нафтова печка странно!!

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 18 Фев 2017, 10:30

И така, моята сага е към края си.
Смених допълнителната помпа срещу 120 лв. и сега всичко работи нормално. Печката се включва както сама, така и принудително.
Забелязах, че вече парното ми е значително по-добро. Отдавна нямах така желаната топлина, но вече всичко е ОК.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от vanko0504 » 18 Дек 2017, 14:28

Да попитам и аз за печката на е53. Печката не работеше ,и след отстраняването на проблема от платката пак не тръгва.Като я чета с бмв скенер във модула на печката няма трешка,но във модула на климатроника записва циркулационна помпа.Помпата е здрава ,работи си като и подам ток ,има съпротивление 10,5 ома. Тъй като сменявах управлението на климатроника защо се прецака , исложих друго,възможно ли е да съм сложил от бензинова х5 и затова нещо да бърка печката.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.12.2017
Пол: Мъж

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от valentindamyanov » 17 Яну 2018, 12:42

Да попитам след като я активирам, как да избера кога и за колко време да се пуска? Нямам оригинала навигация, с някаква китайска съм


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от kerpicha » 17 Яну 2018, 21:03

Ако ти е андроидска навигацията можеш да сложиш iBus модул и с едно платено приложение да настройваш таймерите и още куп неща. Разгледай тук https://modbmw.com/shop/ibus-interface/ . Колегата е от Пловдив.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 19 Яну 2018, 16:20

Ами те тия печки са някаква жестока мистерия.
Тая зима моята печка пак не желае да работи.
Сега пак започва ходене по "майстори" и вече започвам да си мисля дали да не забравя, че имам такава.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 22 Яну 2018, 19:24

:banghead: И така след ходене по майстори и най различни експерименти при мен случаят е следният :
- печката работи, допълнителната помпа работи, грешки в печката няма, на живи данни вкичко е ОК.
Да обаче не желае да се включва сама, когато е редно (под 5 градуса) . Начина да я пусна е принудително от навигацията, но тя пак не тръгва докато не извадя захранващата букса от печката. След включване на буксата печката започва да работи непрекъстано .....докато акумулатора не се предаде - няма спиране. Успях да я спра само с изключване на захранването на печката и заедно с това захранването на панела за климатроника. Само така спира да работи.
Явно има някакъв контролен модул на печката, който се е побъркал, пък и аз с него. :dunno:

Та питането ми е - къде физически се намира тоя модул, който казва на печката кога да стартира и кога да спре ?
Купува ли се нов и струва ли си ?
Ако имате контакт с човек, който може да разреши проблема - отивам ведната.

Ако някой има идея, моля нека сподели, че ми идва да :bang: .

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 27 Яну 2018, 12:08

Намерих решение.
Ако печката сама по себе си работи, но имате проблем в управлението се прави следното :
- един допълнителен модул, дистанционно управление и сега си пускам печката когато на мен ми е кеф.
Монтажа трае 15 минути, ако пушите. Ако не може и 10 минути.
В ценово изражение 100-150 лв.

Ако някой има драма с печката и реши, че може да забрави че е собственик на такава сума, нека ми пише на ЛС.
Ще му дам телефона на човека, който решава проблемите. Работи с София и Монтана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от kerpicha » 27 Яну 2018, 19:30

Попрнцип да, става с допълнително пускане. Вързва се суич с 12в на пин 1 на печката и се управлява с дистанционно. Цъкаш, суича подава 12в на печката и тя работи.

Иначе, провери ли самата печка за грешки? Моята беше забила "overheat lock" и не бафваше даже. Оправя се като дадеш контакт и извадиш бушона за 5-10 секунди. После палиш, пускаш печката и я оставяш 5 минути да работи.
Друго което се сещам е, че печката тръгва сама при няколко налични условия. Да имаш над 15л гориво в резервоара, да е студена колата, да няма грешки в ИХКА и аукс хийтър, да не се е локнала за термо протекция и да е под 5 градуса. Макар че моята се пуска и на 6-7 градуса, когато ми е пуснато парното.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от 3pz » 29 Яну 2018, 16:12

kerpicha написа:Иначе, провери ли самата печка за грешки?


Да, проверявал съм я. Даваше грешка в комуникацията с контролния модул. Слагах друг модул (панела за климатроника) , но проблема си оставаше.
Поради тази причина реших, че ще я направя с дистанционно за да мога да си я пускам когато аз поискам, а не когато тя сама с божията помош реши че ще работи.
Сега съм супер доволен - работи винаги когато аз пожелая.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от vanko0504 » 20 Фев 2018, 16:39

Здравейте, след ремонт на платката на печката мога да запаля печката само с инпа-та.Грешки в модула на печката не записва ,а записва грешка във модула на климатроника(циркулационна помпа) въпреки че помпата работи.Мисля че трябва да и се направи някакво кодиране,и търся някой от софия ,който знае и може да го направи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

Re: нафтова печка странно!!

Мнение от Людмил » 18 Дек 2018, 16:46

Здравейте,може ли да се намеся в темата?
Въпросът ми е за Х5 Е53 искам да си взема оригинално дистанционно за палене на печката от разтояние.Има ли нужда от някакъв допълнителен приемник или модул.Как става до го разпознае колата или начина да се обучи?
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook