Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.08.2011
Пол: Мъж

Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от Maart1ns » 04 Юли 2018, 19:20

Здравейте колеги,

След дълго четене из форумите относно пушенето на свободен ход на моята е65 750i (367к.с)се реших на необходимото зло - подмяна на гумичките на клапаните (Valve stem seals). Много бих бил благодарен ако някой вече е извършвал сложната операция и може да препоръча сервиз, както и да сподели колко горе-долу му е излязъл ремонта. Не съм твърде запознат с устройството на двигателя, но не е ли добре при толкова труд по разглабяне/сглабяне да се сменят верига/ремъци/водни помпи (последа смяна - неизвестно кога).

Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 1.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: осмак мъртвец

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от alex4o » 06 Авг 2018, 6:44

Аз съм със 735 и се бях засилил да сменям гумичките, но като ми направиха една калкулация от 3200лв. включваща всички необгодими гарнитури, сваляне двигател със скорости и труд и това в най-лекия вариянт при условие, че не излезне още нещо се отказах на този етап да го правя. Чувал съм че има майстори които правят интервенцията на място без сваляне на мотора, но засега не съм срещнал такъв.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от m1ta4ky » 25 Юни 2019, 7:20

Колеги, за да не пускам нова тема пиша тук. Колата ми е66 750 взе да пропушва САМО при паленето и то не при всяко палене. При подаване на газ не пуши. Дали е от прословутите гумички, или може да има друг виновник ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от 0000A6 » 28 Юни 2019, 22:40

m1ta4ky написа:Колеги, за да не пускам нова тема пиша тук. Колата ми е66 750 взе да пропушва САМО при паленето и то не при всяко палене. При подаване на газ не пуши. Дали е от прословутите гумички, или може да има друг виновник ?

Непосредствено след смяната на масло ли е започнала да пропушва? Масло пипа ли? Пушека синкав или бял е да не е конденз... ? Можеш да направиш тест, като при загрял двигател я оставиш да поработи на място за 7-10 мин и след това я исфорсираш. Виж си и CCV клапаните да не са сдали багажа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от hell's angel » 28 Юни 2019, 23:09

Накратко - ако пуши само след престой (вечер престой -сутрин пуши) гумички, ако пуши в задръстване (след тепане на празен ход) - по-скоро вентилация на картерни газове.
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от m1ta4ky » 29 Юни 2019, 15:51

Не съм сменял маслото, защото съм в чужбина и след седмица се прибирам. Когато гледах колата преди да я взема (от частно лице), 1000 пъти я палихме и гасихме, карах я и нямаше проблеми. Изминах около 300км след като я взех и започна. Пропушва синкаво и мирише на изгоряло масло. Светна ми дори лампата да долея литър масло, значи е масло, а не конденз. Само сутрин като я паля изпушва и следобед след работа и то не всеки ден. С 2 думи след голям престой, след като е изстинала колата напълно. След каране от по 10ина км, гасене за 10-15 мин. и пак палене колата не пуши, нито в движение, нито при подаване на газ или при смяна на скоростите в движение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от Atanas328 » 16 Юли 2019, 0:08

Колега ,вече 1 година като гледам не си ги сменил гумичките,само се чудиш и вайкаш защо пуши..Няма да се оправи от само себе си,ама щом си свикнал да си сипваш 2 литра масло на 1000 км карай и не го мисли,при толкова доливане няма смисъл и маслото да сменяш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Подмяна гумички клапани (Valve stem seals)

Мнение от Дидо2 » 16 Юли 2019, 14:33

Atanas328 написа:Колега ,вече 1 година като гледам не си ги сменил гумичките,само се чудиш и вайкаш защо пуши..Няма да се оправи от само себе си,ама щом си свикнал да си сипваш 2 литра масло на 1000 км карай и не го мисли,при толкова доливане няма смисъл и маслото да сменяш.



Пич и моите гумички не са сменяни но малко преувеличаваш с тези 2литра масло на 1000км аз лично между смените не доливам грам не го пипва карам с 10w60 и нямам никакви грижи явно на колегата проблема е по надоло в мотора!!!

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook