Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от atanasov_aa » 15 Авг 2018, 5:44

PolandBall написа:Ако прегрява не би ли следвало да изгасва... :dunno:
Няма представа от това, но се е случвало в големи жеги в автомобила да да откаже да чете диска и блокира цялата система. В този случай диска не може да се извади. След като остане известно време изключена музиката и колата се охлади диска излиза отново тръгва. В тези случаи, като се извади диска е много горещ. Прави го на Маск със сменена оптика. Повода за смяна на оптиката бе не замърсяване на старата, а стопяването й от прегряване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sstancho89 » 15 Авг 2018, 16:46

Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от atanasov_aa » 15 Авг 2018, 18:37

sstancho89 написа:Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?
Целия ДВД диск е:
Payload Size: 11311020 bytes
Header found at: 1044 bytes
Enc Delay: 576, Zero Padding: 1600
Length: 282 seconds
MPEG-1 layer 3
320 kbps, 10825 frames
44100 Hz Stereo
И върви когато климатика е охладил добре колата.
Когато е на СД диск, не прави такива проблеми. В много редки случаи има моменти когато не чете МП3, които в друг период от време прочита. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nikkie » 15 Авг 2018, 18:43

sstancho89 написа:Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?


Колега със Ashampoo ги записвам ама не на MP3 опцията , ами като регулярен DVD диск с информация .. А самите MP3-ки ги смъквам с един Youtube downloader,
а за самото качество не знам какво е реално не съм ги пускал на компютъра , ще пробвам да ги пусна на PC-то и да видя има логика ако са на 48khz и за това да не вървят.
Не от прегряване със сигурност ! няма никакви проблеми с DVD четеца и т.н. Просто пускам песни и тръгва едната, другата директно я скипва .. Някви идеи за софтуеър който,
да види KHZ , Kbps , и да конвентира всичко на веднъж ?

П.С: Четох , че и ако битрейта е various - демек да варира пак не ги чете . Мисля , че открих решение програмата се нарича MP3 Quality Modifier - безплатно я дръпнах - линк http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Other-AUDIO-Tools/MP3-Quality-Modifier.shtml , избирате си на mode "Constant " - rate 320kbps , и Sample frequency 44100Hz . Дано съм бил полезен аз ще го тествам тези дни ( UPDATE : Да точно тези песни които не вървяха бяха на 48000Hz , програмата ги хвана .. сега конвертирам и записвам наново. )

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60, 530D
Детайли за колата: 530D LCI, 2009год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tommyshelby » 16 Авг 2018, 10:23

Здравейте, колеги! Малко смешен въпрос, но за пръв път ще купувам зимни гуми и джанти за БМВ (до сега съм карал само коли 4х4). Имам няколко въпроса.

1. Какви джанти да си купя за гуми с размер 225/50/R17? Мисълта ми е за широчината на джантата 7.5 или 8 инча е по-добре? Става дума за ОЕМ джанта с ЕТ20.

2. Тъй като в момента съм с 18" летни гуми, размерите на гумите отпред и отзад са различни. При зимните не виждам никъде да пише различни размери на гумите. Това значи ли, че трябва да купя 4-ри еднакви като размер (225/50/17) гуми?


Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Бързи въпроси и отговори

Мнение от bokouser » 16 Авг 2018, 11:34

tommyshelby написа:Здравейте, колеги! Малко смешен въпрос, но за пръв път ще купувам зимни гуми и джанти за БМВ (до сега съм карал само коли 4х4). Имам няколко въпроса.

1. Какви джанти да си купя за гуми с размер 225/50/R17? Мисълта ми е за широчината на джантата 7.5 или 8 инча е по-добре? Става дума за ОЕМ джанта с ЕТ20.

2. Тъй като в момента съм с 18" летни гуми, размерите на гумите отпред и отзад са различни. При зимните не виждам никъде да пише различни размери на гумите. Това значи ли, че трябва да купя 4-ри еднакви като размер (225/50/17) гуми?
Поздрави.


1. Взимаш 8x17 ET20, на тях пасват идеално както 225, така и 245, то и без друго повечето OEM 17-ки са 8 инча, та лесно ще намериш, иначе правилно си се насочил към OEM джанти.
2. Четири еднакви спокойно си купуваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: UK
Пол: Мъж
Кара: E60 530D M57/TU
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sp3n5 » 16 Авг 2018, 18:48

Здравейте колеги.Имам колата от година (2005 530д 218кс) , но от около 6 месеца , като загрее и я настъпя малко и започва да бучи , все едно е с ремус и започва да сменя предавките на 3 - 3500 след около 20тина минути каране се нормализира.Прави го на топло на студено време , на пълен резервоар , в резерва.Не съм карал кола с ДПФ преди ,не знам дали се дължи на него. Вие как мислите?
BMW The Ultimate Driving Machine !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 16 Авг 2018, 22:34

Спокойно можеш и 7,5J да купиш, няма да имаш проблем :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sstancho89 » 17 Авг 2018, 9:53

Nikkie написа:
sstancho89 написа:Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?


Колега със Ashampoo ги записвам ама не на MP3 опцията , ами като регулярен DVD диск с информация .. А самите MP3-ки ги смъквам с един Youtube downloader,
а за самото качество не знам какво е реално не съм ги пускал на компютъра , ще пробвам да ги пусна на PC-то и да видя има логика ако са на 48khz и за това да не вървят.
Не от прегряване със сигурност ! няма никакви проблеми с DVD четеца и т.н. Просто пускам песни и тръгва едната, другата директно я скипва .. Някви идеи за софтуеър който,
да види KHZ , Kbps , и да конвентира всичко на веднъж ?

П.С: Четох , че и ако битрейта е various - демек да варира пак не ги чете . Мисля , че открих решение програмата се нарича MP3 Quality Modifier - безплатно я дръпнах - линк http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Other-AUDIO-Tools/MP3-Quality-Modifier.shtml , избирате си на mode "Constant " - rate 320kbps , и Sample frequency 44100Hz . Дано съм бил полезен аз ще го тествам тези дни ( UPDATE : Да точно тези песни които не вървяха бяха на 48000Hz , програмата ги хвана .. сега конвертирам и записвам наново. )

Изображение


Щом ги теглиш от youtube няма смисъл да ги записваш на 320kbps - записвай ги на 128kbps...и тук има един тънък момент. Когато ги записваш с ashampoo в началото си избираш битрейт -на 112 или на 120kbps не прочита нито една песен от диска...но не помня точно на колко. Пробвай. А ако ги записваш на 320kbps една песен както ти е 3мб става 15мб..излишно е да казвам, че качеството си остава същото, но ти заема много повече място. На 128kbps се събират около 130-150 песни на CD-R. Пробвай.

ПС - провлачих една песен 2.3мб с настройка на ashampoo 320kbps - песента стана 7.7мб :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 17 Авг 2018, 13:35

Б*х тез Mp3ки и записвачки.. винаги гледам да записвам музика с 320kbps и никога не съм имал проблем, а колата ми е от ''първите'' 60тки. :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nikkie » 17 Авг 2018, 14:57

sstancho89 написа:
Nikkie написа:
sstancho89 написа:Това е писано преди.

Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.

И при мен не тръгваха, има програмки, с които може да видиш песните си с каква честота са. Бас хващам, че точно тея на 48кхз не ти тръгват.
Един съвет - записвай с ashampoo.
И един въпрос - от къде ги намери тея песни на 320kbps? Сигурен ли си, че са такива?


Колега със Ashampoo ги записвам ама не на MP3 опцията , ами като регулярен DVD диск с информация .. А самите MP3-ки ги смъквам с един Youtube downloader,
а за самото качество не знам какво е реално не съм ги пускал на компютъра , ще пробвам да ги пусна на PC-то и да видя има логика ако са на 48khz и за това да не вървят.
Не от прегряване със сигурност ! няма никакви проблеми с DVD четеца и т.н. Просто пускам песни и тръгва едната, другата директно я скипва .. Някви идеи за софтуеър който,
да види KHZ , Kbps , и да конвентира всичко на веднъж ?

П.С: Четох , че и ако битрейта е various - демек да варира пак не ги чете . Мисля , че открих решение програмата се нарича MP3 Quality Modifier - безплатно я дръпнах - линк http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Other-AUDIO-Tools/MP3-Quality-Modifier.shtml , избирате си на mode "Constant " - rate 320kbps , и Sample frequency 44100Hz . Дано съм бил полезен аз ще го тествам тези дни ( UPDATE : Да точно тези песни които не вървяха бяха на 48000Hz , програмата ги хвана .. сега конвертирам и записвам наново. )

Изображение


Щом ги теглиш от youtube няма смисъл да ги записваш на 320kbps - записвай ги на 128kbps...и тук има един тънък момент. Когато ги записваш с ashampoo в началото си избираш битрейт -на 112 или на 120kbps не прочита нито една песен от диска...но не помня точно на колко. Пробвай. А ако ги записваш на 320kbps една песен както ти е 3мб става 15мб..излишно е да казвам, че качеството си остава същото, но ти заема много повече място. На 128kbps се събират около 130-150 песни на CD-R. Пробвай.

ПС - провлачих една песен 2.3мб с настройка на ashampoo 320kbps - песента стана 7.7мб :D


Да колега реално от Youtube си бяха на 192kbps и си ги оставих така , и само ги смъкнах на 44k Hz като ида в офиса ще презапиша диска , един път конвертирана песен от CD ако не е 320kbps няма смисъл .. а реално аз съм над 30г. и ухото ми не чува чак толкова високи .. разликата в Kbps ,че намаля високите и слага Noise reduction :) . Мерси за отговора ще пиша като презапиша диска , доста песни бяха на 48к HZ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zubcho » 17 Авг 2018, 22:46

Някой да знае читав маркуч за вакуумите и от къде. Също и колко метра ми трябват?

За 535д питам. :) Ако може на ЛС
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от datchko » 18 Авг 2018, 18:35

Zubcho написа:Някой да знае читав маркуч за вакуумите и от къде. Също и колко метра ми трябват?

За 535д питам. :) Ако може на ЛС


Моята е с някви "плетени", слагани от предния собственик. Здрави са и съм доволен, но не знам къде са купувани

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10, 535i X Drive LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Deo_10 » 18 Авг 2018, 20:47

От стария ми фар останаха тези неща, но тъй като нямам идея какви са, може ли някой да ми съдейства и евентуално какви суми може да им търся, тъй като са ми излишни?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BorislavB » 19 Авг 2018, 1:19

Едното трябва да е запалка/баласт за ксенона,а другото трябва да е за dynamic drive фарове нещо като контролер мисля,че беше. Нека някой колега потвърди.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook