Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от ivokomandos » 04 Мар 2018, 23:49

Здравехйте колеги, имате ли идея освен цека ключе и местене на буксата, чиповете чета, че нямат голям ефект. Как мога да си защитя е60 и знаете ли начин как да си защитя (укрепя) фаровете да не се свалят лесно? Знаете ли добър майстор в София който да направи тези неща? Кажете какво сте направили за вашите коли и ако имате още идеи за защита, може и на лично съобщение.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от гумата » 20 Авг 2018, 6:36

Свалянето на фар на БМВ изисква много повече време и кражбата е безсмислена. Това не е Фолксваген или Порше. Който краде БМВ сам се проклиня един ден да кара БМВ и от него да се краде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от top » 20 Авг 2018, 8:52

гумата написа:Свалянето на фар на БМВ изисква много повече време и кражбата е безсмислена. Това не е Фолксваген или Порше. Който краде БМВ сам се проклиня един ден да кара БМВ и от него да се краде.


Явно за крадците не е, зачестява да виждам паркирани по улиците E60 без фарове..

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от symb » 16 Яну 2019, 18:22

Какво мислите за алармите?
Мисля да си сложа аларма за да може ако някой тръгне да я краде или нещо друго да се разпищи поне. Все си мисля, че това малко или много ще ги накарат да спрат.
От каското ми сложиха GPS проследяване което е много добре ако я откраднат, но ми се иска преди това да я позащитя малко.
BMW F20 118d 2012

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Mpower94 » 01 Фев 2019, 8:10

Сложили са ти ГПС, но не и аларма?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от nehrox5 » 01 Фев 2019, 9:00

Най-добрата защита против кражба на автомобила е каско в точната застрахователна компания според местоположението където най-много се кара. За София Бул Инс, за черноморието Армеец.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 14.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 xi

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от rosti_84 » 01 Фев 2019, 12:12

symb написа:Какво мислите за алармите?
Мисля да си сложа аларма за да може ако някой тръгне да я краде или нещо друго да се разпищи поне. Все си мисля, че това малко или много ще ги накарат да спрат.
От каското ми сложиха GPS проследяване което е много добре ако я откраднат, но ми се иска преди това да я позащитя малко.

Ако ти я нарочат професионалисти, нищо не може да ги спре, най-малко пък аларма. Алармата ще свърши работа само при опит от някакви улични прошляци, които обикновено къртят огледала и правят поразии. За малко повече сигурност може да комбинираш пълно автокаско, аларма (може и интерфейсна за да не се налага да дрънкаш още едно дистанционно), пренареждане на OBD буксата и скрито някъде из купето ключе за блокиране на запалването (което използваш когато паркираш на несигурни места). Към всичките тези неща може да сложиш и допълнителен имобилайзер. Ако някой реши, дори с всичките тези мерки, може да я вдигне с "Паяка", но все пак е защита. Лошото е, че често се крадат фарове, спортен волан, аудио, фейсови брони и т.н., които не се покриват от каското, т.к. са демонтируеми компоненти (само някои покриват аудиото, но с разправии и частично).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Tsureto » 05 Фев 2019, 9:55

Наскоро ми разправяха случаи в чужбина. Някакъв пич се качва в тира си и отпред от решетката му пускат газ. Пича заспива. Буди се и от дясно се гледа целия в кръв, и зашит/защракан с такер...
Оказва се, че са му откраднали бъбрека. Бях потресен! До къде са стигнали "хората"... :shock:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от symb » 10 Фев 2019, 12:06

rosti_84 написа:
symb написа:Какво мислите за алармите?
Мисля да си сложа аларма за да може ако някой тръгне да я краде или нещо друго да се разпищи поне. Все си мисля, че това малко или много ще ги накарат да спрат.
От каското ми сложиха GPS проследяване което е много добре ако я откраднат, но ми се иска преди това да я позащитя малко.

Ако ти я нарочат професионалисти, нищо не може да ги спре, най-малко пък аларма. Алармата ще свърши работа само при опит от някакви улични прошляци, които обикновено къртят огледала и правят поразии. За малко повече сигурност може да комбинираш пълно автокаско, аларма (може и интерфейсна за да не се налага да дрънкаш още едно дистанционно), пренареждане на OBD буксата и скрито някъде из купето ключе за блокиране на запалването (което използваш когато паркираш на несигурни места). Към всичките тези неща може да сложиш и допълнителен имобилайзер. Ако някой реши, дори с всичките тези мерки, може да я вдигне с "Паяка", но все пак е защита. Лошото е, че често се крадат фарове, спортен волан, аудио, фейсови брони и т.н., които не се покриват от каското, т.к. са демонтируеми компоненти (само някои покриват аудиото, но с разправии и частично).


Като цяло няма оправия така е, въпроса е дето се казва да ги забавим за да се откажат.

На този етап съм се спрял на пълното каско, като то покрива всички откраднати неща включително тези които си описал, ГПС следене и скоро ще отида да ми скрият буската на някое място друго място. Ключето за блокирано палене не го бях обмислял, но може би и него ще сложа.

Майстора ми и един познат разказаха, че в момента се крадат като ти увеличават сигнала на ключа(f сериите) с устройство. Затова сега си държа ключовете в сигнално изолираща кутия. :D Страмно, но
BMW F20 118d 2012

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Vlado_L » 11 Фев 2019, 23:31

Имобилайзера също представлява скрито ключе, което се задейства безжично, само трябва да се монтира от доверен човек. Не е нужно да пускате жици из купето и да слагате механични ключета.
Поставянето на GPS с автономно захранване, което издържа поне 3 м без зареждане (в спящ режим на GPS и събуждане веднъж на 12ч) е добро решение.
Който му се занимава може да прегледа https://www.ugona.net/ и едноименния ютуб канал, там ще ви се изяснят много неща :), в Русия се краде много, ама много !
Повечето руснаци предпочтат да инвестират веднъж в защити отколкото да плащат всяка година каско.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как да се предпазим от кражби

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2019, 7:39

Vlado_L написа:Имобилайзера също представлява скрито ключе, което се задейства безжично, само трябва да се монтира от доверен човек. Не е нужно да пускате жици из купето и да слагате механични ключета.
Поставянето на GPS с автономно захранване, което издържа поне 3 м без зареждане (в спящ режим на GPS и събуждане веднъж на 12ч) е добро решение.
Който му се занимава може да прегледа https://www.ugona.net/ и едноименния ютуб канал, там ще ви се изяснят много неща :), в Русия се краде много, ама много !
Повечето руснаци предпочтат да инвестират веднъж в защити отколкото да плащат всяка година каско.
Каналът е супер, следа го от няколко години. Лошото е, че няма как да поръчаш, ако не си в Русия/Украйна. Истината е, че влязат ли в купето, е само въпрос на време. Ако не могат да я запалят, ще я ограбят или съсипят.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Vlado_L » 12 Фев 2019, 13:05

Всички руски аларми, защити и т.н. се внасят в БГ, в София има сервиз който ги доставя и монтира (близо е до семинарията).
Мисля и в Пловдив има, но понеже аз съм от Пловдив предпочетох да монтирам в София.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kolp » 27 Фев 2019, 14:35

https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... 1/meta-m43

този гледам че го слагат на някои от новите модели

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от 100imenov » 28 Фев 2019, 10:40

Лошото, е че е масов имобилайзер и според мен няма да има голяма ефективност и аз се бях замислял за него,но се отказах и избрах индивидуални методи.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2019, 4:23


ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook