Кога ще е следващия срив в цените на имотите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

брой години

1
8
10%
2
23
28%
3
23
28%
4
6
7%
5
13
16%
6
0
Няма гласували
7
1
1%
8
2
2%
9
0
Няма гласували
10+
6
7%
 
Общо гласове : 82
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от steeN » 14 Фев 2018, 22:47

Да го дефинираме с 25% или повече надолу.
Аз гласувах с 4.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от bum_bum » 14 Фев 2018, 22:57

Що нема "въздаржал се". :mhihi:

Тия от които купувам материали са голяма и силна фирма и казват около 4 години. Ама малко божа работа.. знаеш ли утре какво ще стане някъде на майната си и как ще ни се отрази тук?

Аз лично с интерес очаквам 2020 да видим какво ще се случи като спрат повечето от кранчетата и се види, че с всичките изсипани милиарди няма създаден и един жизнеспособен бизнес.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 21.02.2010
Пол: Мъж
Кара: z3

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от prozorche » 14 Фев 2018, 23:18

И аз смятам 2020 г, може би към края. Даже ме убеждават да продавам сега апартаменти, пък после на безценица да си взема( пък аз нямам никаква недвижима собственост) :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Stoqnov_1979 » 14 Фев 2018, 23:23

За земята важи ли това? Защото ако има наистина срив в субсидирането от 2020,и тя заминава!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от steeN » 14 Фев 2018, 23:53

Жилищини имоти имах предвид. Земеделската земя е друг тип животно според мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от M-coupe » 14 Фев 2018, 23:57

И аз си мисля нещо към 2021... спират еврофондове, готвят ни за еврозоната - абе направо работата си отива към ''без вазелин''... иначе нали било ''скучния вариант'' :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от magareto_yori » 15 Фев 2018, 0:53

в моя роден град банките отдавна не дават кредит срещу ипотека :dunno: според мен сме заринати много отдавна
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от acho.rs » 15 Фев 2018, 8:03

Още 2-3 години макс. Напълно нормално след всяко масивно покачване да има спад. Но като цяло предвид темповете на развитие на София и останалата част от България, не вярвам в нормалните квартали някога да падне под 700евро.
По-интересно е какво ще стане с панелките след 20 години когато няколко стотин хиляди жилища ще им свърши експолатционният период. Вероятно до 2030та много хора ще го осъзнаят това и тогава ще има нов взрив.
Също очаквам и поради огромната финансова сила а строителните фирми, особено тия с политическото влияние, скоро да има разкритие на леко изфабрикувани шокиращи факти за старите сгради. Малко тъпотии по битивито, едно подмятане на бачи Бойко и айде нова истерия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Jordana » 15 Фев 2018, 8:54

Панелите имат 80 години експлоатационен период , при добро подържане и обследване за дефекти на сградата вероятно и повече . А на фона на мижавия обем ново строителство няколко милиона българи няма как да излязат на улицата , цената на панелите ще си остане същата като съотношение към цената на новото строителство в същата квадратура . В Берлин и в момента има панелки по 200 000 евра , тука единственото което е реално да се случи е хората да осъзнаят че трябва да си подържат сградата в която живеят щото иначе ще останат на улицата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от zvetiko » 15 Фев 2018, 9:27

Следващия срив ще е един- два месеца, след като се създаде психоза, че по-удачна инвестиция от покупка на недвижим имот няма и че ще има рязко покачване на цените.
Между другото има една огромна маса от недвижимости, собственост на банки, загубени от хора с необслужвани кредити- това като се пусне на пазара, ще стане страшно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Дидо85 » 15 Фев 2018, 9:36

От три до пет години според мен, но гласувах с пет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Borymeckata » 15 Фев 2018, 9:41

Що не казахте по рано, че ще има срив на цените бе? Така зловещо се набутах с 50 бона за една панелна кутия, мамка му... :banghead: :banghead:
Дейба и панела изкривен...
Excellent! Steven is my name!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Zagy » 15 Фев 2018, 9:59

2-3 години. Ако Щатите започнат рязко да вдигат лихвите (както се чува, че ще направят), може и да е малко по-скоро.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от host » 15 Фев 2018, 10:23

Аз гласувах за 3г ... според мен толкова й трябва на FIB / ПИБ да раздаде още няколко милярда кредитчета срещу лична карта ... а и тя има доволно недвижима собственост от необслужвани кредити ... та като се пукне тая касичка ... и ще има пак "всичко е наред" ... 3-4 дни :D и после тотален леш и лъсване на голите задници , а нормалните хорица ще изгорят.

Защо въобще си мисля, че се задава кризичката ? Еми лесно, житейския ми малък опит показва, че като започнат да се леят парички за разни простотии и силно съмнителни проектчета на "близки" до каймака ... значи натрупването на новия капитал е почнало вече и дори напреднало ... след това трябва 3-4 години достатъчен брой хора да изгорят покрай схемите, и да стане масово също зарибяването. И вече края е ясен на всички. А FIB / ПИБ е просто най-сигурния начин да гледаш раздването яко на парички (широко достъпен начин и лесен). Като опуснат здраво кесията ... значи нещата отиват към познатия сценарий.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Leon » 15 Фев 2018, 10:39

То понеже Булбанк не раздава с чували... И имат имоти за продажба/наем колкото да обособят средно голям град в България. ОББ се дърпат за голяма ипотека на човек с петцифрена заплата, та явно и те имат... Банките не са толкова тъпи да сринат пазара като изсипят всичките си имоти накуп на ниска цена. Правете разлика между пазара в София и Варна, и останалите градове. Големи сривове не вярвам да има. Но вероятно ще са по-сериозни корекциите в надценени квартали с никаква инфраструктура. Ако си дал 1500 Е/кв в Ман.ливади, ще изгориш на 99%. Освен това не мисля, че панелките ще паднат скоро и за тях винаги ще има търсене. Ако преживееш общите части, панелен апартамент излиза наполовина цена/реална площ на ново строителство. Каквото и да вложиш за ремонт, пак е много по-изгодно. А вече има доста блокове, където хората се организираха да си ги поддържат. Ако вярваме на официалната статистика, че над 5млн. души е градското население, не виждам от къде да дойде голям срив на градските имоти. Като фактор за задържане на цените виждам и факта, че политическата и икономическа несигурност ще насочи още от спестяванията към имоти.

bum_bum написа:Аз лично с интерес очаквам 2020 да видим какво ще се случи като спрат повечето от кранчетата и се види, че с всичките изсипани милиарди няма създаден и един жизнеспособен бизнес.

+1
Never mistake motion for action...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook