Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Добавяте ли двутактово масло към дизеловото гориво?

1. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, но колата ми е без ДПФ.
14
12%
2. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, и имам работещ ДПФ филтър.
2
2%
3. От време на време добавям. Нямам ДПФ.
13
11%
4. От време на време добавям и имам работещ ДПФ филтър.
2
2%
5. Преди добавях, вече не.
7
6%
6. Никога не съм добавял 2Т масло към горивото.
76
67%
 
Общо гласове : 114
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Zubcho » 10 Мар 2018, 14:59

Не знам дали някой прочете статията, но в нея пише, че след изследване на 2 нови двигателя 2Т маслото запушва дюзите, защото има отлагания от цинк и още един метал по самите дупчици от които излиза нафтата. Който го вълнува да прочете внимателно какво пише. Изследването е доста сериозно направено, а не тип BRI4ka.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Владо » 11 Мар 2018, 11:24

май четем различни статии... за никакви 2 нови двигателя не става дума, а теста за цинка е ... да кажем спорен, тъй като се съди за отлагания по дюзите в съответствие на използваното гориво... как така стана с почивката на 8-я час, че се нормализира и даже подобри изгарянето малко след това за мен е тайна :wave:

но не споменах основния ми критерий за ползването на 2т масло в горивото. въпросния тест е направен с "европейско" и "южно африканско" гориво, + нетретирано такова. въпросът е къде е нашето гориво, при положение че тук не се добавя такава елементарна добавка като тази против замръзване :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от hell's angel » 11 Мар 2018, 12:22

Zubcho написа: но в нея пише, че след изследване на2 нови двигателя 2Т маслото запушва дюзите


Не пише точно така. По-скоро пише, че ако натискаш като изоглавен въпросният дизеляк по осем часа, евентуално на втория тек, ще имаш спад в потока от дюзите в рамките на 2%. Имай предвид, че в тази лаборатoрия, при друго задание (заплащане), могат да изкарат коренно различни резултати :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Z3Ro* » 12 Мар 2018, 17:09

The_Bear написа:
Z3Ro* написа:Преди това не сипвах и масло, но за две зими в най-големия студ се налага да свалям дюзи и на стенд, защото някоя е излязла малко от нормите и не ми харесва работата на мотора. Последния път смених един разпръсквач, а две дюзи ми регулираха. :mhihi:


Да разбираме, че откакто сипваш масло не ти се е налагало в студа да сваляш дюзи и да ги носиш на стенд, така ли?
И откакто сипваш масло ти харесва работата на мотора?
А от колко време сипваш масло (и грубо, километри)?


Да, слагам масло след последната интервенция по дюзите - някъде около 3 хиляди километра са, но мисля така да продължавам. Относно тестовете - всички знаем, че има много голям интерес в бизнеса с добавки, с части за инжектори и с инжектори. Аз например, в темата за дюзите в е60, описах случка със сменени всички разпръсквачи и перфектни данни на стенда след това, а при обратна нафта с прости буркани нито една дюза не връща еднакво с някоя друга. Дори при една има разминаване над 50%. Съответно колата пуши като чайник и работи неравномерно. Свещи и реле са чисто нови, компресия в норма. А стендаджията си къса дрехите, че дюзите са перфект, а аномалиите са заради махнат егр...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от andy » 13 Мар 2018, 8:13

Да бе да. Заради махнат ЕГР излишното на дюзите ще е различно. Колата ще пуши и т.н.

Това е след смяна на първите 3 дюзи.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 13 Мар 2018, 9:49

Аз мисля да изгоря още 1-2 литра 2т масълце, друго е като утихне двигателя малко :).
Ще пиша, дали ми е блокирал двигателя. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 13 Мар 2018, 12:12

hell's angel написа:
Zubcho написа: Имай предвид, че в тази лаборатoрия, при друго задание (заплащане), могат да изкарат коренно различни резултати :mhihi:


Очаквах и такава реакция. Обаче не ми е ясно на тези от лабораторията, или на някой друг (евентуално платил за резултатите), какво им дреме дали ще си сипвам някакво 2Т масло в колата или не?!? Никъде не се коментират марки коли, масла, сервизи... Не виждам връзка и логика някой да плаща за нещо си ей така. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от hell's angel » 13 Мар 2018, 13:05

Е не е ли ясно, сам си си отговорил на въпроса в предишните си мнения - какво мислиш да правиш след като си прочел статията. :mhihi: Да речем, производители и продавачи на 2-етилхексил нитрат разреден в някаква лека фракция и с разни поокрасени фрази по етикетите, има колкото щеш по света. Ни никого не му дреме какво ще си наливаш в резервоара, важното е откъде и какво би купувал.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 29 Юли 2018, 17:09

Здравейте днеска купих 1 литър от това - https://mannol.ru/catalog/motornye-masl ... formula-s/ с разликата, че това, което купих е в прозначна туба, дано не е ментак :lol: .
Ето такова https://bazar.bg/obiava-21624239/2-takt ... a-s-mannol
Мисля да слагам по околко 5 мл/1 л само на дълъг път и ще пиша като тубата свърши.
Маслото го купих от бензиностанция.
Преди като ползвах двутактово масло двигателя работеше по-тихо.
Сега ще видим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Grozdanoff » 31 Юли 2018, 7:52

Преди когато карах дизел зимно време слагах по 5л бензин на цял резервоар(70л), за да не замръзва нафтата, попринцип бензина е класическата добавка към нафтата(против замръзване), дори в книжките на някои коли го пише зимно време да се слага бензин и в какви пропорции.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 31 Юли 2018, 20:16

И аз съм чувал за бензин, но температурите са много високи за тази добавка.
5мл/л бензин/дизел ми се струва много малко, аз съм чувал, че се слага доста повече.
изминати 600км с двутактовото масло, но не усещам по-меката работа на мотора. :)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Zagy » 31 Юли 2018, 20:49

Задължително слагах на печките 2Т масло - по спомен дозата беше 300мл на един резервоар, или нещо такова. Едно време много четях и се интересувах, и си спомням, че имаше някаква съставка в 2Т маслото, която спомага разпрашаването на нафтата (същата химия помага и за доброто разтваряне на 2Т маслото в бензина при 2Т моторите). Другото е, че нашата нафта има занижени мазителни качества, и 2Т маслото ги подобрява.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 10 Авг 2018, 23:28

Здравейте.
Вече се усеща доста по-меката работа на двигателя с двутактовото масло, явно му е трябвало малко повече километри. :)
Изгорил съм около 1/4 литър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 19 Сеп 2018, 0:39

След като си взех една програмка, с която мога да си следя ДПФ-а (и изобщо живите данни, дюзи и пр.) от телефона изкъсо пак започнах да сипвам 2Т масло плюс БДЦ-то. Направих я още по-лека дозата, някъде 1:250 1:300 е пропорцията масло/гориво. С яко магистрално каране soota вместо да се покачва, намалява дори без регенерация... Естествено това не го отдавам на добавеното масло, но изглежда поне на пръв поглед не влияе на филтъра, или поне не драстично зле. Дано помага и на дюзите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 22 Сеп 2018, 11:57

Не следиш ли показанията на дюзите, след като започна да слагаш ?

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook