Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от firstduo93 » 06 Юли 2018, 16:56

streetracing12 написа:
firstduo93 написа:Една година ще работи за да изплаща този ремонт , ама човека е доволен :lol: . 1-во вика ще издържи 30 хиляди после горови 50-100 хиляди , смях епизод 2 :lol:



От къде знаеш колко ще работи?Ти може и за 1 година да си изплатиш ремонта човека може и за 1,2 месеца.Всеки си решава.


Май не си в час , той сам каза че за година ще мине 50-100 хиляди и тъкмо като ще изкара парите които е дал .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от atanasov_aa » 07 Юли 2018, 7:48

firstduo93 написа:
streetracing12 написа:
firstduo93 написа:Една година ще работи за да изплаща този ремонт , ама човека е доволен :lol: . 1-во вика ще издържи 30 хиляди после горови 50-100 хиляди , смях епизод 2 :lol:



От къде знаеш колко ще работи?Ти може и за 1 година да си изплатиш ремонта човека може и за 1,2 месеца.Всеки си решава.


Май не си в час , той сам каза че за година ще мине 50-100 хиляди и тъкмо като ще изкара парите които е дал .

Vasko написа:............
Сега мисля, че ще спя спокойно и ще карам спокойно ,ако не друго поне 1 година -живот и здраве .А мен толкова ми стига. Като и врътна още 50 -100 000 км на колата из Турция и Гърция и след като не ме оставя на пътя,то тя си е изплатила и този ремонт !
............
"Изкарва парите които е дал", не е синоним на "Изплатила ремонта".
Парите може да се изкарат от дадена дейност за месец, но ремонта се изплаща според ползването на автомобила съпоставено с разхода за друг подобен транспорт с друго транспортно средство. :D

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от b00st » 09 Юли 2018, 8:36

atanasov_aa написа:
firstduo93 написа:
streetracing12 написа:
firstduo93 написа:Една година ще работи за да изплаща този ремонт , ама човека е доволен :lol: . 1-во вика ще издържи 30 хиляди после горови 50-100 хиляди , смях епизод 2 :lol:



От къде знаеш колко ще работи?Ти може и за 1 година да си изплатиш ремонта човека може и за 1,2 месеца.Всеки си решава.


Май не си в час , той сам каза че за година ще мине 50-100 хиляди и тъкмо като ще изкара парите които е дал .

Vasko написа:............
Сега мисля, че ще спя спокойно и ще карам спокойно ,ако не друго поне 1 година -живот и здраве .А мен толкова ми стига. Като и врътна още 50 -100 000 км на колата из Турция и Гърция и след като не ме оставя на пътя,то тя си е изплатила и този ремонт !
............
"Изкарва парите които е дал", не е синоним на "Изплатила ремонта".
Парите може да се изкарат от дадена дейност за месец, но ремонта се изплаща според ползването на автомобила съпоставено с разхода за друг подобен транспорт с друго транспортно средство. :D

По тая логика не трябва да караме BMW, щото икономично BMW няма. Една Тойотка или Вауве 2.0tdi и се возиш къде по-икономично. Да ама не е същото, нали?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от vld » 09 Юли 2018, 9:28

b00st написа:
atanasov_aa написа:
firstduo93 написа:
streetracing12 написа:
firstduo93 написа:Една година ще работи за да изплаща този ремонт , ама човека е доволен :lol: . 1-во вика ще издържи 30 хиляди после горови 50-100 хиляди , смях епизод 2 :lol:



От къде знаеш колко ще работи?Ти може и за 1 година да си изплатиш ремонта човека може и за 1,2 месеца.Всеки си решава.


Май не си в час , той сам каза че за година ще мине 50-100 хиляди и тъкмо като ще изкара парите които е дал .

Vasko написа:............
Сега мисля, че ще спя спокойно и ще карам спокойно ,ако не друго поне 1 година -живот и здраве .А мен толкова ми стига. Като и врътна още 50 -100 000 км на колата из Турция и Гърция и след като не ме оставя на пътя,то тя си е изплатила и този ремонт !
............
"Изкарва парите които е дал", не е синоним на "Изплатила ремонта".
Парите може да се изкарат от дадена дейност за месец, но ремонта се изплаща според ползването на автомобила съпоставено с разхода за друг подобен транспорт с друго транспортно средство. :D

По тая логика не трябва да караме BMW, щото икономично BMW няма. Една Тойотка или Вауве 2.0tdi и се возиш къде по-икономично. Да ама не е същото, нали?

това можеш да го кажеш само ако не си карал такива коли :mhihi:
Кое от модерните фауве-та има ефтина поддръжка?
Или па тойота, да харчи същото като БМВ-то ма се разваля около два пъти по често и то на някакви смешни километри и върви на половина.
Да не говорим, че нито един човек който обича да дава газ не си купува такава кола, ако я подкара някой средностатистически БМВ драйвър за 200к км. ще и даде фира всичко което можеш да се сетиш.
А бмв-то деяни много на бой, въпреки, че са по кашкавалени по новите пак са около 5 пъти по здрави от конкуренцията :mhihi:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от b00st » 09 Юли 2018, 9:46

Не е вярно, имам преки наблюдения за поддръжката, от чисто ново купувано Вауве в семейството 2008 и няколко приятели, който си купиха нови Тойоти преди 1-2г. Знам какви са цените за поддръжката в оторизиран сервиз, а предвид къде работя знаеш, че перфектно и какви са на едно БМВ :) Сравни цените в оторизиран сервиз, поддръжката на BMW никога не е била евтина, просто бай Ганьо се опитва да я направи такава, тука дискчета АТЕ от форума, там термостат от olx, вериги при кварталния бай Пешо, че в BMW смяната на твойта 5-ца примерно излиза на 3к+ и т.н. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от atanasov_aa » 09 Юли 2018, 19:58

b00st написа:
atanasov_aa написа:
firstduo93 написа:
streetracing12 написа:
firstduo93 написа:Една година ще работи за да изплаща този ремонт , ама човека е доволен :lol: . 1-во вика ще издържи 30 хиляди после горови 50-100 хиляди , смях епизод 2 :lol:



От къде знаеш колко ще работи?Ти може и за 1 година да си изплатиш ремонта човека може и за 1,2 месеца.Всеки си решава.


Май не си в час , той сам каза че за година ще мине 50-100 хиляди и тъкмо като ще изкара парите които е дал .

Vasko написа:............
Сега мисля, че ще спя спокойно и ще карам спокойно ,ако не друго поне 1 година -живот и здраве .А мен толкова ми стига. Като и врътна още 50 -100 000 км на колата из Турция и Гърция и след като не ме оставя на пътя,то тя си е изплатила и този ремонт !
............
"Изкарва парите които е дал", не е синоним на "Изплатила ремонта".
Парите може да се изкарат от дадена дейност за месец, но ремонта се изплаща според ползването на автомобила съпоставено с разхода за друг подобен транспорт с друго транспортно средство. :D

По тая логика не трябва да караме BMW, щото икономично BMW няма. Една Тойотка или Вауве 2.0tdi и се возиш къде по-икономично. Да ама не е същото, нали?
Някъде да съм казал, че БМВ е икономична кола? Коментирал съм съвсем различни неща. :D Но явно, не си ги разбрал.
Не съпоставям удоволствието от мощност и удобство с капитализирането на разхода. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Vasko » 11 Юли 2018, 21:31

Здравейте, колеги,
Виждам,че моя отговор за това, как съм възкресил едно е60 създаде доста полемики тук и даже някои започнаха да ми смятат за колко време съм щял да ги изкарам тези пари и т.н.
Никъде не съм споменал ,че цяла година ще рабоотя за 5 000 лв.
И за да бъда по-ясен ще дам още разяснения . През времето, през което автомобила беше на ремонт две семейства бяхме принудени да се предвижваме с едно е39-ка, което предвид моето естество на работата- понякога ставам посред нощите за да пътувам до Турция и Гърция и така баща ми остава без превоз през деня и не може да си върши работата. На няколко пъти бях принуден да ползвам рент а кар и т.н. , ами трябва да Ви кажа, че за месец пръснах над 1000 лв за рент а кар-и и в крайна сметка пак когато трябваше да се свърша работата пак трябва да се съобразяваш и да правиш някакви сметки тук или пък започваш да се придвижваш с разни таксита ..абе не си е работа .
В случая може да съм 5 бона и нещо назад, но ето вече две седмици освен за нафта не съм дал пари за нищо друго по автомобила.Да не говорим ,че вече направих една Турция и Гърция и автомобила се държи перфектно !
Именно това имах в предвид като казах,че едно година да ми служи този автомобил още,това, че ще ми спести главоболията , разправиите и пропиляното време -даа.... именно времето - то е най-ценно и него няма кой да го върне !!! И когато нямаш проблем с автомобила и можеш да си вършиш нещата ,а не да си пилееш времето в търсене на сервизи и т.н., значи всичко е оки и автомобила се изплаща.
Аз не работя на заплата и при мен нещата са малко по-различни. Имам туристическа агенция и заведение в Пловдив .....Доста често фактора време за мен е от огромно значение и ако нямам транспорт за да си свърша определената работа, започвам да губя ужасно много пари и клиенти ! Някой ще каже ''купи си ф10'', да мога да си го позволя ,но вместо да вкарам 50 000 в някакъв куп ламарина предпочитам да го вкарам в бизнеса да го разширя с нови дестинации ,или пък за закупуване на още един микробус или автобус ,защото след година-две ще имам възвращаемост, отколкото в някакво БМВ, с което да си возя дупето само!
Е60-ката си е ми е добре засега :)))
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ И ВИ ЖЕЛАЯ ЕДНО УСМИХНАТО С МНОГО ЕМОЦИИ ЛЯТО :)))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от BorislavB » 12 Юли 2018, 7:01

Евала колега харесва ми как мислиш, подкрепям мнението ти. Както се казва има време за всичко знаеш ли може F10 да го прескочиш един ден и направо на нова 5-ца да скочиш. Успех и много безаварийни!
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Vasko » 18 Сеп 2018, 23:39

Здравейте, колеги!
Само да напиша, за всички онези ,които ме оплюха когато казах ,че съм платил близо 6 000 за нов двигател и профилактика на моето е60.
Ами вече съм на 17 000 км- само нафта и Газ. Вече съм за смяна на масла !!! Хайде, сега да ми кажете колко от Вас ама съвсем честно с ръка на сърчицето ,колко от Вас вече пипаха нещо по колиците, а? И сигурно се връщате и завръщате - поправите едно,а то се разваля друго ....
Е, аз карам и ще продължавам да карам ,защото автомобила е направен както трябва !!!
ПОЗДРАВИ И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ НА ВСИЧКИ!
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Kurtov » 19 Сеп 2018, 19:55

Много се радвам за теб колега, ама имай предвид, че 17 000 километра са прекалено малко, за да се хвалиш.
Виж 170 000 също не са много, ама е по-различно.
Безаварийни ти пожелавам и ще се радвам след повече километри да се похвалиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от atanasov_aa » 19 Сеп 2018, 20:36

Kurtov написа:Много се радвам за теб колега, ама имай предвид, че 17 000 километра са прекалено малко, за да се хвалиш.
....
За трите месеца през които са изминати ли? :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Vasko » 20 Сеп 2018, 1:59

atanasov_aa написа:
Kurtov написа:Много се радвам за теб колега, ама имай предвид, че 17 000 километра са прекалено малко, за да се хвалиш.
....
За трите месеца през които са изминати ли? :lol:



Да, колега три месеца или лятото -както искаш ги смятай.Сега есента и зимата съм малко в застой - на месец въртя по 3-3500 км.Живот и здраве пак следващото лято като дойде сезона ще има големи пътешествия - ако до тогава не съм го сменил нещо,и да се метна на една петичка гранд туризмо :)) че много напоследък взеха да ме кефят :)))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Kurtov » 20 Сеп 2018, 10:48

И за един месец да са, малко километри са като цяло.
Какво го бърка двигателя, дали ще ги направиш за един месец, или за 1 година ?
Даже бих казал, че за по-кратък период е по-леко за двигателя общо взето.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от vld » 20 Сеп 2018, 15:08

Аз незрабирам, защо все се намира някой да хейтне, оставете колегата да се кефи.
Особенно за хората които не висят по цял ден по кафетата а имат работа за вършене и колата е част от тая работа, безпроблемността на един автомобил е от изключителна важност.
Малко били киломерите... ми след един стабилен ремонт, ако нещо небеше свършено добре вече щеше да се е окотила, можете да сте сигурни в това.
Като я е нагъзил да върти по 5000+км на месец и всичкло е било точно, е съвсем нормално да му е кеф на колегата.
Значи работата е свършена добре и си е струвало, ще мине още поне 200 000км. без да прави големи ремонти ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Краят на едно е60 и как възкръсва като феникс от пепелта

Мнение от Vasko » 12 Фев 2019, 1:42

vld написа:Аз незрабирам, защо все се намира някой да хейтне, оставете колегата да се кефи.
Особенно за хората които не висят по цял ден по кафетата а имат работа за вършене и колата е част от тая работа, безпроблемността на един автомобил е от изключителна важност.
Малко били киломерите... ми след един стабилен ремонт, ако нещо небеше свършено добре вече щеше да се е окотила, можете да сте сигурни в това.
Като я е нагъзил да върти по 5000+км на месец и всичкло е било точно, е съвсем нормално да му е кеф на колегата.
Значи работата е свършена добре и си е струвало, ще мине още поне 200 000км. без да прави големи ремонти ;)




Прав си колега, вече съм на 45 000 км и втора смяна на масло след големия ремонт . Автомобила е 6+. Износих един чифт гуми, чакам сега да сложа летните другия месец . Тази година се почнаха от рано пътуванията до Турция и Гърция -засега два пъти в седмицата съм в Турция,а лятото почва и Гърция. Да видим колко ще изкара ? Трябва да е изкарала пари за някое 530 ГТ :) .. Друго си е по-новото автомобилче ,да му се качиш и да пообикаляш,че с тези мои пътувания за отрицателно време се въртят тия километри .
Засега всичко е наред. Мисля, че в скоро време се задава оправяне на ходовата част ,че по тези дупки и Бг пътища, но това ще стане преди лятото когато ще имам седмица , в която ще карам другия ,а тази ще я пратя в сервиз за преглеждане и стягане на предницата ...
Иначе желая на всички колеги много безаварийни км :)))).
Как мислите, дали зимата вече си замина ? :)
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook