Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zerhanzenun » 19 Авг 2018, 11:30

Точно така колега.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolae » 20 Авг 2018, 15:37

Zubcho написа:Някой да знае читав маркуч за вакуумите и от къде. Също и колко метра ми трябват?

За 535д питам. :) Ако може на ЛС

Наскоро и аз проучвах въпроса и взех тези.
Приятел, който предлага оригинални (~24лв. на метър) каза, че вътрешният размер е около 3.2мм, затова аз взех 3мм.
Samco мисля, че е много хубава марка за подобни неща. Не съм ги получил още, но ще пиша за отзиви след монтажа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zubcho » 20 Авг 2018, 16:41

nikolae написа:
Zubcho написа:Някой да знае читав маркуч за вакуумите и от къде. Също и колко метра ми трябват?

За 535д питам. :) Ако може на ЛС

Наскоро и аз проучвах въпроса и взех тези.
Приятел, който предлага оригинални (~24лв. на метър) каза, че вътрешният размер е около 3.2мм, затова аз взех 3мм.
Samco мисля, че е много хубава марка за подобни неща. Не съм ги получил още, но ще пиша за отзиви след монтажа.
~3.5 лв за метър е направо мега сделка :) Тук цената е 10лв за същото, но неизвестна марка.

Купувам :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nikkie » 20 Авг 2018, 20:21

Nikkie написа:
sstancho89 написа:Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?


Колега със Ashampoo ги записвам ама не на MP3 опцията , ами като регулярен DVD диск с информация .. А самите MP3-ки ги смъквам с един Youtube downloader,
а за самото качество не знам какво е реално не съм ги пускал на компютъра , ще пробвам да ги пусна на PC-то и да видя има логика ако са на 48khz и за това да не вървят.
Не от прегряване със сигурност ! няма никакви проблеми с DVD четеца и т.н. Просто пускам песни и тръгва едната, другата директно я скипва .. Някви идеи за софтуеър който,
да види KHZ , Kbps , и да конвентира всичко на веднъж ?

П.С: Четох , че и ако битрейта е various - демек да варира пак не ги чете . Мисля , че открих решение програмата се нарича MP3 Quality Modifier - безплатно я дръпнах - линк http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Other-AUDIO-Tools/MP3-Quality-Modifier.shtml , избирате си на mode "Constant " - rate 320kbps , и Sample frequency 44100Hz . Дано съм бил полезен аз ще го тествам тези дни ( UPDATE : Да точно тези песни които не вървяха бяха на 48000Hz , програмата ги хвана .. сега конвертирам и записвам наново. )

Изображение



Оказа се , че наистина DVD четеца не чете MP3-ки на 48.000Hz с този Sotware ги конвертирах и вече всичко си чете без проблем записано през Ashampoo на опция за нормален дата DVD диск на x8 speed ! :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolae » 21 Авг 2018, 8:52

AdobeAudition има batch processing. Ползвам него, всичките ги правя 192Kbps, 44100 Hz mp3 codec и никога не съм имал проблем (последните 4-5 години).
Също така и премахвам таговете (mp3tag например) на песните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 22 Авг 2018, 0:27

Zubcho написа:
nikolae написа:
Zubcho написа:Някой да знае читав маркуч за вакуумите и от къде. Също и колко метра ми трябват?

За 535д питам. :) Ако може на ЛС

Наскоро и аз проучвах въпроса и взех тези.
Приятел, който предлага оригинални (~24лв. на метър) каза, че вътрешният размер е около 3.2мм, затова аз взех 3мм.
Samco мисля, че е много хубава марка за подобни неща. Не съм ги получил още, но ще пиша за отзиви след монтажа.
~3.5 лв за метър е направо мега сделка :) Тук цената е 10лв за същото, но неизвестна марка.
Купувам :)


Всъщност маркучите са три вида, разликата се вижда на око цветово (ако не са много омаслени от колектора), а и в онлайн каталозите си излизат различни. Черният е 3,5мм, синият и червеният са 3,3мм (разбирай черен със синя ивица и черен с червена ивица). В много външни сервизи слагат първият им попаднал с подобен размер заместител навсякъде един и същ, колко е добре не знам. Когато ги сменях един приятел, който работи в Ауто Бавария ме посъветва да спазя цветовете (съответно диаметрите) и където какъвто махнах - сложих същия цвят. Имам подробна схема къде какъв маркуч се слага за M57 530d 235к.с. фейс, предполагам не е много различно от твоята.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от brabusbg » 22 Авг 2018, 14:14

Някой знае ли ориентировъчни цени за Тампони за двигател и предни накладки? Имам предвид оригинални!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60, 530D
Детайли за колата: 530D LCI, 2009год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tommyshelby » 22 Авг 2018, 14:30

Колеги, снощи си заключих колата, в гараж стои, тази сутрин като отидох да я запаля беше отключена. Запалих я и ми даде грешка "High battery discharge".
След което я закачих на INPA-то и ми даде 2 грешки, едната 3EED - Power Management Closed Circuit Current. Другата беше нещо за Comfort Access-a, който съм забелязал, че понякога се ебава и докато мия колата по 10 пъти се отключва и заключва дори и да съм на 1 метър от колата. След като изтрих грешките, не са се появявали пак, но има ли причина да се притеснявам. Акумулатора ми е на 1 месец Bosch AGM 95 ah. Добре идея ли е да го махна този комфорт аксес, предполагам от него е дошъл проблема? Някой да е имал такъв проблем?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от datchko » 22 Авг 2018, 15:25

tommyshelby написа:Колеги, снощи си заключих колата, в гараж стои, тази сутрин като отидох да я запаля беше отключена. Запалих я и ми даде грешка "High battery discharge".
След което я закачих на INPA-то и ми даде 2 грешки, едната 3EED - Power Management Closed Circuit Current. Другата беше нещо за Comfort Access-a, който съм забелязал, че понякога се ебава и докато мия колата по 10 пъти се отключва и заключва дори и да съм на 1 метър от колата. След като изтрих грешките, не са се появявали пак, но има ли причина да се притеснявам. Акумулатора ми е на 1 месец Bosch AGM 95 ah. Добре идея ли е да го махна този комфорт аксес, предполагам от него е дошъл проблема? Някой да е имал такъв проблем?


Щом акумулаторът е нов, прегледай алтернатора, релето на алтернатора, IBS-а, отечки и тн

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 26 Авг 2018, 19:35

Колеги, лесно ли се демонтират лайсните около стъклата?! Искам да сменя моите хромирани с такива shadow line та хамалогията, ако не е кой знае какво да действам :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 26 Авг 2018, 20:05

Exclusive89 написа:Колеги, лесно ли се демонтират лайсните около стъклата?! Искам да сменя моите хромирани с такива shadow line та хамалогията, ако не е кой знае какво да действам :)


Колега, погледни този линк: https://5series.net/forums/diy-do-yours ... ade-28224/

Някъде мернах, че трябва да се внимава защото много лесно си изкривявали. :paranoid:

П.П. сега видях, че и тука има такава тема с линк към горната. :mhihi:

https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopi ... e4ba195282
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 26 Авг 2018, 20:10

PolandBall Благодаря много, колега :yes: :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60, 530D
Детайли за колата: 530D LCI, 2009год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tommyshelby » 29 Авг 2018, 16:24

Добър ден, колеги! Имам следния неприятен проблем. Още в началото като взех колата имах проблем с четенето на USB флашка през входа в подлакътника. Проблема се състоеше в това, че каквато и флашка да сложа без значение размер, марка, формат, размер на клъстъра не искаше да я чете, пробвах с 5 различни, работещи тествани на комп. и на друг автомобил. Накрая подкарах едната като й намалих размера на клъстъра до 4096 и живота стана песен. НО, днес направих фундаменталната грешка да я извадя и да сложа нови песни и да ПРЕИМЕНУВАМ папките в нея. От този момент нататък вече нищо не работи, каквото и да се опитвам, не става. Пробвах отново с 10 различни флашки 2 дни си играя и не мога да се оправя. Да не би нещо да ми е прецакан софтуера или пък хард диска на CIC? Има ли човек в Пловдив който може да диагностицира проблема? До преди да извадя флашката да сложа музика си работеше перфектно.

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 29 Авг 2018, 16:47

tommyshelby написа:Добър ден, колеги! Имам следния неприятен проблем. Още в началото като взех колата имах проблем с четенето на USB флашка през входа в подлакътника. Проблема се състоеше в това, че каквато и флашка да сложа без значение размер, марка, формат, размер на клъстъра не искаше да я чете, пробвах с 5 различни, работещи тествани на комп. и на друг автомобил. Накрая подкарах едната като й намалих размера на клъстъра до 4096 и живота стана песен. НО, днес направих фундаменталната грешка да я извадя и да сложа нови песни и да ПРЕИМЕНУВАМ папките в нея. От този момент нататък вече нищо не работи, каквото и да се опитвам, не става. Пробвах отново с 10 различни флашки 2 дни си играя и не мога да се оправя. Да не би нещо да ми е прецакан софтуера или пък хард диска на CIC? Има ли човек в Пловдив който може да диагностицира проблема? До преди да извадя флашката да сложа музика си работеше перфектно.

Поздрави.

Не знам дали това ще ти реши проблема, но бих флашнал CIC-а до последна софтуерна версия. Може да се свържеш с Atsalov от форума :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.04.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nerdy » 30 Авг 2018, 13:53

Здравейте, наскоро се сдобих с Е60, но не мога да вдигна шофьорската седалка достаъчно високо.При Е39 мога да си забуча главата в тавана, но тук..
Седалката не е фул ел.Пробвам с ръчката под краката, но нищо не става.Да не би да е прецакана? Идеи..?
Благодаря предварително! https://www.seat-styler.com/wp-content/uploads/sites/2/2016/02/1023_seat_covers_BMW_5er_e60-1-1024x680.jpg?x29515

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook