Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от terorero » 17 Май 2018, 9:32

dd.borislav написа:Здравейте,

Някой случайно да има поглед върху тази - http://www.cars.bg/offer/c1957144 ?

Мисля да сменям пасат б5.5 печка 1.9 с нещо бензиново и като цяло гледам най запазените избПловдивнрегиона..

Поздрави.

Да, колата очевидно е обръщана и се продава от бая време, но ако ти харесва просто отиди и я виж. Слабичък двигател, хубав вид, изпълнение, салон, а дали е обърната, както трябва може лесно да се провери.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Knoxville_ » 17 Май 2018, 9:40

Тази обява беше обсъждана преди 1-2 месеца. Намерих и поста - viewtopic.php?f=34&t=381586&start=5415#p4377598

cww написа:Продължавам да се чудя - уж никой не крие, уж никой не лъже, а досега са единични случаите, в които съм видял продавачът открито да споменава, че колата е обръщана англичанка.
За мнозина може да не е проблем, но е хубаво да се знае предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Размотава се едно 330 купе с обяви във форума и в мобиле. В мобиле обаче е забравил да опише, че е с обръщан волан :driving: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от g0dkratos » 17 Май 2018, 12:38

Възможно ли е някой да изброи отличителните белези по които се познава един автомобил дали е обръщан или не?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 17 Май 2018, 12:40

g0dkratos написа:Възможно ли е някой да изброи отличителните белези по които се познава един автомобил дали е обръщан или не?


по Вин номера , там няма скрито покрито.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Knoxville_ » 17 Май 2018, 13:00

g0dkratos написа:Възможно ли е някой да изброи отличителните белези по които се познава един автомобил дали е обръщан или не?



Белези да искаш. Много са.

Конкретно на последното кафяво купе (като изключим ВИН номера, както колегата каза) на шофьорската греда се вижда лепенката с указанието за гумите, която трябва да бъде от другата страна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 17 Май 2018, 13:11

Колеги извинявайте, но за конкретната кола да се каже, че очевидно е обръщана, е меко казано - изхвърляне.
Поне по снимки се вижда, че доста елементи са си на мястото. Подлакътник и ръчна са с правилната ориентация, таблото е в КМ, помпата на АБС-а е преместана очевидно, ключалката си е на шофьорската врата.
Познава се по седалките, лепенката и огледалата.
По никакъв начин не заставам зад тази обява, най-малкото не съм фен на обръщаните дирекции.

Цената пак ми идва висока за 20-ка, макар и индивидуал...но ако всичко и е наред може и да си заслужава след някакви преговори.

PS: не се заяждам с никого, просто това ми е мнението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от terorero » 17 Май 2018, 14:41

mu6a4 написа:Колеги извинявайте, но за конкретната кола да се каже, че очевидно е обръщана, е меко казано - изхвърляне.
Поне по снимки се вижда, че доста елементи са си на мястото. Подлакътник и ръчна са с правилната ориентация, таблото е в КМ, помпата на АБС-а е преместана очевидно, ключалката си е на шофьорската врата.
Познава се по седалките, лепенката и огледалата.
По никакъв начин не заставам зад тази обява, най-малкото не съм фен на обръщаните дирекции.

Цената пак ми идва висока за 20-ка, макар и индивидуал...но ако всичко и е наред може и да си заслужава след някакви преговори.

PS: не се заяждам с никого, просто това ми е мнението.


А колко трябва да е цената на фейслифтов бензинов шестак, индивидуал, поддържан да кажем в добро към отлично състояние (не визирам конкретната кола) и обърнат кадърно (понеже повечето с тая компановка са бивши) според теб? Не се заяждам, просто ми е интересно :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dr.peshev » 17 Май 2018, 14:55

1500£-4-4,5лв с докарването+2 за обръщането=6000лв БЕЗ печалба
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 17 Май 2018, 14:59

terorero написа:А колко трябва да е цената на фейслифтов бензинов шестак, индивидуал, поддържан да кажем в добро към отлично състояние (не визирам конкретната кола) и обърнат кадърно (понеже повечето с тая компановка са бивши) според теб? Не се заяждам, просто ми е интересно :D


Колко трябва да и е цената за да се продаде или колко струва реално? Ще ти отговоря с въпрос ако не е проблем. Колко трябва да е цената за кола със същото описание, но фабрично с ляв волан и 2 пъти повече екстри? Не случайно въпросната обява стои от не знам си колко време.

А иначе примерно на Вичо бившата вече, перфектна Е46-ца, се продаде за по-малко от 9000лв...само дето беше 330-ка :)

edit: не казвам че трябва да струва 5000лв разбира се, просто има нещо като психологическа граница да кажем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от terorero » 17 Май 2018, 15:07

Въпросът ми е за поддържана и гледана кола, не купена, обърната с цел продажба. Та колко според теб трябва да и е цената - оригинален ляв или обръщана, посочи и в двата случая ако желаеш :wave: . И ще ти кажа защо питам. Търсил съм Е46 в такава комбинация, прегледал съм бая коли и за тая цена всичко, което аз видях на живо беше кенеф, с много компромиси и очевидно "поддържано" от въшкари с два лева в джоба, какво остава за по-евтините. И пак казвам, че не визирам конкретната обява с въпроса ми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 17 Май 2018, 15:24

Ако визираме 320-ката от въпросната обява - бих казал таван 8000-8500 ако беше ляв волан, 7000-7500 за десен. Перфектната поддръжка няма как да се избие на 100% при продажбата.
Както виждаш в 1вия ми пост по темата относно тази кола не обвързвам бившата дясна дирекция с цената.

Написал съм си поста преди да си едитнеш твоя че не визираш конкретната обява. Само че без да визираме нищо ще стане много абстраткно.

Преди 3 години имаше гледани Е46-ци 330-ки за 10К. Преди няма и 1г мои познати продадоха гледани и вървящи 330-ки, едната от които след пълен ребилд на мотора...за по 8К :dunno: Нали...на всеки критерия му е оформен от нещо различно. Можем да си говорим много, идеята ми беше че въпросната кола трудно се различава от фабричен ляв волан и след оглед и коментар може и да не е лош вариант. По моя критерии на сегашната цена идва скъпа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от u`F`o » 18 Май 2018, 0:10

Аз се чудя, някой има ли опит реално с обръщани дирекции. Така да покара една година, защото ми се стува, че по 90% от темите в България хората се изказват, без да имат опит. Не казвам, че вие сте такива, просто казвам, че има такива хора.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dd.borislav » 18 Май 2018, 6:49

Благодаря за мненията - въобще не можах да разбера, че е сменяна дирекцията. Като цяло предпочитам да си е стоково лява тъй че няма да е тази. Принципно може би 330 с лява дирекция би било най-удачно като не държа толкова на екстри - ще продължа да търся.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от cww » 18 Май 2018, 7:59

Предполагам, че има кадърни момчета и обръщат колите много добре, вероятно не бих и усетил, ако седна зад волана.
В този ред на мисли имам 0 опит с обръщани дирекции, но това не пречи моите предпочитания към крайния продукт да са той да бъде във вида, в който е напуснал завода. Това е.
Последна промяна cww на 18 Май 2018, 10:47, променена общо 1 път
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от DigitalExile » 18 Май 2018, 8:44

Ако еобръщана дирекция си трябва техно тест минат за да ти е мирна главата, отделно никога не може да си сигурен как е направена колата и нещата си отиват малко на доверие, става според мен само ако е от познат и си сигурен, че е обърната добре и има минат технотест иначе не си е работа

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook