Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от sstancho89 » 10 Юли 2018, 14:46

Giorceto написа:
Mantzel написа:Някой гледал ли е този автомобил https://www.cars.bg/offer/c2649170


Стига тва е наказание... плат, ръчка, вртъки.. 2 литра бензин... постна та знае ли се....


Че е постна - постна е, но пък да кажеш наказание на плата :dunno: не всеки има възможност да си държи колата на сянка лятото. По-яко ли е да не можеш да седнеш на седалката лятото?
2 литра бензин - слагаш му газовата и караш без пари. Не всеки е състезател :D ама тука всичко под 3 литра е :nono: :D всеки си има собствено виждане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от kunaa » 11 Юли 2018, 11:32

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7ki2ww
Здравейте колеги. Моля за мнението ви за този екземпляр. И при евентуален оглед някой колега от София да ми помогне с избора. Благодаря на отзовалите се.
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от hitar_potar » 11 Юли 2018, 13:55

sstancho89 написа:
Giorceto написа:
Mantzel написа:Някой гледал ли е този автомобил https://www.cars.bg/offer/c2649170


Стига тва е наказание... плат, ръчка, вртъки.. 2 литра бензин... постна та знае ли се....


Че е постна - постна е, но пък да кажеш наказание на плата :dunno: не всеки има възможност да си държи колата на сянка лятото. По-яко ли е да не можеш да седнеш на седалката лятото?
2 литра бензин - слагаш му газовата и караш без пари. Не всеки е състезател :D ама тука всичко под 3 литра е :nono: :D всеки си има собствено виждане.

Тоя мотор не му ли идва малко слаб на това купе? Нз доколко ще е каране без пари на газ - да, ще е по-евтинко, но едва ли чак "без пари". А пък откъм вървеж съвсем.
А за врътките на климатика - по-удобни са бутоните 100%, някак не е оправдана тая цена от 10 бона за такива неща. И нз що, ама тая кола ми блъска на започнала живота си като служебна, съответно няма да е на реални км...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.07.2018

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от S_BMW » 11 Юли 2018, 18:20

Здравейте, колеги!

Отскоро се ориентирам към БМВ Е60. Нямам претенции към мощност, година на производство, екстри и т.н. Единствено искам да не изсипвам купища пари за поддръжка, за да мога да се насладя на автомобила.
Именно затова съм се ориентирал към 520 бензин.

Може ли мнение за този? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7km9p9

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60, 530D
Детайли за колата: 530D LCI, 2009год.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от tommyshelby » 12 Юли 2018, 7:10

Малко офф топик и от мен. Към колегите които търсят е60 с 2 литра бензинов двигател, не че се правя на умен или ви давам наклон, обаче не е ли по-логично да се ориентирате към е90? Все пак е60 е голяма и по-тежка кола все си мисля, че ще е голяма мъка с този малък бензинов мотор. Пък и по този начин не можеш да се насладиш на удоволствието от шофирането на е60. Не, че съм голям паралия или състезател, но за мен всичко под 3 литра е компромисен вариант точно за този автомобил.

Поздрави и успех с покупките!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от (h)aman » 12 Юли 2018, 9:03

S_BMW написа:Здравейте, колеги!

Отскоро се ориентирам към БМВ Е60. Нямам претенции към мощност, година на производство, екстри и т.н. Единствено искам да не изсипвам купища пари за поддръжка, за да мога да се насладя на автомобила.
Именно затова съм се ориентирал към 520 бензин.

Може ли мнение за този? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7km9p9


По-скоро се ориентерай към друга марка. При БМВ такъв филм няма, ако държиш колата да ти е в перфектно състояние и не си от хората тип "карам докато спре".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 12 Юли 2018, 10:18

Колеги, почвате вече да се отнасяте.
Как хората с Пасатите, Е-класите, даже и с Аудитата не реват за 170 коня че са малко, пък тука като видите, че някой иска 520-ка и се почват едни тиради.
Мотора е достатъчно мощен да си караш спокойно по магистралата, да изпреварваш без проблем когато има нужда, останалото си е чист келешлък. Е60 нито тежи 2 тона, нито е с гуми от трактор, че да му е малък тоя мотор.

520-ката преди фейса е чудесна кола и ако не е наблъскана с капризни екстри й слагаш газ и се возиш като пич, това че тука всички се правим на състезатели не значи че трябва да го натрапваме на всеки, който иска да си вземе Е60 щото му харесва, а не да се дърпа по светофарите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Knoxville_ » 12 Юли 2018, 10:27

Да се чуди човек откъде са ги събрали тия инженери, които са сложили 170 коня двигател в Е60.

Отделно, че въпросната кола е наснимана отвсякъде подробно, рамата също е показана, може и да се окаже добра бройка.
Последна промяна Knoxville_ на 12 Юли 2018, 11:25, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.07.2018

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от S_BMW » 12 Юли 2018, 11:11

nickem написа:Колеги, почвате вече да се отнасяте.
Как хората с Пасатите, Е-класите, даже и с Аудитата не реват за 170 коня че са малко, пък тука като видите, че някой иска 520-ка и се почват едни тиради.
Мотора е достатъчно мощен да си караш спокойно по магистралата, да изпреварваш без проблем когато има нужда, останалото си е чист келешлък. Е60 нито тежи 2 тона, нито е с гуми от трактор, че да му е малък тоя мотор.

520-ката преди фейса е чудесна кола и ако не е наблъскана с капризни екстри й слагаш газ и се возиш като пич, това че тука всички се правим на състезатели не значи че трябва да го натрапваме на всеки, който иска да си вземе Е60 щото му харесва, а не да се дърпа по светофарите.


Точно!
Както споменах, нямам претенции за динамика и не искам да плащам поддръжка като за дизел - турбо, дюзи и т.н. Този двигател ми се струва добър вариант за мен и съвпада с възможностите ми за правилна и навременна поддръжка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 12 Юли 2018, 11:38

nickem написа:Колеги, почвате вече да се отнасяте.
Как хората с Пасатите, Е-класите, даже и с Аудитата не реват за 170 коня че са малко, пък тука като видите, че някой иска 520-ка и се почват едни тиради.
Мотора е достатъчно мощен да си караш спокойно по магистралата, да изпреварваш без проблем когато има нужда, останалото си е чист келешлък. Е60 нито тежи 2 тона, нито е с гуми от трактор, че да му е малък тоя мотор.

520-ката преди фейса е чудесна кола и ако не е наблъскана с капризни екстри й слагаш газ и се возиш като пич, това че тука всички се правим на състезатели не значи че трябва да го натрапваме на всеки, който иска да си вземе Е60 щото му харесва, а не да се дърпа по светофарите.

+1 Точно и ясно. Иначе колата изглежда много свежа.. мисля, че въпросната кола беше проверена преди и км. бяха толкова, но може и да бъркам с друга. Успех :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Leon » 12 Юли 2018, 12:30

Конете на хартия на са всичко. Автоматите на БМВ изобщо не оползотворяват добре мощността (моделите преди 8ст.кутии на ZF) и при еднаква мощност БМВ е осезаемо по-тромава. Не ми се спори, мога много да изпиша. Конкретно 20-ка бензин с автомат в Е60 е кола, с която може да се возиш, поне е 6-цил.тази, но динамиката не е върха, разходът на гориво е като в по-голям мотор.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Gpenev » 12 Юли 2018, 15:40

Ако се шофира само градско както аз правя, си е перфектен автомобил. Този екземпляр изглежда доста добре, ако е и на реални км си заслужава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Monky » 12 Юли 2018, 16:48

Gpenev написа:Ако се шофира само градско както аз правя, си е перфектен автомобил. Този екземпляр изглежда доста добре, ако е и на реални км си заслужава.


Като потършиш VIN-a в търсачката на форума има мнение на колегата kolp, който вече я е проверил и има съмнения за състоянието, защото не е влизала много в офиц. сервизи. Като цяло шанса да са реални или колата да е изцяло наред не е много голям. Да не говорим, че по вин излиза 11.2003.

И аз почвам да си мисля да махам печката (525d) и да взема бензин именно заради градското.
Последна промяна Monky на 12 Юли 2018, 18:50, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от kunaa » 12 Юли 2018, 18:13

А на мен някой ще отговори ли колеги?
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.07.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 xd 2007

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Тихомирски » 12 Юли 2018, 22:47

Здравейте, колеги!
Първо, искам да благодаря на колегата колп за отзивчивостта и на всички вас за полезната информация, която споделяте ( индивидуалните мнения, които давате).
Второ, днес гледах и покарах този автомобил : https://m.mobile.bg/details/11527843725 ... id=1&pid=3 ; доста ми хареса, според мен е доста добре поддържан и в понеделник минава преглед в сервиз, ако няма сериозни повреди/забележки, които аз няма как да хвана като любител шофьор, мисля да го вземам. Ще постна и рамата, ако ми дадете някаква полезна информация, ще съм много благодарен.
WBANY71060CT69088
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook