Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 13 Мар 2018, 10:46

:lol: :lol:
Много ясно, че декстъра е превишил. От изкривяването на звука също си личи :ok: Нека започнем да го хулим сега :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 13 Мар 2018, 10:59

върха на кретенията...
на т-образното кръстовище на Кино Арена Младост в посока "малкото кръгово" лентата за ляв е само една с отделен светофар

червеното съм аз, зеленото е пасат 8 комби продължаващ от лента за направо и завиващ наляво с клаксон (понеже му преча) :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :clap: :help: :oops:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2018, 11:23

По-скоро те е подканил да се размърдаш или ти се сърди, че не си го пуснал :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 13 Мар 2018, 11:25

Един път реших да мина от там сутринта и повече не повтарям.
Предполагам след завоя си отишъл към правиланата лента (според ЗДвП), но Пасатора вече е бил решил че тя е негова, а ти като балък трябва да се бутнеш в насрещното примерно(има лента за ляв завой там). :driving:

Тъпото е че и другата директна опция за стигане от околовръстното до въпросното място не е много по-добра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ylaine » 13 Мар 2018, 16:49

Благодаря за отговора колега :yes: Иначе нарушения прави всеки, като си мисли, че неговите са тоооолкова безобидни, че направо са си ангелски, а на останалите са другата крайност. Истината е някъде там :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Мар 2018, 19:28

K_Ilkov написа:Що да не пипаме?
Аз се повозвам и да ти кажа добре каращите са единици... Едно момче даже го поздравих щото ми направи впечатление, че кара с мисъл. Беше пуснал и готина музика :mhihi: Чети, че прави впечатление на фона на останалата паплач караща таксита.

Аз съм го обяснявал, но мога още веднъж за кратко. Просто жълтите коли се помнят лесно защото почти само те са жълти и затова ги помниш винаги. Сега се замисли колко различни модели и марки коли си виждал да правят безумни нарушения, но няма как да знаеш, че точно тия ги кара еди кой си, който работи еди какво си, няма и как да запомнш всички марки и модели направили нарушения, точно както не помниш марките и моделите таксита, които са направили такива, а ги помниш просто като жълти коли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 13 Мар 2018, 20:04

Докато не се научат да седят където трябва на пътя, а не да шарят из всички ленти където видят място да се събере цяла кола все ще има проблеми с трафика. Населението затъпява със страшни темпове и това най-ясно си личи по трафика - ако има разсъждаващи същества в колите, голяма част от инфарктните ситуации и катастрофи няма да ги има
Лично аз ако бях на мястото на колата пред декстър и го видя тоя как иска да бомби още на първия десен при мола, никога няма да го пусна, директно го закарвам към мантинелата/насрещното (той да си преценява дали ще спира или ще се удря), на следващия светофар по същия начин :bchug: .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 13 Мар 2018, 20:21

Top Gun Maverick написа:
K_Ilkov написа:Що да не пипаме?
Аз се повозвам и да ти кажа добре каращите са единици... Едно момче даже го поздравих щото ми направи впечатление, че кара с мисъл. Беше пуснал и готина музика :mhihi: Чети, че прави впечатление на фона на останалата паплач караща таксита.

Аз съм го обяснявал, но мога още веднъж за кратко. Просто жълтите коли се помнят лесно защото почти само те са жълти и затова ги помниш винаги. Сега се замисли колко различни модели и марки коли си виждал да правят безумни нарушения, но няма как да знаеш, че точно тия ги кара еди кой си, който работи еди какво си, няма и как да запомнш всички марки и модели направили нарушения, точно както не помниш марките и моделите таксита, които са направили такива, а ги помниш просто като жълти коли.

Илков и той казва, че се вози. А не ги гледа отвънка коя била жълта. При споменатия от мен случай с човек, гледащ си ръчните скорости... него откъдето съм го гледал ? Като се возя в такси, все си мисля, че шофьора работи като таксиджия. Ама не знам, всичко е възможно. Във всяко стадо си има черни овце, но при таксиджиите преобладават.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 13 Мар 2018, 20:41

Don_Diego написа:Докато не се научат да седят където трябва на пътя, а не да шарят из всички ленти където видят място да се събере цяла кола все ще има проблеми с трафика. Населението затъпява със страшни темпове и това най-ясно си личи по трафика - ако има разсъждаващи същества в колите, голяма част от инфарктните ситуации и катастрофи няма да ги има
Лично аз ако бях на мястото на колата пред декстър и го видя тоя как иска да бомби още на първия десен при мола, никога няма да го пусна, директно го закарвам към мантинелата/насрещното (той да си преценява дали ще спира или ще се удря), на следващия светофар по същия начин :bchug: .
Имам и такова клипче на второто кръстовище от клипа, но умишлено не съм го качвал. Почти удряше мантинелата, но в последния момент спря. След това тоя кара около 2-3 км зад мен на дълги, явно не се усети, че всичките ми огледала са електро-хроматични и много не му се впечатлих :smoke: Хем прост, хем нагъл, а го гледаш млад човек около 30-35 с жена си, която също ме нареждаше незнайно защо, и най-вероятно лизингова джипка хюндай нещо си, направо бях потресен, мислех, че само крайно прости селяндури с тъпи мутри ги правят тия номера, а този изглеждаше тип я мениджърче, я нЕкое ИТ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Мар 2018, 20:47

TNT написа:
Top Gun Maverick написа:
K_Ilkov написа:Що да не пипаме?
Аз се повозвам и да ти кажа добре каращите са единици... Едно момче даже го поздравих щото ми направи впечатление, че кара с мисъл. Беше пуснал и готина музика :mhihi: Чети, че прави впечатление на фона на останалата паплач караща таксита.

Аз съм го обяснявал, но мога още веднъж за кратко. Просто жълтите коли се помнят лесно защото почти само те са жълти и затова ги помниш винаги. Сега се замисли колко различни модели и марки коли си виждал да правят безумни нарушения, но няма как да знаеш, че точно тия ги кара еди кой си, който работи еди какво си, няма и как да запомнш всички марки и модели направили нарушения, точно както не помниш марките и моделите таксита, които са направили такива, а ги помниш просто като жълти коли.

Илков и той казва, че се вози. А не ги гледа отвънка коя била жълта. При споменатия от мен случай с човек, гледащ си ръчните скорости... него откъдето съм го гледал ? Като се возя в такси, все си мисля, че шофьора работи като таксиджия. Ама не знам, всичко е възможно. Във всяко стадо си има черни овце, но при таксиджиите преобладават.

Е то е същото бе човек, пак го помниш защото е жълт, таксиджия, без значение откъде го гледаш! Ако беше в колата на доктор и го видиш, че не може да включва скорости, щеше ли да заключиш, че масово докторите не могат да карат? За това ти говоря. Слизаш и го виждаш, че е такси, тоест професионален шофоьр, а не може да кара и гледа скорости.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 13 Мар 2018, 20:53

Точно защото се предполага, че таксиджиите са професионални шофьори е странно защо карат толкова малоумно и пак заради това прави толкова голямо впечатление, че да се запомни :idea:

@dextuar: тоя също е бил загубена кауза като онзи дето ми отне предимство онзи ден и вика, че съм бил самоубиец. Преди доста време вече имах случай с един такъв: същия тип бомбене, но на друго място: сутрешния час-пик, включването от Яворов към Цариградско посока Пловдив, някакъв мина цялата колона през лентата за направо и със скорост реши да влиза надясно ама се случи аз да съм там (винаги предвидливо затварям възможността някой да избомби по подобен начин, а все по-често и колите зад мен взимат пример и затварят лявата част на платното :bowdown: ), та и бях пакет с още една кола. Свири, псува, вика, , ръкомаха с пръстите, на Цариградско се опита да ме засича с брейк чек дори...нагласихме го с колегата и го спряхме при едно разширение...заключи се като мишка и започна да се извинява :mhihi: (за протокола: нямаше да яде бой, просто щяхме да му обясним да кара малко по-спокойно и да си мери приказките)
Последна промяна Don_Diego на 13 Мар 2018, 21:03, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 13 Мар 2018, 20:58

Ама ти нали знаеш, че не сме се возили 2 пъти на такси ? А горе-долу всяка седмица по 2 пъти поне :lol: Т.е. извадката не ми е от 3-ма човека, че твоите аргументи да важат.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Мар 2018, 21:55

Моята пък е от стотици... :mhihi: Но както и да е, за мен всеки водач(почти всеки)прави по доста нарушения и никой не може да ме убеди в противното. Едни се запомнят по-лесно, други по-трудно. Ама досега не съм видял по новините каращо такси в аварийната по магистралата, да изпреварва там или да спре да си разхожда кучето там, пък всякакви такива неща написани из тая тема тъкмо за други водачи. Помислете пък вие върху това. :clap: Сега трябва ли аз да кажа, че те са част от вас и всички водачи каращи различни от жълти коли сте еди какви си защото съм видял някакви коли да минават някак си по новините, по пътя и в тая тема? Горе-долу аргументи от тоя сорт с акатовицовете за блондинки както и слагането им под общ знаменател на всички тях, плюс на всички други групи хора отличаващи се с нещо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от sixstraight » 13 Мар 2018, 22:19

Към колегата с таксито - нищо лично към теб, но проблема не е че не могат да карат, а точно че могат това е проблема, защото тогава си вярва и си казва аз мога давай смело. За справка един от многото такива случаи е на бул. Сливница такси прави обратен завой през двойна непрекъсната моториста загива ня място, другия случай на бил. Ломско шосе шофьор на бус (щото и те могат да карат нали по цял ден са в движение) прави обратен и там моториста загива на място. Като по-млад шофьор съм го правил и аз това слава богу без инциденти но сега попадам в графата на неможещите да карат и правя доста десни завои ако искам да обърна, а сутрин си се влача хората се избиват да ме прескачат карат като бесни изпреварвания в насрещното на сантиметри и накрая все си пътуваме заедно най много 2-3 коли да са дръпнали напред. Понякога е по-добре да не можеш да караш и да я даваш по-леко.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от немо » 13 Мар 2018, 23:01

sixstraight написа:Към колегата с таксито - нищо лично към теб, но проблема не е че не могат да карат, а точно че могат това е проблема, защото тогава си вярва и си казва аз мога давай смело.

А какво всъщност означава "да можеш да караш"?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook