Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от host » 12 Окт 2017, 20:43

в Пловдив всяка 3 (ТРЕТА) кола е с вдигнати яко фарове и ксенон ... ужасяващо е да се кара вечер
Последна промяна host на 12 Окт 2017, 21:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от (bubsa) » 12 Окт 2017, 20:56

k.milanov написа:Вчера към 17:30 един колега с Е39 ме пусна да се престроя пред него на Малинов от лява в дясна лента. В момента, в който се престорих един герой със ситроен ксара каращ по бус лентата реши да се мушне в средната лента, при което го зажулих по вратите. Мен нищо ми няма за него не знам. Слезнахме видяхме колите, каза че нямал претенции и бил виновен и си тръгнахме :smoke:

Простотията е пълна :dunno:

Винаги се обаждай на 112 за да регистрираш случката!!!Казваш номерата на колите и,че нямате претенции и всичко е ОК.
В такава ситуация ако някой го подучи тоя да се обади и каже,че си го ударил и си избягал знаеш ли какво става?6 месеца на трупчета и глоба :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 12 Окт 2017, 20:59

А, дано не, че ще е малко тъпо да го ям аз , не стига, че нищо не бях направил :kuku: :lalala: Аз спрях той се бутна в мене един вид :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от (bubsa) » 12 Окт 2017, 21:06

k.milanov написа:А, дано не, че ще е малко тъпо да го ям аз , не стига, че нищо не бях направил :kuku: :lalala: Аз спрях той се бутна в мене един вид :conf:

Всякакви хора има :confused: Казвам го да се знае,защото е често срещано явление.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от pampo » 12 Окт 2017, 21:11

Е оня как ще докаже, че колегата го е ударил, като няма никакви следи по колата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от (bubsa) » 12 Окт 2017, 21:22

pampo написа:Е оня как ще докаже, че колегата го е ударил, като няма никакви следи по колата?

А чак пък при удар да няма и минимални следи,не ми се вярва.
Явно няма нужда да доказва,защото знам за няколко подобни случая и все с лош завършек :kuku:Даже преди обвиняваха в "съмнение за алкохол" или нещо подобно беше. Не знам как точно работи тая система,но явно можеш да си караш със счупена броня и да си обвиняваш наред :mhihi:

Ето ти едно прясно.Един колега получи призовка за случай от преди 2 месеца на АМ Люлин някакъв се оплакал,че от гумите му хвръкнал камък и му счупил прозореца.Не могъл да го настигне и подал сигнал.Как ти се струва да не можеш да настигнеш камион по магистрала.Отиде,връчиха си му акта и така.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 13 Окт 2017, 20:42

Я да върна темата в релси :lol:
Кога за бога тия хора ще се научат да използват лентите за ускорение? Днес на магистралата един се включи директно в дясната лента пред камион със скорост около 50, камиона едвам успя да намали :kuku: (не знам дали съзнателно го направи ама се забоде между пилотната кола и камиона с извънгабаритния товар, а не е като да нямаше жълти светлини и по двете)
На слизането за брюксел и към дружба пък един ямболски направи огромно задръстване защото чакаше да се включи директно в лява лента за към летището :banghead:

Отделно от това бих искал да помоля всички прииждащи към София да не си карат колите докато не свикнат с движението и не разучат малко улиците - днес няколко от провинцията направиха ебаси мазалото по Цар Освободител защото не знаеха кой на къде да хване :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от host » 13 Окт 2017, 20:53

енджой

почваме с тоя хубавец ... който тука не изглежда да е кой знае кво ... ама на живо ... си понастръхваш
https://www.youtube.com/watch?v=IHWSUV3yzCg

след това на влизане към Пловдив (преди това по околовръстното) срещам тоя "изряден" автомобил
https://www.youtube.com/watch?v=2YvsSwMVoKI

и накрая за десерт камионец ми метна чакълче по джама вижте и 2рото клипче ;)
https://www.youtube.com/watch?v=sijM-tggDXs
https://www.youtube.com/watch?v=PDPfmjVSnKA
щетата са стабилни надрасквания 4бр колкото оризови зрънца ... късметче, че джама не се спука хем има и друга забележка (вижда се точно пред шофьора)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Leon » 15 Окт 2017, 21:26

dreadx написа:
Аз пък веднъж си влизам в кръговото на телевизионната кула за десен завой. Един, дето се въртеше, но във вътрешната лента - решил да излиза. Влязох си в моята лента на кръговото - външната, а той ми свирка, бипка -- та спрях по-натам да се обясняваме. - Той няколко пъти ми повтори, че според него тези в кръговото са с предимство, а другите чакат. -- Аз съответно няколко пъти му обясних, че ако е във вътрешната лента на кръговото, има очертана траектория за излизане, която води до лявата лента на двулентовия път по който излиза, и с нищо не засича външната лента на завиващите в дясно (тези, които само завиват, без да се въртят) - И той пак: ама..
Накрая никой никого не разбра - айде живи и здрави. -- А и да ме беше разбрал този точно пич, пак щяха да останат около 100000 шофьори, дето секат завоя на излизане от кръговото. И ето как пропускателната му способност не се оползотворява ефективно, само защото повечето хора предпочитат да спрат и да чакат, докато се изпразнят всички ленти - понеже не се знае на кой какво може да му хрумне.


99% от "шофьорите" нямат никаква представа как се влиза, излиза и кара в кръгово. На телевизионната кула е като за учебник - всички си спомнят само, че кръговото е с предимство. :mhihi: Това е и причината на всички кръгови в София да има задръстване, а те са измислени, за да елиминират тапата. Може да няма, или да се изчаква по 1-2 мин. За кръговото на 4-ти км да не говорим, там повечето хитреци са като муха в паяжина.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 22:31

На ТВ кулата кръговото е някаква абсолютна смешка. То по-малко от един двустаен апартамент като площ. Ако искаш да излезеш от втория изход в рамките на някакви си 20-30 метра трябва да влезеш в лявото платно и да се престроиш в дясното за да излезеш. :kuku:

На 4-ти км има един селски номер когато има повече коли да чакат. Влизаш в лявата отбивка, която води и до пункта за ГТП под моста. От там имаш само десен и обикновено си първа кола и не чакаш в навалицата, а и по-лесно се влиза в кръговото, защото останалите тъкмо са влезли от към Г.М. Димитров или от Младост и не са набрали още скорост. :mhihi:

Вчера щях да вляза във вратите на една патка с Пижо с около 60. И имаше дете на задната седалка седнало до вратата, която щях да ударя. От средната лента пусна мигач и веднага ляв завои за да влезе в отбивка в ляво. С 60-70км направих лосовия тест с всички екстри- свирене на гуми, пушеци, лек дрифт и следи по асфалта. Слизам да я питам дали има поне малко мозък в главата и тя ми вика- ми нали дадох мигач.. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 15 Окт 2017, 22:38

bum_bum написа:На ТВ кулата кръговото е някаква абсолютна смешка. То по-малко от един двустаен апартамент като площ. Ако искаш да излезеш от втория изход в рамките на някакви си 20-30 метра трябва да влезеш в лявото платно и да се престроиш в дясното за да излезеш. :kuku:

На 4-ти км има един селски номер когато има повече коли да чакат. Влизаш в лявата отбивка, която води и до пункта за ГТП под моста. От там имаш само десен и обикновено си първа кола и не чакаш в навалицата, а и по-лесно се влиза в кръговото, защото останалите тъкмо са влезли от към Г.М. Димитров или от Младост и не са набрали още скорост. :mhihi:

Вчера щях да вляза във вратите на една патка с Пижо с около 60. И имаше дете на задната седалка седнало до вратата, която щях да ударя. От средната лента пусна мигач и веднага ляв завои за да влезе в отбивка в ляво. С 60-70км направих лосовия тест с всички екстри- свирене на гуми, пушеци, лек дрифт и следи по асфалта. Слизам да я питам дали има поне малко мозък в главата и тя ми вика- ми нали дадох мигач.. :dunno:

На 4ти км любимци са ми тези дето влизат точно към пункта за гтп при положение че има забранителен знак :-D

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 22:45

Бъркаш. Тоя знак на паркинга е от ляво на платното и важи за паркинга на пункта за ГТП. Това му е входа и от там влизаш, а излизането става под моста през бариерата. Нямаш право да излизаш от паркинга.

А освен това:

Глава втора
ИЗИСКВАНИЯ ПРИ ПОСТАВЯНЕТО НА ПЪТНИ ЗНАЦИ И ДРУГИ СРЕДСТВА ЗА СИГНАЛИЗИРАНЕ
(Загл. изм. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) Чл. 9. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) Пътните знаци и другите средства за сигнализиране се поставят отдясно на платното за движение


Този знак се явява от ляво на посоката на движение. Десен е за паркинга на ГТП-то и важи за него.

Не е красива тая маневра, но не е и неправилна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 15 Окт 2017, 22:50

Преди 1 седмица последно минавах от там и си има новичък знак отдясно на платното, освен ако не се бъркам, сега глесах стриит вю и се вижда само стария за паркинга, но съм 90% сигурен че сложиха нов.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 22:59

Над година не съм минавал с кола от там. Явно много са станали тарикатите и са врътнали кранчето. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от 3186 » 16 Окт 2017, 6:22

Има си знак. Не че е спрял някой де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook