BMW странен/здразнещ проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 12 Яну 2018, 20:04

Колеги здравейте ( : имам един много странен проблем,много ме дразни и вече ще откача.
колата е 520и бензин 150 коня единичен ванос е проблема е следния...
Имам едно много гадно биене на муцуна като и подам газ както плавно така и рязко пука и има някакви детонации отпред от към дебитомера или кутията на филтъра... казаха ми откачи дебитомера и покарай ще видим ... е окей ама същата работа и без него ходих на диагностика не отчете нито една грешка освен тази за дебитомера който бях откачил изчистихме грешката проблема остана ... може ли в домашни условия да проверя бобините дали бачкат и не прехвърлят искри и ламбдите искам да ги проверя ако има начин ... но не ми се занимава с сервизите в нашия град че ми писна вече ... единия ми вика някфи клапи в колекторите другия ми вика аз бмв не правя третия пък ми разправя че е дебитомера ама като го откачим никфа промяна ?

Забележка: Колата е само на бензин свещите са нови на няма и 200 километра.
Първото палене сутрин когато е студено пали по трудно смисъл държа поне 3 секунди на стартер докато запали ... и ако тръгна веднага без да изчакам 2-3 минути при завиване на волана някой път се получава да огасне ... а като е студена и я наступя ще си счупя носа в волана така ми вие муцуна а някой път се оправя и осещам че прекъсва на 4000 оборота и нагоре
Последна промяна G4SBG на 06 Фев 2018, 22:11, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от ceco_kd » 14 Яну 2018, 0:10

G4SBG написа:Колеги здравейте ( : имам един много странен проблем,много ме дразни и вече ще откача.
колата е 520и бензин 150 коня единичен ванос е проблема е следния...
Имам едно много гадно биене на муцуна като и подам газ както плавно така и рязко пука и има някакви детонации отпред от към дебитомера или кутията на филтъра... казаха ми откачи дебитомера и покарай ще видим ... е окей ама същата работа и без него ходих на диагностика не отчете нито една грешка освен тази за дебитомера който бях откачил изчистихме грешката проблема остана ... може ли в домашни условия да проверя бобините дали бачкат и не прехвърлят искри и ламбдите искам да ги проверя ако има начин ... но не ми се занимава с сервизите в нашия град че ми писна вече ... единия ми вика някфи клапи в колекторите другия ми вика аз бмв не правя третия пък ми разправя че е дебитомера ама като го откачим никфа промяна ?

Забележка: Колата е само на бензин свещите са нови на няма и 200 километра.
Първото палене сутрин когато е студено пали по трудно смисъл държа поне 3 секунди на стартер докато запали ... и ако тръгна веднага без да изчакам 2-3 минути при завиване на волана някой път се получава да огасне ... а като е студена и я наступя ще си счупя носа в волана така ми вие муцуна а някой път се оправя и осещам че прекъсва на 4000 оборота и нагоре

Ами пробвай с друг (работещ) дебитомер.
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 16 Яну 2018, 18:32

Ще сменя дебитомера с на един колега имаме еднакви :) па дано се оправи ...
а дали може да ми прави въртел този датчик на разпределителния вал ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от M5 » 23 Яну 2018, 14:15

Проблемът имаше ли го преди смяната на свещите? Правено ли е нещо по колата преди да се появи това забиване?
Постоянно ли няма мощност или забива муцуната за 1-2 секунди и после се оправя?
Ако кажеш от кой град/село си, може получиш насоки за близък сервиз, в който да разбират и да решат проблема.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 29 Яну 2018, 13:27

От Белене съм колега
проблема е само когато е студено и не е палена цел ден или нощ.първото палене е ужас... и при студен мотор хич я няма пука отпред детонации слаби отпред ш колектора или в кутията на филтъра,като позагрее малко се оправя на 80% но като изгася и запаля пак.. има вероятност пак да бие муцуна ?

По колата не е правено нищо напълно стокова си и със старите и със новите свещи е така

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от M5 » 31 Яну 2018, 14:07

А свещите за този мотор ли са? Каква марка и модел са?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от bioz » 02 Фев 2018, 11:54

Пазаритен въздух и то бая голяма дупка ще има... добрата новина е, че лесно ще го намериш.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 06 Фев 2018, 22:04

свещите не знам дали са за модела по каталог уж ми ги избираха със старите НЖК го правише и сега със новите го прави пак върти ми се нещо от сорта на ИТН някакви свещи май бяха но не съм сигурен.купих клапана на картерните газове ще го сменя тези дни и ще пиша колкото до паразитен гледах почти целия мотор всички вакуми гофрето маркучите към стъпковия маркуча от капака до клапана на картерните газове също и изгода от него до щеката на маслото здрави са ?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 06 Фев 2018, 22:09

Забравих да спомена и датччика на разпределителния вал смених с оригинален на ВДО и дебитомера смених... същата работа

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.10.2015
Пол: Мъж
Кара: е39 520i touring/Mercedes CLK200

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от R.Rafailov » 07 Фев 2018, 13:15

Кажи като смениш клапана, че ми е интересно, дали се е оправило. При мен проблема е същия, но съм с двоен Ванос, и на газ при студено аварийно палене работи добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 09 Фев 2018, 17:40

така значи сменил съм и датчика на разпределителния вал и дебитомера и нови свещи и клапана на картерните газове въздух не смуче проверено е поне 3 пъти днес пак я проверих ...
Проблема остана пак неще пак прекъсва :@ общо взето до тука 500 лева сигурно за части дето явно са си работели ... бобините как да ги провера дали са окей колеги ?
живи данни нямаме в града закачаха я 3-4 пъти грешки не отчита никакви ? или лули или бобини явно ще са ... но новите са по 200 кинта бройката затова гледах от по евтинките работи да почна

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от bioz » 09 Фев 2018, 23:34

G4SBG написа:така значи сменил съм и датчика на разпределителния вал и дебитомера и нови свещи и клапана на картерните газове въздух не смуче проверено е поне 3 пъти днес пак я проверих ...
Проблема остана пак неще пак прекъсва :@ общо взето до тука 500 лева сигурно за части дето явно са си работели ... бобините как да ги провера дали са окей колеги ?
живи данни нямаме в града закачаха я 3-4 пъти грешки не отчита никакви ? или лули или бобини явно ще са ... но новите са по 200 кинта бройката затова гледах от по евтинките работи да почна


Колега, първо да почна лулата ти е 10лв бобината ти е 60. Не знам къде ги видя тия 200лв. Живи данни може да види всеки газаджия камо ли няма никой във вашия град да види. Това,че не знае какво да гледа не значи, че няма живи данни. Трето ако имаш умряла бобина ще записва мисфайър, а уж нямаш грешки. И четвърто да те питам как провери за паразитен въздух на пипане ли?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 11 Фев 2018, 18:09

Не колега махнах всички вакуми гофрета и т.н мачках ги суках ги не видях да са напукани

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 11 Фев 2018, 20:47

И защо когато е студена го прави топла се оправя горе доло,има ли вероятност да е тоя сензор за входящия въздух дето е точно след дросела тоест като го махна и се вижда вътре в колектора?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от bioz » 11 Фев 2018, 22:42

G4SBG написа:Не колега махнах всички вакуми гофрета и т.н мачках ги суках ги не видях да са напукани


Колега, освен от гофретата въздъх може да дърпа от 101 неща, гарнитури клапи и други глупости. Май-добрия тест е пълниш след дебитомера с дим и гледаш къде издиша. По-лесно и по-неефикасно е пръскаш където ти падне със карбураторен спрей и се ослушваш за промяна на обороти.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: St.Trinity

Последни теми
Facebook