Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 15 Май 2018, 19:47

Аз да кажа за моя проблем с PDC-на някои е46(явно преди фейслифта но не е сигурно) колата не изпраща сигнал по ibus и затова не работи.А иначе имам друг въпрос-искам да активирам изпрати/посрещни до вкъщи но четох че трябва навигацията да е свързана към customer shutdown,но нито знам кой кабел къде да свържа нито за какво става въпрос.Някой наясно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 15 Май 2018, 20:59

Да, трябва да свържеш навигацията към consumer shutdown. Това при е39/е53 е червено-жълт кабел, но ще напиша какъв е със сигурност при Е46, когато седна на компютър, и къде може да бъде открит.
А за пдц-то, напълно възможно е да не се поддържа, но със сигурност може да се направи да сработи (някой друг кабел и подмяна на пдц модула). Но въпросът е доколко ти се занимава и харчи за тази функция. Аз ползвам камера за заден ход и пдц в приложението ми е непотребно.

ПП: при Е46 се свързвало реле. Нямам на разположение Е46 (а и възможност), за да видя за какво иде реч, но в wiki-то на приложението е описано, така че с достатъчно мерак ще стане би трябвало да стане.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2017
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от tegarkov » 16 Май 2018, 15:28

Здравейте колеги!
Имам едно въпросче, като пусна навито на erisin и ми се получава някакъв скрийн сървър щом потегля,в смисъл екрана заспива и ми показва само моментната скорост и следващата маневра. Явно това е някаква функция за безопастно шофиране,ама много ме дразни. И щом докосна екрана се появява картат на навито до следващите 2мин.когато пак заспива!!!
Не мога да я спра тази функция! Ако може някой да помогне с инфо ще съм много благодарен!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 16 Май 2018, 23:10

Това с релето за pdc-то ли е?А иначе в wiki на приложението гледам има много неща ама този немски...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от NewLine » 17 Май 2018, 12:29

@tegarkov, Въпросът не е много за тази тема и се надявам колегата PeReZ да ме извини за отговора тук, но опитай с опция в самата програма за навигация и намери менюто за скрийн сейвър и изключи опцията /махни отметката.
След това не би трябвало да заспива екрана, а да ти стои постоянно на картата.
Ако имам възможност по-късно, ще пусна точно пътя до съответната опция за скрийн сейвър.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2017
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от tegarkov » 17 Май 2018, 15:26

Колега New Line,благодаря за бързият отговор. Извинявам се,че тук пуснах запитването но предположих,че проблема е в настойките на самата навигация а не в програмата. Разцъках всички възможни опций,но може да съм пропуснал някое меню със отметки! Тази вечер пак ще си поиграя да видя къде е това меню със скрийн сървъра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 17 Май 2018, 16:07

Аз дори не бях видял поста на колегата, явно мозъкът ми е решил да ми спести офтопика, но няма да стане.
Колега, опитай с решението на NewLine и ако то не помогне, влез (с файл мениджър) в папка: iGO/ux и там ще видиш файл със следното (или подобно) име:
ari_Screensaver+HUD_zsiga68
Изтриваш го.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2017
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от tegarkov » 17 Май 2018, 16:35

Много благодаря за помоща колеги! Още веднъг се извинявам че поомазах темата на колегата!

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 17 Май 2018, 23:24

И аз бях с този проблем и цъках всички настройки и накрая видях това:Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 18 Май 2018, 8:38

От тук го спираш еднократно, но следващия път пак се появява.
Но странно, че си си помислил, че колегата е толкова загубен, че не е видял бутона :lol: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 18 Май 2018, 9:04

Здравейте колеги!
Може би и моят въпрос не е много за тази тема, но да попитам. Монтирах си в колата бмв е39 1997г. китайска навигация(андроид 7, платка рх3) на която инсталирах няколко рома за проба и я оставих на malaysk rom за сега :lol:. Инсталирах и няколко версии на mcu файловете, но при тези инсталации ми изчезна подсветката на всички копчетата на навигацията и се обърна посоката на копчетата за усилване на звука и търсенето на станциите на радиото. Подсветката я оправих лесно в менюто на factory настройките(даже има четири цвята и различни режими на светене), но посоката на въртенето на копчетата не успях. Ако някой се есблъсквал с подобен проблем моля да сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 18 Май 2018, 10:09

Посоката на въртене се определя от настройката: knob mode във factory settings.
Забележи как опция0 е обратното на опция1 и
опция2 е обратното на опция3.
В твоя случай просто трябва да избереш противоположната настройка на сегашната.
IMAG0940.jpg


А ако нямаш Knob mode настройка, ще ти трябва друго mcu.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 18 Май 2018, 11:54

PeReZ написа:От тук го спираш еднократно, но следващия път пак се появява.
Но странно, че си си помислил, че колегата е толкова загубен, че не е видял бутона :lol: .

Аз явно съм загубен защото не го видях доста дълго време


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 18 Май 2018, 16:13

knob mode настройката ми беше настроена на четвъртия ред от горе надолу. След като я настроих на третия ред(2 10K/20K ADC Ports) се оправи и посоката на въртене на копчетата. :bchug:
Благодаря колега PeReZ за бързия отговор. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 30.08.2015
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от monster318 » 19 Юли 2018, 9:54

Здравейте от скоро съм със мултимедия ерисин със андроид искам да си направя данните от борд компютъра да излизат и на мултимедията от прочетеното до тук разбрах че трябва приложение но не ми го отваря ще съм благодарен ако ми кажете какво точно трябва да направя какви са стъпките за да тръгне това което искам ? колата е е 46 2000 година

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook