Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 16 Апр 2018, 21:41

Stoqnchev написа:
BaDxBoY написа:Трафикът е една от основните причини да искам да се махна от София.
Друга такава е, не е нормално да давам 500+ лева за двустаен апартамент и то не дори в идеалния център.
Разгледах наемите във Варна и за 300-400 лева взимам 2 пъти по-хубав апартамент със същите размер, без да коментирам, че морето ми е на 5 минути има 3 пъти повече зеленина и чистота.Предполагам, че и по кварталните ресторанти,пизарий и прочие всичко ще е доста по-евтино.
Някой спомена, че здравеопазването и всичко било в София, какво означава всичко ?


Даваш 500+ защото ако не ги дадеш ти , следващия след теб ги е дал без да се замисли , на този принцип са хората който са в този " семеен " бизнес.

П.с НИЩО лично към теб , просто го казвам защото имам преки наблюдения.


Така е и все пак цените ми се струват прекалено високи за българските заплати.
Гледам че си от Люлин, преди 3-4 години живях там в 8-ма част малко над 56-то училище за 450 лева без сметки пак двустаен около 70 квадрата. Сега сигурно е 550+ лева . В Германия наема ми за същото жилище в голям град (над 300 000 човека ) почти в центъра ми беше 430 евро студено и около 560-580 евро топло (целогодишно, но зимата не плащам стотинка повече и беше 24 градуса постоянно). Като не съм взимал под 1500 евро за 3 различни работи. Тук едвам качвам над 1000 лева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Stoqnchev » 16 Апр 2018, 21:58

BaDxBoY написа:
Stoqnchev написа:
BaDxBoY написа:Трафикът е една от основните причини да искам да се махна от София.
Друга такава е, не е нормално да давам 500+ лева за двустаен апартамент и то не дори в идеалния център.
Разгледах наемите във Варна и за 300-400 лева взимам 2 пъти по-хубав апартамент със същите размер, без да коментирам, че морето ми е на 5 минути има 3 пъти повече зеленина и чистота.Предполагам, че и по кварталните ресторанти,пизарий и прочие всичко ще е доста по-евтино.
Някой спомена, че здравеопазването и всичко било в София, какво означава всичко ?


Даваш 500+ защото ако не ги дадеш ти , следващия след теб ги е дал без да се замисли , на този принцип са хората който са в този " семеен " бизнес.

П.с НИЩО лично към теб , просто го казвам защото имам преки наблюдения.


Така е и все пак цените ми се струват прекалено високи за българските заплати.
Гледам че си от Люлин, преди 3-4 години живях там в 8-ма част малко над 56-то училище за 450 лева без сметки пак двустаен около 70 квадрата. Сега сигурно е 550+ лева . В Германия наема ми за същото жилище в голям град (над 300 000 човека ) почти в центъра ми беше 430 евро студено и около 560-580 евро топло (целогодишно, но зимата не плащам стотинка повече и беше 24 градуса постоянно). Като не съм взимал под 1500 евро за 3 различни работи. Тук едвам качвам над 1000 лева.



Комшията си даде апартамента на три момчета ( тристаен ( не преходен ) стандартно обзаведен , в центъра на Люлин :mhihi: 90 квадрата ) за скромната сума от 730 лв. на месец без сметките.
1000 лв. за София са нищо вече повече от 10 години.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Grozdanoff » 16 Апр 2018, 22:37

„Всичко, което е далече от морето, е провинция“, Ъ.Хемингуей :mhihi: Аз съм роден и отрастнъл във Варна, не мога да си представя да живея в друг град освен Варна или Бургас. Да живея в столицата?! Не мерси!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drifty » 16 Апр 2018, 22:41

Не съм живял в повечето големи градове. Знам, че в София няма да издържа на простотията, ужасния трафик, хората и т.н
Най-вероятно бих избрал Варна - през последните няколко години работата ми ме запозна малко или много с града и не мога да кажа, че не ми харесва - друго си е да има моренце покрай теб, пък и малко или много има възможности за развитие. Но пак си е натоварено, а аз не обичам натоварения трафик и масата хора /олигофрени/ на едно място.

Гласувах за В. Търново, мястото на което съм роден, отраснал и все още живея и нямам планове да се местя. 6те км път до работа ги взимам за 10-15 минути - какво по-хубаво? Паркове има, хора има, но не прекалено много. Градът е чист, според мен се развива, макар и не с такива темпове, както останалите големи градове. Паркове има, места за разходи, колкото искаш а и е в Централна България - всичко е наблизо :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от cod-cdbp » 16 Апр 2018, 23:23

Top Gun Maverick написа:Елате в Казанлък бе хора, но го няма в анкетата. :mhihi:



Хубав град е впрочем. Но мен все към високото ме тегли. :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 17 Апр 2018, 0:14

С риск да излезе, че всеки си хвали неговото - Велико Търново. Живял съм в София, постоянно обикалям кажи-речи цяла България, но Търново е много красив, прилично уреден град. Вярно - провинция, но ако можеш да изкараш 3-4-5к на месец, разходите са много поносими. Бургас е другия град, който много ми харесва - не мога да дам точно определение, но някак много ме привлича.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от alekangg » 17 Апр 2018, 6:11

Аз със сигурност мога да кажа къде не искам да живея и това е Варна.
Изключително кофти град, няма нищо, центъра от 25 год е една дупка, астронавта е и трафик си има колкото искате. Хората са с най-голямото самочувствие в България, там е гнездото на мафията, заплатите са като в Търново или Бургас, но е значително по-скъпо всичко. За това спомагат два фактора, има много наши хора с Мн пари свързани с точене, крадене и с мафията и много пътуващи, моряци, механици, капитани. Те вдигат много сериозно и изкуствено стандарта и цените. Лятото става горе-долу, но след септември става мъртвило.

Доктори няма никакви, всеки втори ходи до София за всичко.
И да не забравя, до 26год съм живял във Варна-идеален център.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Zubcho » 17 Апр 2018, 6:34

Аз не съм сигурен, защо коментирате квартири в София. Щом има търсене, цената се вдига.

А това да живееш в идеалния център на София е такъв х*й, че няма на къде. Особено след 2000г. стана страшна мъка.

Аз ако мога да се преместя, отивам в Казанлък :)

Иначе искам в някое от селата до София, но доходите не позволяват за сега.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от DLVasilev » 17 Апр 2018, 6:38

Често пътувам до Пазарджик и е хубаво там впрочем. Поне сравнявайки го със софийския ужас. Не бих отказал и някое къщенце в троянския балкан
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от ildivvy » 17 Апр 2018, 7:34

Не съм гласувал,защото незнам,какво да посоча! За сега не ми се мести,но... В Пловдив нещата изпростяват яко все повече и повече! Презастрояването върви супер бързо и по много идиотски начин! Благодарение на новите заводи,в града се стича твърде много "народ" от други места! А те,лека-полека "разказват играта" на града! Просто си пристигат с манталитета,а Пловдив е град със специфично светоусещане! Никога няма да го придобият! Другото лошо е управлението на града! Сегашния кмет нанася невъобразима вреда,но нали е от "нашите"/управляващите... Мъка!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Дидо85 » 17 Апр 2018, 8:05

Живея в София, но ако не ми се налагаше да работя и можех да избирам, със сигурност нямаше да живея тук вече. Бих си избрал малко населено място на черноморието. :smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от feldo » 17 Апр 2018, 8:09

Stoqnchev написа:
BaDxBoY написа:
Stoqnchev написа:
BaDxBoY написа:Трафикът е една от основните причини да искам да се махна от София.
Друга такава е, не е нормално да давам 500+ лева за двустаен апартамент и то не дори в идеалния център.
Разгледах наемите във Варна и за 300-400 лева взимам 2 пъти по-хубав апартамент със същите размер, без да коментирам, че морето ми е на 5 минути има 3 пъти повече зеленина и чистота.Предполагам, че и по кварталните ресторанти,пизарий и прочие всичко ще е доста по-евтино.
Някой спомена, че здравеопазването и всичко било в София, какво означава всичко ?


Даваш 500+ защото ако не ги дадеш ти , следващия след теб ги е дал без да се замисли , на този принцип са хората който са в този " семеен " бизнес.

П.с НИЩО лично към теб , просто го казвам защото имам преки наблюдения.


Така е и все пак цените ми се струват прекалено високи за българските заплати.
Гледам че си от Люлин, преди 3-4 години живях там в 8-ма част малко над 56-то училище за 450 лева без сметки пак двустаен около 70 квадрата. Сега сигурно е 550+ лева . В Германия наема ми за същото жилище в голям град (над 300 000 човека ) почти в центъра ми беше 430 евро студено и около 560-580 евро топло (целогодишно, но зимата не плащам стотинка повече и беше 24 градуса постоянно). Като не съм взимал под 1500 евро за 3 различни работи. Тук едвам качвам над 1000 лева.



Комшията си даде апартамента на три момчета ( тристаен ( не преходен ) стандартно обзаведен , в центъра на Люлин :mhihi: 90 квадрата ) за скромната сума от 730 лв. на месец без сметките.
1000 лв. за София са нищо вече повече от 10 години.


550лв за двустаен в центъра според мен си е находка. Обикновенно толкова искат за едностаен из младостите. А това за 700+ в люлин няма нищо странно /или погледнато от другата страна - няма нищо ЛОГИЧНО/ но така е в София... Групират се по 2-3-4, хващат се, живеят като скотове в малките апартаменти само и само да са в София, защото тук една касиерка взема 1200лв а в провинцията НИКОЙ не взема 1200лв особено в северозапада.

Да не съм офф - бих живял в някое спокойно селце в близост до някой голям град, но особено за селата в София - парадокс че скоро ще терябва да си милионер за да си го позволиш :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drevnia » 17 Апр 2018, 8:28

На село некое високо планинско и далеч от море. Разбирасе нека първо изучат децата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от madafaka_donkele » 17 Апр 2018, 8:29

В София съм, но при подходяща възможност не бих се замислил много, много за Варна или Бургас. Да живея в морски град винаги ми е било мИчтЪ :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 17 Апр 2018, 8:52

ogata написа:Всичко далеч от морето е провинция.
- Хемингуей.

Стига сте го цитирали тоя алкохолик...
Морето е голяма работа само за провинциалистите дето го виждаме веднъж, два пъти годишно :mhihi:
Повечето ми познати от Варна/Бургас не са стъпвали на местните плажове от години...

Хубаво е да се споменава и социалното положение на коментиращите - възраст, семейно положение.

С дете на 4 и второ напът да се появи не бих мръднал от София. Просто всичко е тук - образование, здравеопазване, спорт, култура и т.н.

Иначе с жената сме се разбрали, че стане ли най-малкото дете на 18 хващаме гората и отиваме на село, с възможно най-малко комшии и цивилизация.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook