Разход на масло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Разход на масло

Мнение от Infinity_bg » 16 Май 2018, 20:37

Здравейте колеги,

тъй като от сравнително скоро, карам едно Е90 и все още не съм много наясно с неговите проблеми, та да си дойдем на думата... Двигателя е N52, 325i , 218 кс.

За около 2500 км изсмука към 1 л масло, Мотул 5W40, това което си с BMW сертификация и прочие. Не че съм я вкарвал в лютеницата, последно я карах с 200 ама за кратко по магистралата, но подобен мотор не би трябвало да му е проблем това. Не пуши през аспуха и не мирише на масло отзад... но е с катализаторите си. Сменена гарнитура на капака и не се виждат никъде течове на масло. Карана е основно на газ, така че е възможно гумичките на клапаните да са се опекли... :|

На първо време смятам да сменя сепаратора и тръбата, вече съм ги поръчал. ;)

Питането ми е ако не се оправи разхода със подмяната на сепаратора, това с гумичките голяма хамалогия ли е? Сваля ли се главата, за да се сменят, колко време отнема и много ли товари джоба тази интервенция? Горе долу колко излиза като пари тази работа по смяна на гумички, та да знам какво ме чака? :confused:
BMW 325i M3 look.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Разход на масло

Мнение от vld » 16 Май 2018, 21:12

Колега разгледай закачените теми в раздела и ще намери цял ферман по тоя въпрос.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Разход на масло

Мнение от b00st » 21 Май 2018, 10:38

Infinity_bg написа:Здравейте колеги,

тъй като от сравнително скоро, карам едно Е90 и все още не съм много наясно с неговите проблеми, та да си дойдем на думата... Двигателя е N52, 325i , 218 кс.

За около 2500 км изсмука към 1 л масло, Мотул 5W40, това което си с BMW сертификация и прочие. Не че съм я вкарвал в лютеницата, последно я карах с 200 ама за кратко по магистралата, но подобен мотор не би трябвало да му е проблем това. Не пуши през аспуха и не мирише на масло отзад... но е с катализаторите си. Сменена гарнитура на капака и не се виждат никъде течове на масло. Карана е основно на газ, така че е възможно гумичките на клапаните да са се опекли... :|

На първо време смятам да сменя сепаратора и тръбата, вече съм ги поръчал. ;)

Питането ми е ако не се оправи разхода със подмяната на сепаратора, това с гумичките голяма хамалогия ли е? Сваля ли се главата, за да се сменят, колко време отнема и много ли товари джоба тази интервенция? Горе долу колко излиза като пари тази работа по смяна на гумички, та да знам какво ме чака? :confused:

По принцип гори масло, но тия с газовото са много зле с разхода и от към изпечени гумички, прегорели клапани и т.н.
Има си специална тема за 325i.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Разход на масло

Мнение от Infinity_bg » 21 Май 2018, 14:24

b00st написа:
Infinity_bg написа:Здравейте колеги,

тъй като от сравнително скоро, карам едно Е90 и все още не съм много наясно с неговите проблеми, та да си дойдем на думата... Двигателя е N52, 325i , 218 кс.

За около 2500 км изсмука към 1 л масло, Мотул 5W40, това което си с BMW сертификация и прочие. Не че съм я вкарвал в лютеницата, последно я карах с 200 ама за кратко по магистралата, но подобен мотор не би трябвало да му е проблем това. Не пуши през аспуха и не мирише на масло отзад... но е с катализаторите си. Сменена гарнитура на капака и не се виждат никъде течове на масло. Карана е основно на газ, така че е възможно гумичките на клапаните да са се опекли... :|

На първо време смятам да сменя сепаратора и тръбата, вече съм ги поръчал. ;)

Питането ми е ако не се оправи разхода със подмяната на сепаратора, това с гумичките голяма хамалогия ли е? Сваля ли се главата, за да се сменят, колко време отнема и много ли товари джоба тази интервенция? Горе долу колко излиза като пари тази работа по смяна на гумички, та да знам какво ме чака? :confused:

По принцип гори масло, но тия с газовото са много зле с разхода и от към изпечени гумички, прегорели клапани и т.н.
Има си специална тема за 325i.


Тази от линка по-долу или друга тема?

viewtopic.php?f=112&t=273827
BMW 325i M3 look.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook