Компетентен съвет за избор на Е38?

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от inspite » 28 Окт 2017, 11:59

DLVasilev написа:
big4o85 написа:http://www.cars.bg/offer/c2336714

Колеги, тази дали си струва парите?

Само прочети описанието... :banghead:

Е джабазко си е описанието, но какво от това ...90% от обявите са такива. Относно въпроса, според мен са и малко множко парите. Този уикенд съм си в Ямбол. Днес обаче цял ден вали, ако утре е по-добре ще ида да я погледна.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от DLVasilev » 28 Окт 2017, 14:39

Именно щото джамбазина си е повярвал затова и цените на тия коли са такива - бронирани стъкла, фарове за тъмно, сама си сипва гориво, не и личи, че е карана, функция самоунищожение при кражба и какво ли не още като Била е на президента на Перу и т.н.
Все пак виж, ако според теб си заслужава и е читава направи се на циганин да смъкне повече от тия 200 лв на обявата
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от inspite » 28 Окт 2017, 15:28

DLVasilev написа:Именно щото джамбазина си е повярвал затова и цените на тия коли са такива - бронирани стъкла, фарове за тъмно, сама си сипва гориво, не и личи, че е карана, функция самоунищожение при кражба и какво ли не още като Била е на президента на Перу и т.н.
Все пак виж, ако според теб си заслужава и е читава направи се на циганин да смъкне повече от тия 200 лв на обявата

Аз ще отида да я погледна чисто информативно заради колегата. Нямам намерение да купувам Иначе от тази автокъща сме купували Пежо преди 6-7 години и си излезе що годе здрава кола без скрити проблеми. И до сега се кара. По спомен смъкна около 10 процента цената, но тогава я стопанисваше бащата. Сега май е синът му и може да е друга схемата.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Minchorna » 01 Ное 2017, 16:18

inspite написа:
DLVasilev написа:Именно щото джамбазина си е повярвал затова и цените на тия коли са такива - бронирани стъкла, фарове за тъмно, сама си сипва гориво, не и личи, че е карана, функция самоунищожение при кражба и какво ли не още като Била е на президента на Перу и т.н.
Все пак виж, ако според теб си заслужава и е читава направи се на циганин да смъкне повече от тия 200 лв на обявата

Аз ще отида да я погледна чисто информативно заради колегата. Нямам намерение да купувам Иначе от тази автокъща сме купували Пежо преди 6-7 години и си излезе що годе здрава кола без скрити проблеми. И до сега се кара. По спомен смъкна около 10 процента цената, но тогава я стопанисваше бащата. Сега май е синът му и може да е друга схемата.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk


Погледна ли колата, колега ?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 2.0d facelift, е60 3.0xd.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от stefo93 » 02 Ное 2017, 11:38

Здравейте Колеги. Ориентирал съм се към покупка на е38. Тези дни ще ходя да погледна колата която съм харесал. Някой ходил ли е да я гледа?
http://www.cars.bg/offer/c2309299

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от JoroM43 » 04 Ное 2017, 18:44

stefo93 написа:Здравейте Колеги. Ориентирал съм се към покупка на е38. Тези дни ще ходя да погледна колата която съм харесал. Някой ходил ли е да я гледа?
http://www.cars.bg/offer/c2309299



За тези пари поне бих изисквал да е фейслифт, преди фейса някак не са ми приятни, тази не съм я гледал но гледах вече 4-5 в София и още 1-2 извън и впечатлението ми е следното - почти всички автоматиците им не сменят както трябва и почти всички при рязко натискане на спирачки имат биене в волана и едно странно тресене все едно предната ос ще се откачи, и почти на всяка течат хидравличните маркучи или нещо друго по хидравликата, гледал съм 730,35 и 40 само V8 почти всички на газ, а и понеже и газовото на 2-3 от тях не бвха в ред сега започвам да разглеждам 730Д че не уцелвам читава бензинова

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.07.2017

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Кириль » 04 Ное 2017, 20:05

JoroM43 написа:....
Жоро, аз купих онази 735, която беше гедал наскоро.
НЕ съжалявам, ОБАЧЕ колата наистина си е зле :lol:
Ще хвръкнат минимум 2000лв. (дано не надхвърли 3000лв.) до края на този година :mhihi:
Важното за мен е, че после наистина колата ще е перфектна технически.
Естествено, остават външните забележки, но и тях ще ги оправям след зимния сезон.
Реално, дори да купиш кола за 8000лв., никой не ти дава гаранция, че няма да налееш още 2000-3000лв. веднага, извън обичайните разходи.... аз за това предпочетох да купя в лошо състояние и да си я стегна :)
Що се касае до предишният собственик на колата - не е бизнесмен, а лекар.... всъщност е абсолютен капут и дзифтар.... слабо казано!!! Гумите са !!!ВНИМАНИЕ!!! 2002г :shock: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 05 Ное 2017, 10:21

Биещите волани и кофти сменящите кутии са неща които не зависят от вида на мотора. А и все по-често ще ги има тези неща.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от JoroM43 » 11 Ное 2017, 20:46

Кириль написа:
JoroM43 написа:....
Жоро, аз купих онази 735, която беше гедал наскоро.
НЕ съжалявам, ОБАЧЕ колата наистина си е зле :lol:
Ще хвръкнат минимум 2000лв. (дано не надхвърли 3000лв.) до края на този година :mhihi:
Важното за мен е, че после наистина колата ще е перфектна технически.
Естествено, остават външните забележки, но и тях ще ги оправям след зимния сезон.
Реално, дори да купиш кола за 8000лв., никой не ти дава гаранция, че няма да налееш още 2000-3000лв. веднага, извън обичайните разходи.... аз за това предпочетох да купя в лошо състояние и да си я стегна :)
Що се касае до предишният собственик на колата - не е бизнесмен, а лекар.... всъщност е абсолютен капут и дзифтар.... слабо казано!!! Гумите са !!!ВНИМАНИЕ!!! 2002г :shock: :lol:


Ти ме уби направо - пожелавам ти да си я стегнеш - 2002 год. гуми явно е пестелив все пак, течеше хидравлично масло от някъде по спомен, едната верига е сменяна другата не - имай го на предвид че сега и идва времето на 250к километра, успех.


Аз имам идея един приятел да ми докара от Германия 735-ца обаче искаме с едната е38-ца да теглиме другата - някой от форума може ли да даде за 2 седмици теглич за е38 под наем - плащам си? Ако някой може да помогне пишете....

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.07.2017

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от Кириль » 12 Ное 2017, 10:55

JoroM43 написа:
Кириль написа:
JoroM43 написа:....
.....


Ти ме уби направо - пожелавам ти да си я стегнеш - 2002 год. гуми явно е пестелив все пак, течеше хидравлично масло от някъде по спомен, едната верига е сменяна другата не - имай го на предвид че сега и идва времето на 250к километра, успех.


Аз имам идея един приятел да ми докара от Германия 735-ца обаче искаме с едната е38-ца да теглиме другата - някой от форума може ли да даде за 2 седмици теглич за е38 под наем - плащам си? Ако някой може да помогне пишете....
Забрави какво ти е казвал оня убитак!
Не му харчела никакво масло, а мотора отзад се олива целия :)
Теча на хидравлично масло е най-малкия проблем :mhihi:
Отделно от задължителното обслужване.....
Задни спирачни маркучи.
Задни дискове и накладки.
Предни носачи кривите.
Задни втулки, едни странни с тръба.
Датчик разпеделителен вал.
Семеринг колянов вал.
Горнитури капаците на клапаните.
Томпони на двигателя.
А може би има крив преден диск и/или е тръгнала главина.
Гумите задължително.
Каско, че тоз идЕот я държал без никакво каско 2 години.
И още нещо ако изкочи по време на работата.... страхотия най-страшна :mhihi:

Не е ли по-лесно да наемете платформа, вместо да теглите на буксир?!
Те едва ли ще ви разрешат изобщо да теглите по чужбина! :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от JoroM43 » 12 Ное 2017, 15:32

да, има платформа втората е38-ца ще е на нея а първата ще я тегли :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от JoroM43 » 14 Ное 2017, 0:02

http://m.cars.bg/offer/c2371767


Някой гледал ли я е? много измъчена изглежда вътре но пък няма ръжда

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 20.05.2012
Пол: Мъж
Кара: e46
Мечтае да кара: M6

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от big4o85 » 03 Дек 2017, 14:26

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5euixe
Колеги, някой гледал ли е тази в какво състояние е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от ///M Power » 03 Дек 2017, 19:19

big4o85 написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11506082269859776&slink=5euixe
Колеги, някой гледал ли е тази в какво състояние е?


Като за снимки изглежда добре, ама 7-ца с ръчка. Ти си знаеш.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Компетентен съвет за избор на Е38?

Мнение от DLVasilev » 03 Дек 2017, 22:17

///M Power написа:
big4o85 написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11506082269859776&slink=5euixe
Колеги, някой гледал ли е тази в какво състояние е?


Като за снимки изглежда добре, ама 7-ца с ръчка. Ти си знаеш.

Абе ако наистина е внос от швайц не би трябвало да е идеално зле. Скоростите биха се преглътнали ако всичко друго е наред и то за относително добра цена ;)
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook