Зъбчато колело бмв х3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.01.2018
Пол: Жена

Зъбчато колело бмв х3

Мнение от elli6 » 04 Яну 2018, 21:29

Здравейте, имам х3 2008 двигател 2 от няколко дни ми свети жълта лампа зъбчато колело, което като го рестартирам изгасва, когато я закачиха на компютър излезе, че има проблем със скоростите междъ 3 и 4 искат да сменят скоростната кутия, но можело оше да покарам , някой имал ли е съшият проблем и колко мога да я карам с тази лампа или да я ремонтирам веднага?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от Gqbriel » 05 Яну 2018, 11:43

elli6 написа:Здравейте, имам х3 2008 двигател 2 от няколко дни ми свети жълта лампа зъбчато колело, което като го рестартирам изгасва, когато я закачиха на компютър излезе, че има проблем със скоростите междъ 3 и 4 искат да сменят скоростната кутия, но можело оше да покарам , някой имал ли е съшият проблем и колко мога да я карам с тази лампа или да я ремонтирам веднага?

Малко тъпичко е да караш кола,на която автоматичната и кутия явно си крещи ,че има проблем и трябва да влезе в сервиз..утре ще се наложи да изпревариш и като ти заключи в авариен режим и може да стане беля..
Тея лампи и съобщения по автомобилите не са за коледна украса...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от laviatan » 05 Яну 2018, 12:11

Gqbriel написа:
elli6 написа:Здравейте, имам х3 2008 двигател 2 от няколко дни ми свети жълта лампа зъбчато колело, което като го рестартирам изгасва, когато я закачиха на компютър излезе, че има проблем със скоростите междъ 3 и 4 искат да сменят скоростната кутия, но можело оше да покарам , някой имал ли е съшият проблем и колко мога да я карам с тази лампа или да я ремонтирам веднага?

Малко тъпичко е да караш кола,на която автоматичната и кутия явно си крещи ,че има проблем и трябва да влезе в сервиз..утре ще се наложи да изпревариш и като ти заключи в авариен режим и може да стане беля..
Тея лампи и съобщения по автомобилите не са за коледна украса...

:yes:

Лош съвет наистина - да не искат да се доразвали , за да вземат после повече пари . Направо е оправяй колега :!:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.01.2018
Пол: Жена

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от elli6 » 05 Яну 2018, 13:52

Благодаря за бързия отговор, сутрин когато изляза с колата няма проблем минавам по 25 км, вечер се получава, когато я рестартирам лампата изгасва, и се чудя дали да изчакам до края на месеца, или веднага да я вкарам в сервиза.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от POL_Starshi » 05 Яну 2018, 14:53

Недей чака! Колегите са та посъветвали правилно! Рискуваш само с изчакването и дано не стане някоя беля, но така или иначе колкото повече изчакваш, толкова повече сумата за ремонт ще набъбва! :winky:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от Georgi_G » 05 Яну 2018, 15:30

Сигурно ли е, че е скоростна кутия? Това с лампата по скоро ми прилича на зъбчатката на мотора на раздатката.
Аз бих прибегнал до поне още едно компетентно мнение.
Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от Chertigrad » 05 Яну 2018, 15:49

.
Последна промяна Chertigrad на 12 Яну 2018, 21:48, променена общо 1 път
Teodora

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от STEVAL » 05 Яну 2018, 19:25

Georgi_G написа:Сигурно ли е, че е скоростна кутия? Това с лампата по скоро ми прилича на зъбчатката на мотора на раздатката.
Аз бих прибегнал до поне още едно компетентно мнение.
Успех!




Ако светването на лампата беше заради зъбчатката на актуатора на раздатката би трябвало няколко зъбчета да останат тъмни - да показва изронена зъбчатка :mhihi: :mhihi: :mhihi: Шегувам се

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.01.2018
Пол: Жена

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от elli6 » 08 Яну 2018, 14:18

Chertigrad написа:
elli6 написа:Здравейте, имам х3 2008 двигател 2 от няколко дни ми свети жълта лампа зъбчато колело, което като го рестартирам изгасва, когато я закачиха на компютър излезе, че има проблем със скоростите междъ 3 и 4 искат да сменят скоростната кутия, но можело оше да покарам , някой имал ли е съшият проблем и колко мога да я карам с тази лампа или да я ремонтирам веднага?


сервиза рециклиране на старата ли предлага или какво по-конкретно, бензинов или дизелов е двулитровия двигател, на какъв пробег е, благодаря.


Предлага да ми сложи нова скоростна кутия, колата е дизел, преди месец и нещо я взех 140 000 км пише, че е минала , днес ми се спука гумата дънлоап на месец и нещо нова , защото едно поло щеше да ме удари се качих на един бетон и като слязох гумата се спука, лампата тези дни не е светила, някой лепил ли е нова гума и дали е удачно да се лепи?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от Chertigrad » 08 Яну 2018, 20:58

.
Последна промяна Chertigrad на 12 Яну 2018, 21:47, променена общо 1 път
Teodora

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от kerpicha » 08 Яну 2018, 21:54

Само недей лепи гума със скъсан борд, моля те! Хиляди пъти е говорено по темата... гумата губи контруктивната си цялост и здравина, защото теловете вече са накъсани. Не караме жигули да си правим експерименти с живота. Една нова гума не е 20 000лв. Купи си нова.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 3.04.2017
Пол: Мъж

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от vlado.ru » 09 Яну 2018, 21:46

Интересно - свети зъбчато колело - и какво е? Нямаш ли ръководство - Боримечката е дал от къде да си изтеглиш. Зъбно колело означава проблем с автоматичната скоростна кутия. И ако се закачи на диагностика може точно да се установи какво е - ако само смениш маслото, почти напразно дадени пари - с това не се оправя. При мен беше така - светне, спирам и изключвам за 20 секунди - не свети. По някое време - пак. Но това се записва в паметта на компютъра. Оказа се приплъзване - износени фрикционни дискове. Следва рециклиране на скоростната кутия - ремонт на хидротрансформатор и подмяна на фрикционни дискове - около 2000 - 2500 лв. Не знам за колко биха ти продали друга скоростна кутия, пък била тя и втора употреба. И не чакай ......

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.01.2018
Пол: Жена

Re: Зъбчато колело бмв х3

Мнение от elli6 » 11 Яну 2018, 14:16

Здравейте. гумата я смених с нова, лампата в момента не свети и колата върви, да има проблем при приплъзването, записах си час на 30 ще я ремонтират и ще се смени и веригата, благодаря за съветите :)

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook