отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от expl0de » 20 Фев 2018, 15:36

Направи ми впечатление, че на работещ двигател на място, отпред до десния фар се чува едно тракане, на отворен капак се чува също доста отчетливо, но по-трудно се локализира и създава впечатление за шум от мотора.
Случайно ми попадна един клип, на който тракането спирапри натискане на въздушната кутия надолу. При мен също имаше ефект и стана ясно, че е нещо от въздуховодите. Гнездото на въздушния филтър се свързва с въздуховода зад решетката и с времето снадката се разхлабва или фабрично си е била така. Получават се вибрации и дрънчи яко. Извадих съответния въздуховод и го уплътних с интериорен изолирбанд по контактните повърхности, с което си реших проблема и сега двигателят работи много по-приятно. Явно тракането резонира по целия входящ тракт и разваля звука на мотора.
Ето клипчето https://www.youtube.com/watch?v=6iSsmwBll6g
Номер 9 е проблемната част. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=13_1476
Този проблем го има и при 6-таците дизел, макар че там кутията е на друго място. Ако имате странен дразнещ шум може да тествате снадките с ръка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от E.5KOV » 21 Фев 2018, 10:53

И при моята F30 от време на време се чува отвън този резонанс. Наистина, като се натисне кутията на въздушния филтър и този резонанс изчезва. Помислих си да я закарам при официалния дилър но съм крайно скептичен, че там ще ми помогнат пък и вече колата е извън гаранция. За сега ще карам така, като по-нататък ще търся някакво решение на проблема...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Бургас/София
Пол: Мъж
Кара: F31 318d

Re: отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от Djundjurov » 21 Фев 2018, 12:34

Колеги, потвърждавам, че и при моето Ф31 го има това тракане, идва от кутията на въздушния филтър. На два пъти, когато съм вкарвал колата за обслужване (в Бова Бургас и Ауто Бавария), помолих да погледат и да отстранят проблема. И двата пъти, казаха, че идва от някакъв тампон, който е за филтърната кутия и уж го смениха, но за съжаление след кратък период на затихване, отново се появява - явно резонансът си казва думата. Планирам, като се позатопли, да сваля кутията и да огледам всички скоби, свръзки и т.н, защото искам да открия трайно решение на този проблем.

Ако някой има повече информация, нека сподели :)

Поздрави!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от cww » 21 Фев 2018, 14:59

Вибрациите на 4 цилиндровия трактор си казват думата.
Специално вчера си направих труда да се заслушам в моята печка на отворен капак - беше като бензинова общо взето спрямо звука на двигателя от клипчето.
Но подобно разтракване за мен е лош атестат относно влаганите части, което си е тъпичко.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от expl0de » 22 Фев 2018, 0:15

Решението е от БМВ да пуснат нова версия на тази част, другият вариант е като мен да импровизирате.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: отстраняване на тракане откъм предната броня в дясно

Мнение от besniq82 » 01 Май 2019, 10:51

При ф30 335 не съм имал проблеми със шумове от този нито от въдушния филтър нито от кората

Изпратено от моят LLD-L31 с помощта на Tapatalk

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook