Регистрация на МПС в двумесечен срок

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 21 Мар 2018, 17:59

Някой сблъсквал ли се е с новия закон за задължителна регистрация до 1 месец при промяна на собствеността на МПС като при изтичане на още един месец регистрацията се анулира и се налага глоба , мисля че е от края на миналата година. Купих е28-цатя края на януари и започна разглабяне за пребоядисване и след това излязох от държавата като се връщам след изтичане на този двумесечен срок , бях чул за закона но планирах да успея да стигна до КАТ навреме . Има ли законова процедура за удължаване на този срок особено когато колата не е в движение. Като добавка колата е с изтекъл Тех Преглед и като анулират регистрацията мисля че става по сложно и с проверката за тех състояние . Ако някой има опит или инфо макар че е нов закон благодаря предварително !


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от lowrider » 22 Мар 2018, 0:25

Има, колега.
Отиваш в КАТ с договор за покупко-продажба и обясняваш, че автомобилът се реставрира, ремонтира и т.н. не е в движение. Ще ти бият един печат на договора, че регистрацията може да се отложи да пускане на МПС в движение и си готов.
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от DLVasilev » 22 Мар 2018, 7:27

А някой случайно да знае в какъв размер е тази глоба и евентуално какви главоболия мога да имам с акулката в софийския КАТ?
Интересува ме дали се заяждат още повече от преди :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от M10 » 22 Мар 2018, 8:12

200лв беше миналата седмица, едва се отървах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 22 Мар 2018, 11:46

lowrider написа:Има, колега.
Отиваш в КАТ с договор за покупко-продажба и обясняваш, че автомобилът се реставрира, ремонтира и т.н. не е в движение. Ще ти бият един печат на договора, че регистрацията може да се отложи да пускане на МПС в движение и си готов.


Пратих човек във Варненския КАТ за да направи гореспоменатата заверка , но не стана. Искат да им докарам колата на платформа и да свалят номерата - това е единствения вариант да се спести глобата . Като се замисля те наистина няма как да са сигурни че колата е разглобена и неработеща за да ми подпечатат документа , но защо не го направиха просто да сваля и да им занеса табелите , далеч по просто . И да потвърждавам 200 лв .


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от Ganchev__ » 11 Апр 2018, 17:36

Според промяната в закона МПС-то трябва да се регистрира в КАТ до 1 месец.Ако се прескочи този срок, няма значение с колко се налага глоба 200лв.
Ако не се регистрира до втория месец автоматично спират колата от движение.

@М10, би ли споделил как се измъкна ?

Казаха ми, че ако отидеш да си извадиш диагностичен лист, т.е заявление за регистрация в срок, после се нареждаш на каналите когато решиш.Без значение кога, понеже гледали датата от листа.Вярно ли е това ?

В моя случай спряха автомобила от движение и изпускам срока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от M10 » 16 Апр 2018, 11:14

При мен случаят е друг, мпс-то стана тотална щета, преди да го регистрирам... Но пак искаха да ми лепят глоба и се наложи да говоря с някакви шефове :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 23 Апр 2018, 18:12

И да сложим край на темата . В КАТ Варна твърдо проверяват дататана договора за покупко-продажба и съответно глобавят при неспазване на 1-месечния срок за регистрация . Ако колата не е в движение трябва да се транспортира с репстрак или платформа до КАТ ( в този срок разбира се ) за сваляне на табелите и впоследстие водача няма да бъде глобен. В крайна сметка регистрирах машината , е имам и фиш за плащане на ИзображениеИзображениестойност 200 лв



Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от DLVasilev » 24 Апр 2018, 13:44

Айде честито! Сега следва спокоен сън :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 24 Апр 2018, 16:29

Ами сън и бачкане. Доста богато работи и държи високи обороти , както и други дреболии


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от DLVasilev » 25 Апр 2018, 9:15

Не бой се щом има желание има и начин. Гнилочи имаш ли много за правене? Мен ме удариха оня ден та ми се отвори допълнителна занимавка :mhihi:
Мотора трябва да гравя аз, че положението там е олеле. от 2 седмици тече нафта като лейка от едно място маркуч спукан, смених го изби на друго място и така всеки ден по малко нещо се прави. Спирачните цилиндри протекоха и те, проблема е, че ги няма никъде налични и не знам какво да правя вече освен да поръчвам някакви западни :mhihi: или да слагам дискове отзад. Едно време имаше дори и гумички за спирачни цилиндри сега нищо няма. Не знам от Е36 дали не бяха същите. И сега понеже съм на работа, спрял съм под едно хубаво дръвче на сянка, а на вън птичките лаят смятам да ходя в бързината да опъна една инсталация за халогенчетата та поне нещо полезно да свърша в работата :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 25 Апр 2018, 16:40

Имаше изгнили места , но главно като свалих броните и покрай някой елементи където се е задържала влагата. Като цяло колата беше в добро състояние като я купувах. Предния собственик се е грижил добре за нея. Успех при теб .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от Ganchev__ » 27 Апр 2018, 16:52

Днес минах и аз през КАТ Бургас.Глобата не я спестяват на никой, пишат наред.В моя случай полицаят, който писа акта ми обърка ЕГН-то и на фиша са моите данни, но с различно ЕГН.Просто преписа това на продавача от договора, чак се чудя дали не го направи нарочно.Някой може ли да ме насочи какво трябва да направя, за да отпадне фиша ? В понеделник мисля да търся юрист за консултация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от kokignatov » 27 Апр 2018, 19:33

Ganchev__ написа:Днес минах и аз през КАТ Бургас.Глобата не я спестяват на никой, пишат наред.В моя случай полицаят, който писа акта ми обърка ЕГН-то и на фиша са моите данни, но с различно ЕГН.Просто преписа това на продавача от договора, чак се чудя дали не го направи нарочно.Някой може ли да ме насочи какво трябва да направя, за да отпадне фиша ? В понеделник мисля да търся юрист за консултация.


Ще падне фиша според мен , но ще имаш разходи за юрист.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Регистрация на МПС в двумесечен срок

Мнение от ildivvy » 29 Апр 2018, 14:16

Би трябвало да стане и без юрист! Подаваш обжалване и готово!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook