Audio System Controller (ASK)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Audio System Controller (ASK)

Мнение от Veselin Petkov » 22 Мар 2018, 21:08

Здравейте, притежател съм на BMW 735i 2002г. Не ми работят всички говорители в лявата част на автомобила с изключение на буфера под седалката. Имам съмнения за изгоряло крайно стъпало (може би и две ) . Искам да попитам ако някой има информация крайните стъпала само в LOGIC 7 ли са или има и в Audio System Controller (ASK) за да знам на къде да се насоча ?!
Последна промяна Veselin Petkov на 29 Мар 2018, 10:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: LOGIC 7

Мнение от Ненко Вранков » 25 Мар 2018, 18:41

За предните врати отговаря ASK.
Май имаш проблеми на няколко места.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: LOGIC 7

Мнение от Atanas328 » 25 Мар 2018, 19:41

Проблемът ти е в сд чейнджъра , ако буферите не работят тогава е усилвателят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: LOGIC 7

Мнение от Ненко Вранков » 26 Мар 2018, 8:29

Грешиш. Задните врати и центъра също са от усилвателя.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: LOGIC 7

Мнение от Veselin Petkov » 26 Мар 2018, 11:44

Да, проблема за предна лява врата и отзад на кората в ляво се оказа в ASK ( CD блок ) . Едното крайно стъпало беше изгоряло, подменено е с TDA8563Q което е аналог оригиналния чип и сега вече заработи. Звук в задните врати няма все още. Тези дни ще отварям задното крайно стъпало да видя там какво е положението. Оказва се че аз не съм явно с така нареченото Logic 7, а системата е изградена на базата на друг вид усилватели Harman/Becker . Ще приложа снимки...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: LOGIC 7

Мнение от Ненко Вранков » 27 Мар 2018, 7:10

To и стъпалото на Лоджик 7 е на Харман Бекер :) Същият 8563 ще ти трябва и за там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: LOGIC 7

Мнение от Пресиян Василев » 27 Мар 2018, 7:44

Тия стъпала TDA8563Q реално с каква мощност са ? На мен доста слабо ми се струват,то какво ли и да чуя от четери 5 инчови гововрителчета ама..
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: LOGIC 7

Мнение от Veselin Petkov » 27 Мар 2018, 9:01

https://media.digikey.com/pdf/Data%20Sh ... A8563Q.pdf

Да да и аз това имам предвид, че е на този производител, но друг вид усилвател :D .

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: LOGIC 7

Мнение от Veselin Petkov » 27 Мар 2018, 10:51

Ще се окаже, че нямам говорители на задните врати. Усилвателя, който се намира отзад е само за бас говорителите под седалката. Стъпалото е само с 1 интегрална схема с два изхода.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: LOGIC 7

Мнение от Пресиян Василев » 27 Мар 2018, 11:14

Veselin Petkov написа:https://media.digikey.com/pdf/Data%20Sheets/Philips%20Semiconductor%20PDFs/TDA8563Q.pdf

Да да и аз това имам предвид, че е на този производител, но друг вид усилвател :D .

Ба...ти кенефите ,е може ли да се изложат толкова много.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: LOGIC 7

Мнение от Ненко Вранков » 28 Мар 2018, 16:30

Logic 7 системата свири изключително качествено и балансирано. Реална звукова мощност от малко над 200 вата за лек автомобил си е повече от прилично. Не знам ти с какво си в колата и кое за теб не е кенеф... предполагам някоя 12-ска в багажника и усилвател за 100 лв е по-добре?
Колкото до автора на темата - направо си смени заглавието на темата, защото ти НЕ си с Lоgic 7.
Lоgic 7 усилвателя изглежда така:

Изображение

И вътре в менюто Аудио, трябва да имаш такава опция :

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: LOGIC 7

Мнение от Пресиян Василев » 28 Мар 2018, 17:53

Вранков по полека приятелю,нямам нито лоджик нито нищо 2 говорителчета отпред във вратите 5 инчови,2 говорителчета отзад на кората пак 5 инчови ,и 2 високочестотни в предните врати ......Какви 200 вата ? Аз твърдя ,че базовото обурудване е пълен шит .как може автомобил с такъв клас ,да бъде така обурудван.Тия големи порти 6-6.5 инча не могат ли да хванат ?
Надграждам разбира се ,сложил съм в багажника суб вече и амп .Р-тайп 12-ка на Алпин и амп моноблок на Аудисон върхови класове,кви 100 лева .....
Извинявам се на колегата за мешането в темата ,но аудиото в е65 ме дразни.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: LOGIC 7

Мнение от racing_team_vidin » 28 Мар 2018, 22:17

Говорите за различни неща, Пресиян е с базово озвучаване.
Е65 има и лоджик, който свири прилично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: LOGIC 7

Мнение от Ненко Вранков » 30 Мар 2018, 9:32

Пресиян Василев написа:Вранков по полека приятелю,нямам нито лоджик нито нищо 2 говорителчета отпред във вратите 5 инчови,2 говорителчета отзад на кората пак 5 инчови ,и 2 високочестотни в предните врати ......Какви 200 вата ? Аз твърдя ,че базовото обурудване е пълен шит .как може автомобил с такъв клас ,да бъде така обурудван.Тия големи порти 6-6.5 инча не могат ли да хванат ?
Надграждам разбира се ,сложил съм в багажника суб вече и амп .Р-тайп 12-ка на Алпин и амп моноблок на Аудисон върхови класове,кви 100 лева .....
Извинявам се на колегата за мешането в темата ,но аудиото в е65 ме дразни.

Не се карам с никой... цялото объркване дойде от това, че уж говорехме за Лоджик 7 през цялото време. Имал съм много коли.. 3 седмици и две петици... болен съм на тема музика. Винаги съм изграждал системи и съм давал маса пари за компоненти, при които накрая резултата е задоволяващ. Липсата на оптика също оказва влияние ... Свирят силно, чисто НО нищо общо с висок клас система, фабрично вградена.. този баланс, да не можеш да разбереш къде са говорителите и откъде свири.. при всякакви нива на звука да чуваш еднакво плътно ниски и среди .. не можеш да го направиш със суб в багажника, добавен от теб... можеш, с много измервания и цената на апаратурата ще надмине цената на Лоджика (като нов).

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от Veselin Petkov » 30 Мар 2018, 15:57

Извинявам се за объркването което настана. Имам колата от няколко месеца и докато се ориентирам кое кое е ....... Виждате, че са сложни нещата... Аз също си харесвам оригиналната музика на колата макар да е базовото озвучение и необичам преправяне.... колкото толкова. Занимавам се с ремонт на електроника, която е в друга сфера. Открих друг дефект с фаровете, който неоткрих по форуми. Къде да споделя снимковия материал, може да сме от полза и на други :) ?

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook