проблем с дистанционното заключване и отключване на ключа х5

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 10.07.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e53 3.0 dizel 2003
Мечтае да кара: ferrari

проблем с дистанционното заключване и отключване на ключа х5

Мнение от bibo11175 » 11 Сеп 2013, 13:34

Здравейте ,имам проблем с ключа на х5 е53 модел 2003 дизел.имам 2 ключа единият отваряше дистанционно другия не.пробвах с ключа който не отключваше дистаннционо дадох на контакт изключих извадих ключа после натиснах продалжителнно копчето за отваряне и 3 пати копчето за заключване като на 3 път пуснах копчето за отваряне като задържах копчето за заключване,ништо не стана.сега и др ключ не ми отваря дистаннционо.моля помогнете

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от xm_net » 11 Сеп 2013, 20:46

Колега, манипулацията по синхронизиране на ключа (дистанционното) с автомобила не винаги се получава от първия път - опитай отново и ще стане! В твоя случай ще трябва да инициализираш и двата ключа, след като първият сработи, веднага повтаряш операцията с другия.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 10.07.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e53 3.0 dizel 2003
Мечтае да кара: ferrari

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от bibo11175 » 12 Сеп 2013, 11:02

благодаря за отговора,но опитвам вече 2 ден и не става.Спомням си че отворих колата със стария ключ ръчно,исе включиха аврийните работиха докато не завъртях ключа.А предния ден ми падна акумулатора защтото забравих включени светлините.Дадиха ми ток и се прибрах,после заключих дистаннционо.М/у другото знаетели дали е нормално за х5 е53 2003 дизел,при включени къси светлини след изваждане на ключа остават да светят габаритите.Може ли да се направи след изваждане на ключа да угасват всички светлини.Благодаря ви

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от Atsalov » 13 Сеп 2013, 19:19

bibo11175 написа:благодаря за отговора,но опитвам вече 2 ден и не става.Спомням си че отворих колата със стария ключ ръчно,исе включиха аврийните работиха докато не завъртях ключа.А предния ден ми падна акумулатора защтото забравих включени светлините.Дадиха ми ток и се прибрах,после заключих дистаннционо.М/у другото знаетели дали е нормално за х5 е53 2003 дизел,при включени къси светлини след изваждане на ключа остават да светят габаритите.Може ли да се направи след изваждане на ключа да угасват всички светлини.Благодаря ви




Да можеш да ги настроиш като извадиш ключа да гасне . Трябва да се настроят на дневни светлини за европа. Проблема може да идва и от модула в 5-та врата или при падане на акумулатора да е преминала в транспорт мод.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 10.07.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e53 3.0 dizel 2003
Мечтае да кара: ferrari

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от bibo11175 » 14 Сеп 2013, 11:37

Благодаря за отговора,имам х5 3.0 е53 дизел.как да програмирам светлините на европейски режим.да в комп на аух ми пкозва трансп модел,как да го настроя

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от Atsalov » 14 Сеп 2013, 20:34

През диагностика, каква имаш?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 10.07.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e53 3.0 dizel 2003
Мечтае да кара: ferrari

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от bibo11175 » 18 Сеп 2013, 10:11

В какъв смисъл диагностика,в сервиз ли?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от Atsalov » 19 Сеп 2013, 1:38

Ако ти си имаш. Ако не , в сервиз. И трети вариант ако минаваш през Пловдив ще ти ги включа за минута.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от PIPERKOV » 09 Фев 2018, 11:41

Здравейте
Колата има 3 ключа.И с трите ключа пали но само на единия ключ работи дистанционното за отключване и заключване.Като инициализирам някое от не работещите дистанционни по познатия начин,току що обученото дистанционно започва да работи но другото което до сега е работело спира.тоест въпроса ми е защо се получава така и какъв е начина да се инициализират и трите дистанционни и да си работят
Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от xm_net » 09 Фев 2018, 18:05

PIPERKOV написа:Здравейте
Колата има 3 ключа.И с трите ключа пали но само на единия ключ работи дистанционното за отключване и заключване.Като инициализирам някое от не работещите дистанционни по познатия начин,току що обученото дистанционно започва да работи но другото което до сега е работело спира.тоест въпроса ми е защо се получава така и какъв е начина да се инициализират и трите дистанционни и да си работят
Благодаря


Три дистанционни не могат да работят едновременно на един автомобил - само две! За да работят и двата ключа дистанционно при инициализацията на единия, задължително веднага се прави инициализация и на другия ключ, защото в противен случай колата "помни" само ключа инициализиран, като последен и отхвърля този, който е бил инициализиран преди него.

P. S. Всъщност някъде се посочва, че е възможно да се обучат (инициализират) до 3 ключа с дистанционно управление на един автомобил, така че не се наемам да споря за точната бройка, но щом имаш три нищо не ти пречи да направиш една проба - току-виж тръгнали и трите ;) !
Последна промяна xm_net на 09 Фев 2018, 23:57, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от PIPERKOV » 09 Фев 2018, 18:58

А трябва ли като обуча единия ключ да дам отново 1ви контакт и да обуча втория.или давам веднъж контакт и след това правя комбинацията с бутоните на единия и веднага след това на другия

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от Atsalov » 09 Фев 2018, 23:33

Последователно за 10сек и двата ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от xm_net » 09 Фев 2018, 23:48

PIPERKOV написа:А трябва ли като обуча единия ключ да дам отново 1ви контакт и да обуча втория.или давам веднъж контакт и след това правя комбинацията с бутоните на единия и веднага след това на другия


След като е готова инициализацията на първия ключ (колата се заключи и се отключи после), на втория просто повтаряш манипулацията с бутоните без да даваш на положение "контакт"!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от PIPERKOV » 10 Фев 2018, 1:24

Ясно.Ще пробвам и ще пиша

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: проблем с дистанционното заключване и отключване на ключ

Мнение от PIPERKOV » 10 Фев 2018, 9:37

Всичко стана от раз.сега работят дори и трите дистанционни.
Благодрая

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook