Истории за българските "джамбази"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от SlackLine` » 10 Ное 2017, 16:21

Как съм се смял на тази обява не е истина :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от randity » 28 Фев 2018, 18:16

Реших тази обява да я споделя тук. Е, не е от българските сайтове за продажба на автомобили, но съм сигурен, че има българска намеса :mhihi:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 5136b0f984
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Knoxville_ » 01 Мар 2018, 12:08

Dieses Fahrzeug ist nicht verfügbar


Да беше направил някой скриншот :yes:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от randity » 02 Мар 2018, 18:23

Имам, имам :lol:
П.П. Разбрах, че на немски думата "уникат" се пише точно така. Ма нищо, пак е забавно :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от SlackLine` » 23 Мар 2018, 18:57

:mhihi: :mhihi: По скоро е на някой българин тази обява, това само тук се среща.. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.01.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Тойота Е150 vvti , БМВ е36, м43б18

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от batvas » 24 Яну 2019, 11:12

Bavarcho написа:
Alexch написа:Добре де, ти ще купиш ли кола за себе си без да се повозиш? Аз лично никога не бих.


Абсолютно и съм го правил.
70% от колите дето съм продал изобщо не са карани. Не говоря някой да е имал желание и да съм го спрял, не са имали желание хората. (в това влизат коли от различни ценови категории, както и с доста различни като мощност) Имах един Мерцедес ЦЛК АМГ което продавах през зимата точко когато беше наваляло много сняг, колата освен че беше с сериозен мотор беше с окачване на три (буквално) сантиметра от семята и стречнати 18" гуми с широчина 265мм (сещаш се че само да го изкарам на улицата с коловозите и най-малкото ще са изпочипените брони дето само в центъра на Щутгарт имат), идваха за нея и никой не я гледа всички питат да направиме кръгче, аз естествено няма как да я изкарам тая кола. Ако ще ще чакам пролетта. Дойде сериозен човек дето имаше интерес наистина (оказа се приятел на мой такъв, както и да е) дойде си с човек с стар диагноза прочетоха я и нямаше никакви амбици да кара. Щото с едно каране какво повече ще разбере..
Ако някой ме попита никога не съм отказал, но каране 200 - 300 метра, не пет минути да ми върти някой на моя отговорност. Както могато е имало някакво съмнение или колебание съм подкрепял да направят едно кръгче.
Нагледал съм се на всякакви от 20 годишни псевдо тарикати до 40+ годишни селяци имащи се за много културни големи батки като им дам да направят кръгче с 20 годишното умряло Е39 2.8 и ми тръгват с газ да видиме ще превърти ли гуми и после набиват втора с неква сила и злоба все едно кара икарус.. Или се качва и със самото качване изключва АСЦ-то, след което му казвам че карането е приключило!
Айде да не продължавам да пиша какви купувачи са 90%.. че и колко конкретни истории имам с малоумници, че не знам тая тема колко страници може да стане, но ако се отвори една за истории с купувачи сигуно ще е поне по две и то ако се хванеме да пишеме тука двама трима търговци дето има в форума. Каквото повикало такова се обадило нали знаеш ;)


Ха...разпознах се в този пост. Вярно така беше като купих CLK то от Вас. Още като го видях и си казах "Това е моята кола" , но понеже нямах опит с мерцедес исках поне една дисгностика да му направят по съвет от МБ форума...не помня даже какви грешки имаше от диагностиката (аз бях си решил да го взема) Не съм се и пазарил, чак като влязох да плащам и да оправим фактурата при баща ти, просто попитах предвидил ли е неще за смъкване и той каза, че е нормално за спорта да има малко отстъпка и ми свали 5% от 11, 3 хил лева мисля ) Беше зимата на 2012/2013 година (декември мисля) После я докарахте с камьончето на КАТ на каналите и я регистрирах. Даже и тогава не я карах - накарах баща ти дая качи той обратно на камьончето и направо в сервиза я разтоварих. Пълно обслужване - масла, течности, нещо дребно по окачването, нови дискове предни 330 мм, задни 290 или 300 мм бяха, накладки, 4 нови оригинални пружини защото вярно беше на 3 см от земята,(та я карах за пръв път 3 дни след покупката) после в Джемини за обслужване на автоматика ...карах я 4 години без грижи V8 - M113 . После се роди синчето (даже до родилното карах жената с него и после взех и бебето с него) По това време нямах и една практична кола (имах Алфа ГТВ V6- 3.0 24V, Алфа 155 V6 -2.5, Алфа 164 (която брадчеда удари) и Мерца с V8) Държа да кажа, че ми казахте всичко за колата (на колко реални км е била, чукнат преден калник и броня - без да е чупен фара и не помня какво) Та отношението беше много коректно.
Скоро сметнах, че за последните 12 години съм купил 9 автомобила лично за мен (без да броя тези за тъст, брат и т.н.т) и за всеки от тях вътрешното ми чувство ми е казало - Тази е моя и съм бил доволен. Никога не съм се пазарил преди да извадя парите да плащам. Така стана и с поледната ми придобивка е36 преди две седмици. Прегледах четирите най скъпи на пазара в София. Тази която взех беше регистрирана в едно момче...е 35 г де (много точен пич) Разбрахме се да пием кафе и да ми разкаже за колата докато колата я миеха на автомивка (не е бях виждал на живо) от това какво и как ми разказа (беше все едно аз да разказвам за някоя от моите Алфи) личеше , че обича колата ...та като излязох и я видях как я изкарва от мивката, можех още без да съм я огледал да му кажа -"Вземам я" ...е все пак беше регистрирана ...поседях вътре 3 минути, отворих капака и погледнах една минута, врътнах едно кръгче за 5 минути и му казах, че я вземам. Не съм искал и една стотинка да се пазарим за цената (струваше си всяка стотинка отвясякъде според мен - дано и занапред мисля така де все пак я имам от 2 седмици) Та така ...хубаво е човек да огледа повечко коли от избрания модел преди да купи за да добие представа и ако вътрешното му чувство му каже "Това е колата" да се довери. Друго , че аз винаги гледам коли когато имам цялата сума запокупка. Гледам кола за 10 хил ако имам 12 хил. , а не да имам 10 хил и да гледам кола за 12 хил с надеждата да се пазаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Venelin1111 » 01 Мар 2019, 15:59

Ето и моята история...Имам Мерцедес ,но реших ,че семейството има нужда от втора кола и речено сторено ще купуваме.Бях полудял по "Голф 6" бензин и в мобилето чета обява от частно лице ,че продава 2011 г бензинов мотор 82 коня.Малко са конете викам си ама айде с регистрация е човека я е обслужил и т.н. Уговорихме се по телефона да дойде в моя квартал щото там е монтьора който ми прави колата.Питам го всичко по колата и документите как е? Отговаря ми топ е. В уречения ден я докара ,на външен вид на първо четене не видях проблеми и от там при майстора.Закачи я на диагностика -грешка с аербег , таблото шито обаче ,уж декоративен шев , и о драма има удар от пред и аербега го фнала липсата , 1бр ключ вика ми 120 лева ще си извадиш втори...Бронята лекинко увиснала. На какво е разчитал не знам..? От там сбогом и пак в мобилето. Купих БМВ -то от автокъща с ясното съзнание ,че ще трябва да вложа още в нея за да стане това което искам.Скоро влиза в бокса за дребни ремонти. Иначе на автокъщата бяхя 2.3 човека и са сладкодумни ..нема на света друго такава кола и целия репертоар го знаете.Само ,че бях с приятеля ,качи я на лаптопа ,показа ми какво ще трябва да прави ,свали им от цената доволно и чао...
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.03.2019

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Peturgs » 21 Мар 2019, 19:35

Не знам как е по другите квартали на София, но по Надеждите е страшно в последните месеци. Включително крадат и от "охраняеми" гаражи.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bogat-Beden » 11 Сеп 2020, 12:58

ПО километраж на 180 хиляди, а реално близо половин милион
https://www.cars.bg/offer/5e3dc7a019e6e331a23fbfc2

https://www.car.info/en-se/license-plate/S/CAE645
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Leon » 12 Сеп 2020, 17:34

Е, това е реалността за 80% от колите. Другото е самозаблуда. Бедни купувачи, хитри продавачи.
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bogat-Beden » 13 Сеп 2020, 6:59

Това е ясно и на хлапетата, че се връщат, няма самозаблуда за никого.
Въпросът е, когато се о*ират, както в горепосочения случай, още от волана е очеизвадно за какво иде реч..

По темата - в Търговище бях да погледна едно е46 320d за 4800, на снимки е слънце. На живо се оказа пуканка също, видимо няма забележки, обаче "продавачът" от автокъщата киризи нещо суперважно в телефона си, отиваш, питаш го може ли да я видя отвътре? - "Бе може бе!", аха,ок - обърнах се и въобще не го мислих повече :lol: , ебати приматите..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от cmapmep » 13 Сеп 2020, 7:20

Около два месеца си търсих читава F10 ДА след 2014 година. Еми не намерих такава, която да не е манипулирана. Проверих около 30 екземпляра. Продавачът ми изпращаше VIN и аз го изпращах по Viber на човек в Бова Бургас. Повечето са били на обявените километри през 2016-2017 година и след това няма инфо. Само една нямаше разминаване (около 240К км), но пък имаше период от около година и половина, в който липсваше информация и километрите не бяха мръднали. Та затова си взех F30, купувана и поддържана в Бова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от немо » 28 Окт 2020, 10:50

Носят ми нов внос,подготвен за боя да го окъпя.На таблото 148 к.км.Случайно оставили обаче ксерокопия от чуждестранните документи.През януари 2020 ....681к.км. :shock: :shock: :shock:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от BorislavB » 29 Окт 2020, 7:18

немо написа:Носят ми нов внос,подготвен за боя да го окъпя.На таблото 148 к.км.Случайно оставили обаче ксерокопия от чуждестранните документи.През януари 2020 ....681к.км. :shock: :shock: :shock:


Каква е колата, година?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от немо » 29 Окт 2020, 9:45

BorislavB написа:Каква е колата, година?

2011,дизел,повече не е редно да казвам ;)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook