LCM 1

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

LCM 1

Мнение от nickeyar » 25 Ное 2017, 0:40

Здравейте,

Пиша относно един нашумял проблем при мен напоследък.
Реших да сменя нормалните крушки за дългите с ЛЕД такива, но предполагам знаете - заради разликата в съпротивленията, сега дългите ми мигат като дискотека на интервали през всеки 5-6 секунди, дори ако колата е на контакт, а в движение - не е много колегиално на, тъй-като се създават предпоставки, че отдавам път на пешеходци,.. че пресвяткам за полицаи /понякога не е излишно, всъщност :mhihi: :mhihi: :mhihi: / ... и подобни такива ситуации... :clap: :clap: :clap:

А самите ЛЕД-ове светят много добре и със сигурност са по-добре от конвенционалните крушки, а ксенон на дългите също не е добра идея /там пресвяткането също го има като проблем/ но по-големият филм е докато 'стоплят' ... Та, не искам да се връщам, на макар и нови конвенционални крушки /все пак приветствам идеи-привърженици на обратното, де :yes: /.

Проблемът сега започва...
Опитите да се свържа с ЛЦМ-1 бяха неуспешни по никакъв начин, вероятно защото колата е от първите /Април, 95/, предполагам, че софтуерът и кодирането не са възможни /или пък с друг скенер... / Затова оттук не успях да оправя проблемът с чековете и реших да сменя самият ЛЦМ с по-нова версия /3/ - уж и да имам повече възможности... Да, но моята инсталация разполага с 20-ина пин-а, а ЛЦМ 3 е с 30+ ... и съответно навързването е също невъзможно /освен ... ако и тук всъщност няма решение.../

Чувал съм за някакви резистори, които се слагат межу крушките и самият сокет? С това не съм много наясно... ? Дали някой се е сблъсквал, евентуално справял се, с този проблем?

Намирам се във Варна, така че приветствам предложения, къде могат да ми съдействат.

Благодаря предврително :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Поздрави,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: LCM 1

Мнение от RORO » 25 Ное 2017, 7:48

Ще следя темата ! Аз съм с лед на дългите , късите и габарита !Познай какво става пред мен като дам контакт :oops: ! Иначе лайт модула си ги чеква и нямам грешки по таблото но , това премигване и мен ме дразни .Има начин да им махна отметките със БМВ скенера но не ми се иска .Ако наистина някой знае нещо за тая интервенция с резисторите нека сподели .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: LCM 1

Мнение от predel » 25 Ное 2017, 20:45

Нямам идея какво точно търсите, но когато си взех габарити с лед ми предложиха "лъжци" за ЕЛ СИ ЕМ модула. След като видях темата, поразпитах и ми казаха, че това е решението, че във всеки що годе нормален магазин за "тунинг" части знаят какво да предложат....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2016
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E38/E65

Re: LCM 1

Мнение от Mitkoasd123 » 26 Ное 2017, 19:01

Дълги,къси,габарит- всичко ми е лед само габарита ми присвятка като дам на контакт

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: LCM 1

Мнение от RORO » 27 Ное 2017, 19:03

Mitkoasd123 написа:Дълги,къси,габарит- всичко ми е лед само габарита ми присвятка като дам на контакт





:clap: Сега би ли споделил тайната !

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2016
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E38/E65

Re: LCM 1

Мнение от Mitkoasd123 » 27 Ное 2017, 20:25

RORO написа:
Mitkoasd123 написа:Дълги,къси,габарит- всичко ми е лед само габарита ми присвятка като дам на контакт





:clap: Сега би ли споделил тайната !


Тайна няма... Цялата работа с присвяткането при мен беше че взимам минус от където е вързан и габарита, а габарита ми присвятка щот крушките са менте. Я кажете със какви лед крушки сте?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: LCM 1

Мнение от RORO » 30 Ное 2017, 7:58


Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook