IQOS - бездимни цигари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

IQOS - бездимни цигари

Мнение от Моджо » 12 Юли 2018, 17:30

Има ли някой да го ползва това нещо.
Плюсове и минуси

Вчера пуших днес си зех такова.

+ Откъм доза никотин го докарва даже ми е в повече.
- Вкус - се едно си палиш цигара от котлон. Не си е кат цигара да го ева.
- Малкото цигаре не мога да го изпуша целото. Или не дърпам как трябва или треа да го закачиме на NCS Expert да му дигнем дръпките или времето. Нормална цигара я пуша за 2-3 минути/демек бърз съм/, това не ми стига.
- Тамън си го купих то па ше земат да ги увеличат.
+Но пък е по-добре от традиционната електронна цигара дето я мъчих и нея да я пуша.
+- по безвредно ???

Ако обаче с нещото карам с по една кутия на ден и наистина са по-безвредни смятам на него да си остана.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от DLVasilev » 12 Юли 2018, 18:18

Нямам такова и не мога да изкажа мнение на база личен опит, но пък почти всичките ми колеги(които не са малко) минаха на такова и чувам, че са доволни. Познати също.
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от немо » 12 Юли 2018, 19:56

Пробвах го,за мен има вкус на слама,не ми допадна.
Брат ми изкара 2-3 седмици и се върна към нормални цигари.
Тия работи (електронни цигари/АйКоз) са някакви лиготии,или пушиш,или не пушиш.Така и така се тровиш,ама да го правиш по модерен начин...няма нужда!
Лично мнение.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Jordana » 12 Юли 2018, 20:19

Има вкус на вестник нагрят на котлона . Това е ако ще спираш цигарите , ако не - едва ли е алтернатива . Постоянно си със зарядното овързан с кабели , две една след друга не можеш да пушиш . Чакаш да се зареди цигарата 5 минути и тогава . Запалваш - 15 дърпания и край - то си брои колко пъти смукваш . Или определно време гори - което първо настъпи . Принципа е прост - има едно реотанче върху което се нанизва цигарата - то по електронен път държи някаква ниска температура колкото да се изпари никотина . Цената му е просто покъртителна - 5.5 лв за двайсе ню-ню цигарки като за деца . Аз не съм пушил чак толкова много , но някои познати казват че има и калпави цигари , често по 1-2 в кутия които не пускат нищо . Вероятно има и фалшиви или ментета . Днес приеха 40% акциз , досега са плащали доста по-малко но с колко ще се вдигнат над сегашната цена нямам идея :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Leon » 12 Юли 2018, 20:51

Жена ми е страстен пушач и вече два месеца мина само на хийтс, казва, че са й ок. За мен бонуса е, че не мирише на пепелник :mhihi: Твърди, че има повече въздух като спортува. Същото твърди и един пич от фитнеса, който е само на хийтс. Те са 4-5 вида, явно трябва да си уцелите вашия. Предвид, че няма горене, голяма част от канцерогенните съединения няма как да се образуват. И това не е малко. Не мисля, че цената може да спре хората да пушат. И 10лв. да стане кутия цигари, пак ще се пуши масово.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от (bubsa) » 12 Юли 2018, 21:29

Поредната залъгалка и пак много хора клъвнаха :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Моджо » 12 Юли 2018, 21:43

3 вкуса са само - засега.
От 5,50 ще ги направат 6,50 така казаха по новините.
И залъгалка да е - ако ще пуша по-малко ще си се залъгвам с кеф.
Не моа ги запра да го ева. Пиенето спрех, жените спрех...това не мога :)))
Хм,хм...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от vld » 13 Юли 2018, 8:56

Аз ги пуша от 2-3 месеца, както и всичките ми колеги.
Свиква се за 2-3 дни, след това ако запалиш конвенционална цигара, ще ти смърди на слама и ще се чудиш как си го пушил това.
Определено те задръстват по малко, имаш повече въздух.
Имам колега който кашляше много преди да почне да пуши от тях. Пушеше по две кутии ЛМ дълъг син.
Няколко дена след като мина на бездимните спря да кашля.
Общо взето сутрин устата ти не смърди на говна, не е толкова пресъхнала и тн.
Много по малко миришат от другите цигари.
От начало ти се струва, че са много силни(ако испушиш две една след друга ти идва в повече), но като им свикнеш, пак ще си пушиш по една кутия на ден.
Трябва да ги пушиш по бавно, нестава да сецак, като на състезание.
Имаш 12 нормални дърпания и това е.
Един колега си купи две за да може като си пиянства да си пуши постоянно :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.05.2015
Пол: Мъж

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от urukhai » 13 Юли 2018, 9:50

Пушач съм от над 30 години. Преди 3 месеца минах на IQOS и определено съм доволен. На втория ден спрях да кашлям сутрин, иначе бухах като магаре :) В началото ми бяха гадни, но с времето се свиква. Преди две седмици ми се счупи зарядното, смениха ми го и докато се зареди, бях без цигари. Нормална цигара не бях палил откакто взех IQOS, обаче ми зверски ми се допуши, гледахме мач, съответно бири и т.н. :) Та взех от един приятел цигара, ами стана ми гадно и след две дръпвания я изхвърлих. Все едно никога не бях пушил :)
С две думи съм доволен от продукта, но за отказване на цигарите или намаляване, поне при мен не действа. То всъщност и не му е това предназначението :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от hell's angel » 16 Юли 2018, 23:37

Аз изпуших три стека оранжеви, и го захвърлих в чекмеджето. Преди т'ва, брат ми го захвърли у нас :mhihi: :mhihi: :mhihi: Така и не ми стигна, веднъж поне, да се напуша като хората - баси тапичките импотентни. :mrgreen: Тютюн за две цигари, ми го продават като цяла кутия, та да си го помпам през найлонче ...... :nono:
Ааа счупих му чопа, в който се забива фаса, и ми смениха холдъра безплатно :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Моджо » 18 Юли 2018, 8:00

С вкуса свикнах, даже ми е приятен вече :))
Пушенето си иска чалъм и не става да дръпнеш набързо една цигарка, както си правя с обикновените.
Попушвам и от обикновените по 2-3, особено сутрин.
Малко по-дебелки да ги направят и да пускат малко повече и ще са 100% заменими с конвенционалните.
Здравословни ефекти засега няма. МОже би няма покашляне сутрин, ма то и никога не съм бухал тютонджийската.
В общи линии и да са вредни като обикновените, пак по-малко се тровиш щото 2-3 такива са равни на една нормална, а не пуша повече като брой цигари.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от ukelichko » 18 Юли 2018, 8:57

Имам го от два месеца и му свикнах. Зареждането не е проблем, защото издържа близо две кутии и всяка вечер го включвам заедно с телефона. Преди зареждах и часовника, но смених модела и сега поне часовника го бода на две седмици. Вчера за първи път запалих мъжка цигара и след две дръпвания я хвърлих, че ми миришеше на слама. На мен ми допадат тези джендърски цигари, а пуша откакто Майкъл Джексън беше черен и Мадона беше върджин. Имал съм и разни електронни цигари, но тези най са ги докарали да приличат на истински. Сега обмислям да си взема и изкуствена жена и електрическа кола, да се епилирам и да мина на безалкохолна бира. Такива са времената. Единствено в секса блъскам като първобитен човек, ама остарех и вече без да ми видят фиша за заплатата, почти не ми връзват. А като ми видят цигарите и часовника - хептем.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от vld » 18 Юли 2018, 9:27

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Леле смях се със сълзи :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.02.2018
Пол: Мъж

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от k0lev » 18 Юли 2018, 11:20

Приятелката ми си купи, та на мен не ми допадат, но понеже много бързо се отмирисва и не се вмирисва колата на старо такси пуша и аз на дълъг път като тръгнем :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: IQOS - бездимни цигари

Мнение от Сондьора » 18 Юли 2018, 12:07

Аз го захвърлих на брат ми тва...не е цигара, аааа и ся как ги одрусаха с левче отгоре :mhihi: баси държавата...
Та причината, че се порових и имат един проблем, безопасни колко да са безопасни :roll: ...лъжат, че е бездимна, не е тютюн, а некви "тютюневи" пръчки топени в пропилен гликол, както и че е нам си колко % с по-малко шитни в дима, някои да, ама Acenaphthene е 295 % повече от обикновена цигарка....
Та като има некви по реално инфо, как би действало на здравето...пак ще дърпам фазомеро (живи и здрави да сме :mhihi: )
п.п А и само в БГ може да си го пушиш където искаш.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook