Шофиране по тъмно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от cod-cdbp » 14 Ное 2017, 22:16

Don_Diego написа:Народните марки (Опел, VW, френските недоразумения) наистина доста бавно реагират да включат/изключат дългите. Топ марките имат брутални лед/ллазерни светлини, на бмв специално laser light май са по-умни от мен :mhihi:


Хващам се на бас, че до 10 години ще се намерят майстори, които да ги съсипят за да заслепяват с тях...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Denmark » 14 Ное 2017, 23:19

alx написа:
nickstorm написа:По-новите коли с така наречените "умни фарове" също заслепяват. Не свалят дългите почти до разминаването, та често съм принуден да им присветкам с дългите, да им отчете нещо сензора и да се "сети" че приближава кола.


Хм... не знам кои коли визираш, но мога съвсем отговорно да ти заявя, че поне на в221 и 222 мерцедесите умните дълги са страшно плахи и се пускат по- рядко от колкото аз бих ги пускал ръчно и се спират при най- малката светлина насреща... доста по- рано и често по- глупаво от колкото ако аз ги управлявах.


На новите модели мерцедеси фаровете заслепяват адски много, съвсем сериозно. Даже вече ми е ясно когато е мерцедес зад или срещу мен. А пък ако карат зад мен в огледалото (макар и да се затъмнява) е адското заслепяване, супер много дразнят, пък в колата става по-светло отколкото като съм пуснал плафоните. Особено пък на разните им suv модели дето са и малко по-високо...

На BMW-тата не съм забелязал да е така като при мерцовете. От мен ако зависеше inspection-a не бих ги пуснал... :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от DLVasilev » 15 Ное 2017, 0:17

Denmark написа:
alx написа:
nickstorm написа:По-новите коли с така наречените "умни фарове" също заслепяват. Не свалят дългите почти до разминаването, та често съм принуден да им присветкам с дългите, да им отчете нещо сензора и да се "сети" че приближава кола.


Хм... не знам кои коли визираш, но мога съвсем отговорно да ти заявя, че поне на в221 и 222 мерцедесите умните дълги са страшно плахи и се пускат по- рядко от колкото аз бих ги пускал ръчно и се спират при най- малката светлина насреща... доста по- рано и често по- глупаво от колкото ако аз ги управлявах.


На новите модели мерцедеси фаровете заслепяват адски много, съвсем сериозно. Даже вече ми е ясно когато е мерцедес зад или срещу мен. А пък ако карат зад мен в огледалото (макар и да се затъмнява) е адското заслепяване, супер много дразнят, пък в колата става по-светло отколкото като съм пуснал плафоните. Особено пък на разните им suv модели дето са и малко по-високо...

На BMW-тата не съм забелязал да е така като при мерцовете. От мен ако зависеше inspection-a не бих ги пуснал... :lol:

Аз винаги съм твърдял, че мерцедес откакто смениха формата на фаровете вече нищо не е същото :mhihi:
На 124-ката късите не заслепяват насрещните шофьори, а в същото време пред мене е ден. Дълги почти никога не използвам на тая кола
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Don_Diego » 15 Ное 2017, 0:35

При LED лампите на МБ наистина има известно заслепяване, но пък за шофьора караш с тия лампи е рай да кара нощно време :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от r19 » 15 Ное 2017, 1:47

Няма оправяне с такива индивиди :)
Най-добре ги лекувам с 4 броя разделени H4 фарове. :mhihi: Електрожена ряпа да яде...
Съвет: не гледайте във фаровете на колите като се разминавате, а в разделителната ивица примерно. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Denmark » 15 Ное 2017, 11:07

Don_Diego написа:При LED лампите на МБ наистина има известно заслепяване, но пък за шофьора караш с тия лампи е рай да кара нощно време :ok:


ee в това не се и съмнявам, ама то сигурно и за тия с ксенон на рефлектори е рай :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Комбина » 15 Ное 2017, 11:27

Това лично за мен е проблем номер 1 при шофирането в тъмната част на деня. Ненавиждам всички уроди които карат с нерегулирано фарове и нефабричен ксенон на рефлектор. То не са Лед крушки, то не са халогени, то не са ксенони на халогените. Просто е страшно! Както няма маркировка, мъгливо и асфалта е мокър понякога не виждам нищо! Това застрашава живота на другите участници в движението!

Забелязвам и още една тревожна тенденция през последните години, масово по магистралите в България вечер се кара на дълги и при идващо насрещно движение не са гасят. Това някой може ли да ми обясни какво му минава през главата на тоя олигофрен който го прави? Мисли си, че щом има мантинела не заслепява или защото платната са много може да вади очите на другите?!

Защо по дяволите караш на сухо и ясно време със задните светлини за мъгла и на мене ми изтичат очите?! И като спра и потърся обяснение обикновено някоя тъпа ... ме гледа е така :shock:

Просто по пътищата е някакъв ужас...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от b00st » 15 Ное 2017, 11:53

LED фаровете на Audi много съм ги псувал вечер, почти толкова колкото Е46чка с рефлекторни и китайско ксенонче :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от ивчо » 15 Ное 2017, 12:05

Комбина написа:и нефабричен ксенон на рефлектор.

Това френско недоразумение дето го карам в момента е точно така ..
И мноу се чудех докато и гледах снимките, даже и наспамих дали някой не е и сменил фаровете, защото нямаше лупи ..
Оказа се че си е така, дори на самият фар си го пише
Изображение

После реших да сменя и крушките, че едната синееше :evil:
И тогава се зачетох за означенията след модела - в случая R за рефлекторен фар, и по самият "балон" има една ламарина която орязва

Изображение

В няколкото ми нощни пътувание ми направи впечатление че отляво няма никаква светлина ..
Всичко е съсредоточено от "осевата" надясно ..
Естествено тази "екстра" си е придружена с саморегулация и миене на фаровете (което в момента е изкл, че 6л. казан малко идват :mhihi: , но вчера и днес просто не мога да повярвам колко се замърсяват фаровете а и от самият дъжд капките сеядт и ще си бодна пак буксата, пък течност има световно) !
Та както си споменал когато не е фабрик не е добре ..
Аудито което карах реших да тунинговам по същия начин сО сенон, и точно на първата вечер го махнах :censored:
А като лична класация за най-отврат фарове нареждам така :
Opel Astra G
Golf IV
BMW E46
и приказката става чудна когато има ксенон :censored: :bang:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от v3n0m » 15 Ное 2017, 13:21

Снощи като се прибирах към нас, зад мен имаше едно пежо 306. Беше с включени фарове (рефлекторни с ксенон :mhihi: ) от които само единия светеше, халогените му също бяха включени(отново с ксенон) работещи и двата. Изпревари ме с поне 80 км в града и нещеш ли задните светлини за мъгла светеха и те. Естествено 20м след като ме изпревари отби да зареди.. :dummy:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от b00st » 15 Ное 2017, 16:11

ивчо написа:
Комбина написа:и нефабричен ксенон на рефлектор.

Това френско недоразумение дето го карам в момента е точно така ..
И мноу се чудех докато и гледах снимките, даже и наспамих дали някой не е и сменил фаровете, защото нямаше лупи ..
Оказа се че си е така, дори на самият фар си го пише
Изображение

После реших да сменя и крушките, че едната синееше :evil:
И тогава се зачетох за означенията след модела - в случая R за рефлекторен фар, и по самият "балон" има една ламарина която орязва

Изображение

В няколкото ми нощни пътувание ми направи впечатление че отляво няма никаква светлина ..
Всичко е съсредоточено от "осевата" надясно ..
Естествено тази "екстра" си е придружена с саморегулация и миене на фаровете (което в момента е изкл, че 6л. казан малко идват :mhihi: , но вчера и днес просто не мога да повярвам колко се замърсяват фаровете а и от самият дъжд капките сеядт и ще си бодна пак буксата, пък течност има световно) !
Та както си споменал когато не е фабрик не е добре ..
Аудито което карах реших да тунинговам по същия начин сО сенон, и точно на първата вечер го махнах :censored:
А като лична класация за най-отврат фарове нареждам така :
Opel Astra G
Golf IV
BMW E46
и приказката става чудна когато има ксенон :censored: :bang:

Решили са да поспестят просто щото с лупа излиза по-скъпо. Технологично лупата е най-доброто решение преди матричния лед. З@еби тия работи ксенон крушка с ламаринка, дето отрязва, па незнам си как са го извъртяли да има ксенон и да е евтино за произвеждане, в същия корпус от халогенната, че тъпото Ренде да си струва парите :D
Франсетата като почнат да се правят на инженери и лошо ми става...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Комбина » 15 Ное 2017, 17:02

[quote="ивчо"][/quote]
Имал съм Volvo S60 с фабричен ксенон на рефлекторен кристален фар. Светеше страхотно и не заслепяваше защото всичко си е изчислено. Имаше си автоматична ниво регулация и система за измиване която при всички коли с фабричен ксенон е задължителна. Много други марки също имат ксенон на рефлектор, вкл. и мерцедес W203, W210 и т.н.

Но тия космически кораби по улиците които буквално вадят очите... това е безотговорно, но селяндура това няма как да го разбере.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от alx » 15 Ное 2017, 18:18

Denmark написа:
Don_Diego написа:При LED лампите на МБ наистина има известно заслепяване, но пък за шофьора караш с тия лампи е рай да кара нощно време :ok:


ee в това не се и съмнявам, ама то сигурно и за тия с ксенон на рефлектори е рай :D


всъщност ксенон на рефлектори дори да е едно 40-50 вата отгоре на фабричните "нормални" крушки хвърля по-малко светлина на пътя и прави карането по-опасно. особено ако е по-влажен въздуха...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 15 Ное 2017, 18:19

alx написа:
Denmark написа:
Don_Diego написа:При LED лампите на МБ наистина има известно заслепяване, но пък за шофьора караш с тия лампи е рай да кара нощно време :ok:


ee в това не се и съмнявам, ама то сигурно и за тия с ксенон на рефлектори е рай :D


всъщност ксенон на рефлектори дори да е едно 40-50 вата отгоре на фабричните "нормални" крушки хвърля по-малко светлина на пътя и прави карането по-опасно. особено ако е по-влажен въздуха...

И оттук идва логичният въпрос защо го слагат?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от ylaine » 15 Ное 2017, 19:33

Доста болна тема и за мен. Ненавиждам да карам, когато е тъмно по ред причини, които бяха споменати - заради пътищата ни, заради маркировката (опа, исках да кажа липсата на такава!), заради пешеходците и велосипедистите без никакви светлини и разбира се, защото всеки втори те заслепява :banghead: Всеки път като карам по тъмно, след това очите са ми бом бок :help: И да се плюнча тук, и да не се, нищо няма да се промени. Гледам като ме заслепява някой да не гледам в него и да не обръщам внимание.. е понякога като съм изнервен им бия дълги и въобще не ме интересува дали ги заслепявам, т.е. надявам се да ги заслепя и да се замислят, както направих аз навремето! Като бях младо пишлеме :lol: (на 19 или 20 не помня), сложих на първата си кола ксенон. Колата беше Кадет :smoke: Покарах така около седмица, доста хора ми пускаха дълги и стигнах до гениалния извод, че ги заслепявам. Извод, който явно е доста труден за повечето ни "колеги" по пътищата. Та, казах на сестрата - дай твойта кола, ти карай моята, да видя дали заслепявам.. ами сещате се за отговора.. заслепявах брутално :banghead: Разбира се още на другия ден го махнах тоя ксенон, но по-интересното в случая е, че ксенон на рефлекторен фар свети по-зле, отколкото нормална крушка и то доста по-зле, все едно си на халогени.. така че единственото обяснение, което имам на въпроса защо хората го слагат, е за гъзария :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook