Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 18.02.2009

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от crx_vtec » 15 Окт 2017, 11:45

интересува ме педала на съедините с каква електорника е свързан има ли такова нещо като датчик на съединителя или датчик за заетост тъй като имам странен проблем когато натисна педала на съединителя оборотите ми се покачват до 1000 на свободна и така стоят докато не го пусна ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zubcho » 18 Окт 2017, 7:14

Възможно ли е са се кодира при заключване на автомобилът да се затварят само прозорците сами, без да прибира и огледалата?

Знам, че със задържане на бутона на дистанционното става. Интересува ме без да задържам дали е възможно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zubcho » 18 Окт 2017, 7:21

19vankata12 написа:
19vankata12 написа:Здравейте, имам 520д 2008 177к.с. и искам да и купя нови маратонки. Въпроса ми е стават ли джанти с тези размери 8.5X19 ET16 и 9.5X19 ET20 5X120 и ако да какъв размер гуми трябва да им купя?

В крайна сметка никой не ми отговори на въпроса дали стават и какъв размер гуми ми трябват..
п.с. това са джантите: http://vanko1912.snimka.bg/automobiles/ ... 287969.big

Лично аз, те съветвам да набиеш тези 2500лв за окачване (KW variant 1) вместо за гуми и джанти. Далеч по-добре ще се представя колата като поведение на пътя. Избери си и 18 цола джанти и не минавай на 19, защото ще си всяка седмица при гумаджията. Освен ако парите не са ти проблем де. Тогава прави каквото искаш. :)

19 цола 275/35R19 е над 350лв бройката. Изобщо не си и помисляй да си купиш боклук гуми или втора ръка, защото ще е смешно.

Аз я правих тази сметка с 19 цола и някак си реших, че е тъпо да дам тази сума, само за да ми заглеждат учениците колата и да я направя примамлива за авто крадците.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: UK
Пол: Мъж
Кара: E60 530D M57/TU
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sp3n5 » 19 Окт 2017, 19:58

Здравейте колеги.Предстои ми смяна на хидравлична течност.Към коя марка бихте ме ориентирали, като се има в предвид ,че и рейката ми е тръгнала леко?Какъв цвят трябва да е самата течност?Благодаря :bchug:
BMW The Ultimate Driving Machine !

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.05.2017
Пол: Мъж
Кара: е60 520д 177к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от 19vankata12 » 19 Окт 2017, 21:01

Zubcho написа:Лично аз, те съветвам да набиеш тези 2500лв за окачване (KW variant 1) вместо за гуми и джанти. Далеч по-добре ще се представя колата като поведение на пътя. Избери си и 18 цола джанти и не минавай на 19, защото ще си всяка седмица при гумаджията. Освен ако парите не са ти проблем де. Тогава прави каквото искаш. :)

19 цола 275/35R19 е над 350лв бройката. Изобщо не си и помисляй да си купиш боклук гуми или втора ръка, защото ще е смешно.

Аз я правих тази сметка с 19 цола и някак си реших, че е тъпо да дам тази сума, само за да ми заглеждат учениците колата и да я направя примамлива за авто крадците.


Прегледах всички негативни мнения за 19 цола и реших да я кача направо на 20 :D Като ще е гарга да е рошава :D Иначе не я правя да ми я гледат другите, а за да си я гледам аз.
Благодаря на всички, които ми помогнаха прочетох и доста други теми във форума и разбрах главното за джантите и гумите :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kiko™ » 20 Окт 2017, 9:57

19vankata12 написа:
Прегледах всички негативни мнения за 19 цола и реших да я кача направо на 20 :D Като ще е гарга да е рошава :D Иначе не я правя да ми я гледат другите, а за да си я гледам аз.
Благодаря на всички, които ми помогнаха прочетох и доста други теми във форума и разбрах главното за джантите и гумите :bchug:


20-ките ще я спънат тая 520-ка (предполагам такава кола караш съдейки по информацията от профила ти), но все пак като ги сложиш пиши какъв е бил резултата и пусни някоя снимка да я погледаме и ние :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 20 Окт 2017, 10:14

sp3n5 написа:Здравейте колеги.Предстои ми смяна на хидравлична течност.Към коя марка бихте ме ориентирали, като се има в предвид ,че и рейката ми е тръгнала леко?Какъв цвят трябва да е самата течност?Благодаря :bchug:


Виж си капачката на казанчето, ако на нея има зелена лепенка с надпис CHF, маслото трябва да е CHF11s, може и да я нямаш лепенката ако е сменявано казанчето.
Вариант е да видиш какъв е цвета на сегашната течност или да провериш по ВИН каква трябва да е за твоята кола.
Ако е CHF11s, оригиналното масло е Pentosin.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от shkata » 20 Окт 2017, 10:34

Колеги може ли да препоръчате някакъв читав филтър купе с активен въглен ?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: UK
Пол: Мъж
Кара: E60 530D M57/TU
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sp3n5 » 20 Окт 2017, 10:37

Благодаря за бързия отговор. ATF Only пише на капачката , изглежда кафеникава течността.
BMW The Ultimate Driving Machine !

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 20 Окт 2017, 10:50

sp3n5 написа:Благодаря за бързия отговор. ATF Only пише на капачката , изглежда кафеникава течността.

Значи atf dexron 3.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djerityyy » 20 Окт 2017, 14:17

Хора има ли разлика между Castrol Edge 5w30 FST LL и другия Edge FST C3.
Понеже си взех масло за смяна,но не съобразих,че може и да има разлика между тях..по принцип дават Edge С3 да покрива BMW LL04, a Edge LL го дават като универсално.Та аз естествено май се набутах и взех Еdge LL,като цената им е еднаква долу горе и много се надявам да става за ДПФ ...моля който е запознат да поясни,ако трябва да го сменям.
БЛАГОДАРЯ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djerityyy » 20 Окт 2017, 21:26

???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от PolandBall » 21 Окт 2017, 0:38

Здравейте, снощи се появи тва тракане на волана. Звучи като на пластмаса и сякаш идва някъде точно зад волана. Някой имал ли е подобен проблем и какво е евнтуалното му решение?



П.С. В началото има някакво препукване, от самото видео е.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Диан » 23 Окт 2017, 12:26

Два бързи въпроса:
1. Как се свалят корите под волана и под жабката? Развих видимите винтове към седалката и един по към централната конзола, но не помръдва. Страх ме е да я напъна, за да не счупя нещо.
2. Някой успявал ли е да разглоби OBD буксата и да извади пиновете? Опитах се, но неможах. Само успях да издърпам плъзгайки една пластмаса минаваща през целите пинове, но пак не помръднаха след това.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Shamanek » 23 Окт 2017, 23:15

Имам следното питане, времето застудя, пускам си климатика, врътките на макс (26 градуса), от средната конзола духа хладно, при краката и прозореца - топло. Каква е уловката?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook