеш да видиш, че разликата не е малка.
А написах гуми за пежо, защото 205/55/16 е размер масов за пежо 307,308, голф, също така е и за е90 с най малките мотори.
Е39 е по тежък автомобил и затова този размер не е подходящ.


Колега незнам какво гледаш, но масово зимните 225/55/16 са с теглови индекс 95 който е до 690кг. Докато 205/60/16 повечето са с 96 който е до 710кг. Аз лично карам с такива зимата макар не е е39, а Ц класа ама явно съм се е преевал с гуми за пежо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Dextuar » 11 Окт 2018, 17:27

seimo написа:
vld написа:Това са размерите за Е39:
205/65 R15
225/55 R16 теглови индекс до 775 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
225/60 R15
235/45 R17
235/45 R17

По дадената снимка от другата тема става ясно, че ти искаш да сложиш такъв:
205/55/16, този размер е с теглови индекс до 615 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
Една и съща марка гуми.
Сам можеш да видиш, че разликата не е малка.
А написах гуми за пежо, защото 205/55/16 е размер масов за пежо 307,308, голф, също така е и за е90 с най малките мотори.
Е39 е по тежък автомобил и затова този размер не е подходящ.


Колега незнам какво гледаш, но масово зимните 225/55/16 са с теглови индекс 95 който е до 690кг. Докато 205/60/16 повечето са с 96 който е до 710кг. Аз лично карам с такива зимата макар не е е39, а Ц класа ама явно съм се е преевал с гуми за пежо.
На повечето места по света ще съжалиш жестоко при минимално ПТП, ако те хванат с друг от препоръчителния от производителя размер гуми, само тук се правят свободни съчинения...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2018, 17:34

Как си мислите да премахнат другите замърсители преди автомобилния транспорт?

Утре бедните, които са голяма част от електората ще ревнат, че няма пари за ток. ТЕЦ-а ще каже, че трябва да вдигне цената на тока със 100%.

Индустрията, че цената на продукцията ще се увеличи драстично.

Това са икономически субекти със силни лобита и глас в парламента. Няма начин да допуснат интересите им да бъдат накърнени.

Но дори и само от колите да се почне въздуха ще стане доста по-чист.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от ildivvy » 11 Окт 2018, 17:46

Не мисля,че има 'опасност'/вероятност нещо друго да се случи,освен да вдигнат данците :mhihi: ! Все пак,знаем как стават нещата по нашата територия...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2018, 17:55

Преди 10 години ако някой ми беше казал, че няма да мога да си карам колата с акт изтекъл преди 2-3 години нямаше да му повярвам.

Същото и с минаването на преглед без данък, да не говорим, че 10 години съм го минавал без изобщо да карам колата до пункта.

Тъй, че и на това ще му дойде времето. И както обикновено ще сме по-католици и от папата. С неща с които можеш да минеш в по-бяла държава тук ще е намислимо.

Ама гледайте от добрата страна. Резко ще намалеят гъзарите с 3-4к заплата и по-нови БМВ-та на по 7-8 години. (баси, колко ли са държавите в които каращите такива ги смятат за нови :mhihi:) Та пикъпа чувствително ще се улесни.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от driver69 » 11 Окт 2018, 22:06

dextuar написа:На повечето места по света ще съжалиш жестоко при минимално ПТП, ако те хванат с друг от препоръчителния от производителя размер гуми, само тук се правят свободни съчинения...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега, това достоверно ли е?
Опитах да намеря информация за няколко държави в западна Европа, но не можах.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alx » 12 Окт 2018, 1:13

За различен размер... не съм чувал. Но за износени гуми определено ще ти направят страшен проблем при един сакатлък...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от acho.rs » 12 Окт 2018, 6:58

.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от acho.rs » 12 Окт 2018, 8:19

dextuar написа:
seimo написа:
vld написа:Това са размерите за Е39:
205/65 R15
225/55 R16 теглови индекс до 775 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
225/60 R15
235/45 R17
235/45 R17

По дадената снимка от другата тема става ясно, че ти искаш да сложиш такъв:
205/55/16, този размер е с теглови индекс до 615 кг (на гума). това е за най евтината гума с този размер.
Една и съща марка гуми.
Сам можеш да видиш, че разликата не е малка.
А написах гуми за пежо, защото 205/55/16 е размер масов за пежо 307,308, голф, също така е и за е90 с най малките мотори.
Е39 е по тежък автомобил и затова този размер не е подходящ.


Колега незнам какво гледаш, но масово зимните 225/55/16 са с теглови индекс 95 който е до 690кг. Докато 205/60/16 повечето са с 96 който е до 710кг. Аз лично карам с такива зимата макар не е е39, а Ц класа ама явно съм се е преевал с гуми за пежо.
На повечето места по света ще съжалиш жестоко при минимално ПТП, ако те хванат с друг от препоръчителния от производителя размер гуми, само тук се правят свободни съчинения...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Момчета нещо изперкахте на тема гуми.... :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alekangg » 12 Окт 2018, 9:37

driver69 написа:
dextuar написа:На повечето места по света ще съжалиш жестоко при минимално ПТП, ако те хванат с друг от препоръчителния от производителя размер гуми, само тук се правят свободни съчинения...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега, това достоверно ли е?
Опитах да намеря информация за няколко държави в западна Европа, но не можах.

В Испания, ако не ти отговаря гумата или не е еквивалент според калкулаторите на гуми няма да минеш преглед, а при катастрофа ще има проблеми със застрахователите. Същото е, ако скоростния индекс е по-нисък, може да е по-висок или какъвто са задали.
Размера на гумите и скоростния индекс е вписан в талона.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alx » 12 Окт 2018, 15:03

alekangg написа:
driver69 написа:
dextuar написа:На повечето места по света ще съжалиш жестоко при минимално ПТП, ако те хванат с друг от препоръчителния от производителя размер гуми, само тук се правят свободни съчинения...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега, това достоверно ли е?
Опитах да намеря информация за няколко държави в западна Европа, но не можах.

В Испания, ако не ти отговаря гумата или не е еквивалент според калкулаторите на гуми няма да минеш преглед, а при катастрофа ще има проблеми със застрахователите. Същото е, ако скоростния индекс е по-нисък, може да е по-висок или какъвто са задали.
Размера на гумите и скоростния индекс е вписан в талона.


това ми се стори невероятно и го погледнах в нета...

прав си... баси... :shock:

Tyre Specification

Yes, the specification of the tyres is crucial. If your 'Fichas Tecnicas' state that 225/70/R16/102-S* tyres are fitted, then you can not change them for something else, no matter how practical or economical they are. Your vehicle will not pass an ITV unless the tyres fitted match the tyres shown in the specification. Regardless of their condition.

* The final letter in the sequence denotes the speed rating of the tyre. The letter rating can be equal to, or greater than mentioned in the Fichas Tecnicas. For Example, where an "S" is fitted, it can be replaced with a "T", but not an "R".

Tyre Variations

All tyres fitted on a vehicle are require to be the of the same make/size/speed code etc... on every wheel - Don't forget the spare !


това ако стане в родината няма да има коли по пътя ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook