Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от andy » 14 Ное 2017, 12:26

Що си мисля че имаше и ресет на адаптацията на дозите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 14 Ное 2017, 14:59

Това е Е39, и тук няма нови кодове и прекодиране и тн. Хубаво смениха разпръсквачите, явно са ги сменили в сервиз за дюзи, щом имаха данни преди/след, но дори и с новите разпръсквачи данните от пре инджекшън са на горната граница (а би трябвало да се гони средата - 1.5 в случая), дори и над нея, което според мен означава, че или дюзите не са били само за разпръсквачи (може би и за клапани), или не са си направили труда да ги настроят. А пък високите корекции на инпа с новите разпръсквачи много вероятно да е заради лоша компресия в цилиндрите, което трябваше да проверят, преди клиента да даде 1000-1500лв за нищо.
И да, май истината за дюзите се вижда само на стенд, и да се молиш да попаднеш на читав майстор, да ти сложи читави разпръсквачи, да ги настрои като хората и стенда да е калибриран редовно.

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от r3s1s74nc3 » 14 Ное 2017, 15:31

Аз кой знае каква разлика не виждам в дюзата на Е39 и Е60 . Което ще рече че кодирането е идентично , както за Е39 , така и за Е60 . Return fuel-a е в спецификации , така че клапаните изглежда са добре .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 14 Ное 2017, 16:02

r3s1s74nc3 написа:Аз кой знае каква разлика не виждам в дюзата на Е39 и Е60 . Което ще рече че кодирането е идентично , както за Е39 , така и за Е60 . Return fuel-a е в спецификации , така че клапаните изглежда са добре .

Разликата идва от там, че при по-новите двигатели на Е60 (M57N2) дюзите са пиезо. Виждайки темата се подсетих днес да сваля моите и да ги занеса в дискутирания няколко страници назад сервиз....след изписаното по техен адрес, малко се притеснавам, но да се надяваме, че ще си свършат работата коректно.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Giorceto » 14 Ное 2017, 17:51

Аз скоро купувах дюзи, говорих с 100 човека и всеки казваше различно, но като цяло, хората с повече опит ме посъветваха въобще да не ги правя, а да си купя нови. Разликатабепе около 100 лева на дюза между нова и такава да я дам някъде за рециклиране, където пък няма гаранция, че след това ще е ок. Проблеми с колата несъм имал, само сутрин като паля, изпушваше, а реално стойността на едната беше 3.8 - 4 на студено.
С новите дюзи колата работи много по-добре, по-тихо и не пуши. Все още не знам дали има разлика в разхода, не съм я засичал, пък и трябва термостати да сменям.
Много е важно запушена или износена е дюзата. Износена не се оправя с добавки, ултразвук и какво ли не още.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 14 Ное 2017, 19:51

Giorceto написа:Аз скоро купувах дюзи, говорих с 100 човека и всеки казваше различно, но като цяло, хората с повече опит ме посъветваха въобще да не ги правя, а да си купя нови. Разликатабепе около 100 лева на дюза между нова и такава да я дам някъде за рециклиране, където пък няма гаранция, че след това ще е ок. Проблеми с колата несъм имал, само сутрин като паля, изпушваше, а реално стойността на едната беше 3.8 - 4 на студено.
С новите дюзи колата работи много по-добре, по-тихо и не пуши. Все още не знам дали има разлика в разхода, не съм я засичал, пък и трябва термостати да сменям.
Много е важно запушена или износена е дюзата. Износена не се оправя с добавки, ултразвук и какво ли не още.

Откъде си купи дюзите и какви са - пиезо или обикновени?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 14 Ное 2017, 20:52

И на мен ми е интересно от къде са тези нови дюзи, и интересно колко са искали за рециклиране, щом нова е била 100лв отгоре?

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Giorceto » 14 Ное 2017, 21:00

Не са пиезо, обикновенни са, оказа се че за 535 са по евтини от колкото за 530, рециклирането на дюза ми беше около 250 лева на бройка и сметнах, че не си заслужава. С връщане на старите разбира се.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 14 Ное 2017, 21:10

Giorceto написа:Не са пиезо, обикновенни са, оказа се че за 535 са по евтини от колкото за 530, рециклирането на дюза ми беше около 250 лева на бройка и сметнах, че не си заслужава. С връщане на старите разбира се.

Тоест новите дюзи са ти излезнали по 350лв. бройката?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 14 Ное 2017, 23:34

Колега, защо не споделиш и магазина, от който купи нови дюзи, сигурен съм на всички ще е интересно!

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.11.2015
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от bakito » 14 Ное 2017, 23:38

Здравейте.
Искам да попитам тъй като не ми стана ясно, например искам да сменя дюза със същата като моята само че от друг автомобил.Дюзата е със същият номер всички цифри са едни и същи,трябва ли да се кодира във случаят.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 15 Ное 2017, 9:05

С един разпръсквач не се ли оправят нещата ?
Преди съм писал предпочитам на сляпо да ги сменя шестте. 80-90лв. мисля, че могат да се намерят,
Предполагам около 600лв. може да излезе смяната им. После има ли нужда от нов код на дюзата ?

Молба към хората сменяли, закупили, ремонтирали или въобще правили нещо с дюзите си.
Пишете за мнение и отзиви :-)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 15 Ное 2017, 9:12

nikolae написа:С един разпръсквач не се ли оправят нещата ?
Преди съм писал предпочитам на сляпо да ги сменя шестте. 80-90лв. мисля, че могат да се намерят,
Предполагам около 600лв. може да излезе смяната им. После има ли нужда от нов код на дюзата ?

Молба към хората сменяли, закупили, ремонтирали или въобще правили нещо с дюзите си.
Пишете за мнение и отзиви :-)


Ами след като има опция за регистриране на смяната в ДДЕ с ИСТА, значи е желателно да се направи, но като ги вземеш от морга няма от къде да вземеш съответните кодове.
Кодовете съдържат информация за конкретната дюза и нейните работни параметри, затова се пишат един по един за всеки цилинър.
Не че ако не ги напишеш няма да работят, просто ако ги напишеш ще работят по добре.
За да имаш кодове на дюзи от морга трябва да минат тест на стенд, от който да ти дадът въпросните кодове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 15 Ное 2017, 12:45

Т.е. дори и само разпръсквач да се смени, пак е необходимо да има кодове ?

Тогава пак опира въпроса до стенда и колко е коректен и точен той.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 15 Ное 2017, 14:35

nikolae написа:Т.е. дори и само разпръсквач да се смени, пак е необходимо да има кодове ?

Тогава пак опира въпроса до стенда и колко е коректен и точен той.

Да всякаква промяна по дюзата променя диапазона в който тя работи най добре, това всъщност е информацията която се съдържа в кода и след като се запише в ДДЕ, то я ползва оптимално.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook