F10 раздатка (transfer box)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

F10 раздатка (transfer box)

Мнение от Emooo » 09 Юни 2018, 8:32

Колеги, прочетох темите за покупка ф10 и навсякъде се споменава, че ако е х драив трябва да съм подготвен за смяна на раздатка и полуоски. Според мен тази информация е изключително важна за хората плануващи да купуват хдрайв (каквите са повечето коли на пазата). Виждам в съществуващите теми за х драйв които са от няколко години, че хората казват че раздатката не се ремонтира. Виждам обаче някакви обяви https://www.olx.bg/ad/razdatka-razdatki ... 6vuSR.html
които предлагат рециклиране. Чудя се сега дали вече е намерен начин да се ремонтира? Виждам също обяви за чисто нови раздатки с цена 3500лв в интернет, което е приемлива цена за мене обаче немога да си обясня защо такава разлика за едно и също нещо 8к vs 3.5k някаква уловка ли има, от къде идва тази разлика и рисково ли е да се купи такава част? Също така някаква информация колко струва смяната на полуоски ще е добре дошла и ако можете да ми кажете как да разбера дали колата има проблем с полуоски или раздатъчна като правя тест драйв на колата, за какво да се ослушвам?

Благодаря
Tool - Fear Inoculum

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Re: F10 раздатка (transfer box)

Мнение от Nikolay1 » 09 Юни 2018, 12:41

Около 2 месеца си търсих Ф10 и проучвах въпроса с раздатките (не исках Х-драйв, но в крайна сметка взех такава). Това, което ми направи впечатление е, че имаше коли на по 120к на 3та раздатка, моята я взех на 158к от БМВ дилър в Германия, един собственик и оригиналната раздатка.. случайна проверявах и кола за приятел на 270к 530д с оригиналната раздатка.. та явно нещата около този елемент са доста относителни и има голямо значение как се кара. Относно цените им, в Английският ибей се продават рециклирани раздатки за под 2к лв, чувам, че ги рециклират и в България, но засега не съм проучвал по-конкретно. Поздрави!
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: F10 раздатка (transfer box)

Мнение от armagedon01 » 20 Юни 2020, 18:11

Здравейте колеги, искам да”изтупам прахта” на тази тема и се надявам повече да се включат с мнения, впечатления и опит с раздатката на трилитровите дизели. Доколко е вярно, че са “слабо звено”, а цената им е доста висока?!
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: F10 раздатка (transfer box)

Мнение от piNky » 26 Юни 2020, 17:14

armagedon01 написа:Здравейте колеги, искам да”изтупам прахта” на тази тема и се надявам повече да се включат с мнения, впечатления и опит с раздатката на трилитровите дизели. Доколко е вярно, че са “слабо звено”, а цената им е доста висока?!

Аз съм на 3-та раздатка - първата смяна е на 80к, втората на 160к.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook