Музика в Bmw e46

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 7.12.2013
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bmw 320D
Мечтае да кара: Bmw ///M3

Музика в Bmw e46

Мнение от Style » 10 Ное 2017, 10:55

Здравейте! Сложих си субуфер в багажника 12ка (250w rms, 800 max, кутия със затворен обем) предните говорители смених с hertz, вързал съм ги към усилвателя(magnat rapbull 360), който е 4 канален, баса съм го вързал на мостов режим. Радиото е alpine cde сериите. Доволен съм от всичко, само че баса ми куца. Пробвах с настройки от радиото да ги оправя, като е усилен слабо, баса се чува, колкото повече увеличавам звука, толкова повече намалява баса. Махнал съм задните говорители, които бяха оригинални, заедно с “легенчетата”, в които лягат говорителите. Махнал съм ги с цел да влиза баса. Когато съм пуснал радиото, и съм усилил баса, когато отворя предните врати, багажника или сваля прозорците, баса се усилва значително. Колата е е46 седан, преди фейса, отзад на седалките нямам подлакътник. Въпросът ми е, възможно ли е да се подобри баса, ако отрежа парче от ламарината в лявата и дясната част, която е зад задната облегалка, ако не става по този начин, то как да го подобря? Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от Silverlight » 17 Дек 2017, 13:09

Защо просто не отвориш един отвор в кората и не сложиш един бас рефлектор? Ако искаш да изглежда по-ОЕМско си купи облегалка за задните седалки с подлакътник и изрежи само тенекията там където идва подлакътника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от pimpo » 18 Дек 2017, 9:48

Щом при отворени врати баса се увеличава, вероятно имаш грешна фаза на някой от говорителите. Първото което бих пробвал аз е да обърна поляритета на баскасата в багажника. Ако това не помогне, просто я мести на различна позиция в багажника и слушай.

Също така направи и друго - изключи баскасата и слушаи САМО предните 2 говорителя. Поиграй си с баланса и мести межу ляв и десен канал. Ако усетиш баса да изчезва при средно положение и да се усилва при крайно ляво/дясно, това 100% значи че единия от двата говорителя е с обърнат поляритет (често срещана грешка). Ако се окаже така, повтори опита с обръщането на поляритета на баскасата!

Оригиналните говорители на задната кора никак не са лоши. Ако имаш с какво да ги храниш, ги сложи пак, само им махни кечетата, които са на дъното на паниците! И разбира се отново внимавай с поляритета на говорителите.

Също така за по-добър бас е много добре ако изрежеш ламарината зад предните говорители. Заминавка е, трябва да се изолира после със "силиконова палачинка" за да не влиза вода. НО ефекта е поразителен. Аз нямам бас каса, само с оригиналните говорители и музика съм, но баса е довоооолно добър.

А това, че с усилването баса ти намалява, вероятно е задари loudness функията на самия плеър. Тя точно това прави. Изключи я и си усили баса от еквалайзера. Лауднес аз не ползвам защото ме дразни точно този "ефект".
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 7.12.2013
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bmw 320D
Мечтае да кара: Bmw ///M3

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от Style » 21 Дек 2017, 0:49

Благодаря! А дали ще направя грешка ако вържа сегашните ми предните говорители да се захранват през касетофона, а задните(оргигиналните) през 4-каналния усилвател? И забравих да спомена, че седмица след монтажа на предните говорители, получавам някакъв шум в говорителите само при пуснати фарове, и когато натисна спирачката, шума спира. Когато е запален двигателя, шума не се увеличава. Пробвах с други чинчови кабели, но без успех. Захранващия кабел и чинчовия не минават един до друг. Пробвах с друг усилвател и други колони, но шума си остава. Сложих радиото в друга кола, шум няма. Когато махна едната крушка за габарит и стоп на левия стоп, шума изчезва. Комшия ми даде неговата платка с неговите крушки( пак е46 седан преди фейса) но без резултат. Прекъснах плюса на тази крушка и взех от другия стоп от същата крушка, шум няма. Гледах буксата, зачистих пиновете, върнах плюса обратно на крушката, и отново има шум. Ходих в Тояга (Плевен) и ми казаха, че този шум бил нормален при тези БМВ-та, и няма как да отстранят проблема, но не ми се вярва да е така, защото това се появи седмица след като монтирах говорителите. През седмицата нищо не съм пипал по колата. Почистих клемите на акумулатора, минуса на усилвателя е стегнат здраво, няма хлабава връзка при кабелите на усилвателя.
Как бих могъл да отстраня този проблем, или къде в Плевен биха могли да ми помогнат?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от pimpo » 27 Дек 2017, 23:23

Аз дори бих вързал четирите оригинални говорителя директно към плеъра. Те при повече мощност няма да живеят дълго :)
Но пак ще ти напомня да внимаваш с поляритета. Като навържеш всичко, пробвай с 2 по 2 говорителя дали не изчезва баса. Примерно пускаш само предните два и местиш баланса от център до ляво и дясно. След като предните са проверени, проверяваш задните по същия начин. А накрая правиш същото с фейдъра - от крайно предно до крайно задно положение. Баса не трябва да изчезва когато си в централно положение. И след всичко това, вече пускаш бас касата и обръщаш поляритета, за да усетиш кога "рита" по-добре.
За шума - не знам. Изглежда като смущение по захранването или лоша връзка на оплетката на аудиокабела между плеъра и усилвателя. Прегледай хубаво връзките около буксите му. Едва ли се е скапал самия кабел.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 7.12.2013
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bmw 320D
Мечтае да кара: Bmw ///M3

Re: Музика в Bmw e46

Мнение от Style » 22 Яну 2018, 9:48

Поляритета е спазен. Баса се увеличава при отворени врати при пуснат субуфер, независимо дали са включени говорителите или не. Според мен се получава така заради багажника (нямам ски сак). Обмислям варианта за рязане на подготовката за ски сака, и смяна на облегалката с такава с подлакътник. Засега съм вързал 4-те говорителя и баса към усилвателя, той не се затормозява много. По-нататък ще закупя 2-канален само за баса.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook