М Кар София - мнения?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

М Кар София - мнения?

Мнение от paulo » 11 Мар 2018, 15:48

Колеги, някой ползвал ли вече новия сервиз на М Кар в София срещу Парадайз Молла? Мисля да закарам колата за боядисване там, какво мислите?
sorry for my poor Bulgarian :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от Rainbow » 12 Мар 2018, 11:45

Определено ще ми е интересно и на мен мнения. За мен почнаха малко странно, бях се навил за някакви неща от тях (най-близо са ми), но първоначално отваряха ноември, после декември, после януари и до скоро дори не съм сигурен, че работеха въобще... Имат мерак за най-големият и топ БМВ сервиз на балканите, дано успеят и го постигнат :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от A9A » 20 Апр 2018, 14:28

Хубава работа ама българска! Освен да продават автомобили в друго не ги бива. Бях при тях за сервизна акция и добре, че стана така. Ако ми се наложи ремонт няма да разчитам на тях. Не виждам смисъл да плащам 2-3 пъти повече за същото качество както в неоторизиран сервиз. Колата беше брутално мръсна като ми я предаваха. Под капака нещата не бяха изпипани на нужното ниво (за официален сервиз). На едно място имаше поставена щипка, която не е оттам и много сглобени елементи колкото да ми я върнат. НИКАКВА прецизност. :no:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от paulo » 20 Апр 2018, 18:28

А те имат ли там сервиз въобще? На мен са ми казали че нямат, само шоурум, а и застрахователя ми се оказа че не работи с тях, затова нямах възможност да ги пробвам )
sorry for my poor Bulgarian :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от ben_g » 21 Апр 2018, 10:16

И аз бях решил да ги пробвам, но като ми дадоха двойно по-скъпа оферта за смяна на масло и филтри от Дару се отказах..


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от kikko » 01 Май 2018, 10:43

Бях там и не бих повторил. Само цената е като за добър сервиз.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от nickem » 02 Май 2018, 10:22

ben_g написа:И аз бях решил да ги пробвам, но като ми дадоха двойно по-скъпа оферта за смяна на масло и филтри от Дару се отказах..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз ходих 2 пъти, разпитах малко за някви цени, сервизна история на колата ми и т.н. и честно казано въобще не ми хареса отношението. Отиваш с 10-годишна кола, от която могат да изкарат доста пари ( :mhihi: ), а се държат все едно някъв просяк е отишъл да ги моли за нещо.

В Дару безплатните акции и цените на доста неща са наистина прилични и аз ги ползвам, ама всеки път като отида намират някакви неща, дето хем са скъпи, хем не могат да обяснят защо са за смяна. Единия път беше демферна шайба и ролки за 1400 кинта, които в друг сервиз бяха шокирани че искам да ги сменям, свалиха ми бронята и ми показаха, че всичко е ок там, после беше всмукателен колектор за 1600, на който само трябваше да се махнат вихровите клапи, сега последно ме захванаха за носач, който нито тропа нито има каквито и да било луфтове...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Детайли за колата: 2001' M54B22

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от nedodialkania » 24 Окт 2018, 22:40

Днес си взех колата след сервизна акция за подмяна на шофьорски и пасажерски еърбег.
При получаване на колата установих, че е спукано челното стъкло. Сервизният консултант Симеон Анев съвсем равнодушно заяви, че колата така била приета, което категорично не е вярно.
При въпрос от моя страна не правят ли опис на състоянието в което приемат автомобила в сервиза, ми беше отговорено, че ако трябва да го направят щяло да им отнеме цял ден... колата не е нова, а на 10 години. След почти едночасова дискусия в която ме уверяваше, че няма начин стъклото да е спукано по време на ремонта и е възможно да е станало и от самосебеси от температурни разшитения или стар удар от камъче, ме посъветва да се обърна към застрахователя - нали колата била застрахована.... супер нагло. За финал заяви, че няма какво повече да каже и направи, а след мен имало още двама клиента които чакали да си получат колите.
В крайна сметка си прибрах колата и в момента обмислям по какъв начин да си търся правата.
Никога повече не бих отишъл там.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от paulo » 07 Ное 2018, 12:49

Мда, благодаря за мненията! Явно ще продължа да ползвам Дару когато са налага официален... макар че този МКар за мен е на супер удобно място.. :(
sorry for my poor Bulgarian :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от Rainbow » 14 Май 2020, 18:29

nedodialkania написа:Днес си взех колата след сервизна акция за подмяна на шофьорски и пасажерски еърбег.
При получаване на колата установих, че е спукано челното стъкло. Сервизният консултант Симеон Анев съвсем равнодушно заяви, че колата така била приета, което категорично не е вярно.
При въпрос от моя страна не правят ли опис на състоянието в което приемат автомобила в сервиза, ми беше отговорено, че ако трябва да го направят щяло да им отнеме цял ден... колата не е нова, а на 10 години. След почти едночасова дискусия в която ме уверяваше, че няма начин стъклото да е спукано по време на ремонта и е възможно да е станало и от самосебеси от температурни разшитения или стар удар от камъче, ме посъветва да се обърна към застрахователя - нали колата била застрахована.... супер нагло. За финал заяви, че няма какво повече да каже и направи, а след мен имало още двама клиента които чакали да си получат колите.
В крайна сметка си прибрах колата и в момента обмислям по какъв начин да си търся правата.
Никога повече не бих отишъл там.


Малко дигам тема от 2 години, но повечето официални сервизи имат камери навсякъде. Трябвало е да искаш запис. Иначе за цените потвърждавам - смяна на гуми е х2 и отгоре спрямо Дару :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от msi200 » 14 Май 2020, 19:43

Нищо не става от сервиза им, карах си колата за гаранционна смяна на едни тампони и после се наложи да ходя в Дару да им оправят бакиите. Накрая се оказа, че в Мкар нищо не са ми сменили, а колата седя 2 седмици да чака части уж.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.12.2020

Re: М Кар София - мнения?

Мнение от svetepi4 » 08 Яну 2021, 11:34

Последно,

на жената МИНИ-то имаше сервизна акция. Като свършиха "работата" и казали - "така и така от тебе не взехме пари - дай да ти направим диагностика за 280! лева"

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook