Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Mofal » 15 Сеп 2017, 11:36

Gqbriel написа:
Mofal написа:Става с телефон и по точно с iPhone ? И от къде да намеря програмите ?

Защо искате да правите подобни неща с телефон не разбирам.. https://itunes.apple.com/us/app/carly-for-bmw-lite-obd/id467344155?mt=8 това е програмата и ако не си с джейл да я намериш от някъде кракната - купуваш


Ми понеже не разполагам с лаптоп , имам 2 настолни .. и все пак такъв k-dcan къде мога да намеря в Пловдив ? Искам да си закупя един БР.

Разбрах , че с Elm wi-fi не става кодиране а само диагностика !! Това вярно ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 15 Сеп 2017, 11:39

Mofal написа:
Gqbriel написа:
Mofal написа:Става с телефон и по точно с iPhone ? И от къде да намеря програмите ?

Защо искате да правите подобни неща с телефон не разбирам.. https://itunes.apple.com/us/app/carly-for-bmw-lite-obd/id467344155?mt=8 това е програмата и ако не си с джейл да я намериш от някъде кракната - купуваш


Ми понеже не разполагам с лаптоп , имам 2 настолни .. и все пак такъв k-dcan къде мога да намеря в Пловдив ? Искам да си закупя един БР.

Разбрах , че с Elm wi-fi не става кодиране а само диагностика !! Това вярно ли е?

Не е вярно! Готов ли си да си купиш Carly + Адаптер? Ако да, с него може да кодираш ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Mofal » 15 Сеп 2017, 11:55

Колко е това като пари , k-dcan да продава някой от Пловдив?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Gqbriel » 15 Сеп 2017, 12:16

Mofal написа:Колко е това като пари , k-dcan да продава някой от Пловдив?

е то масово кабелите са купени от Пловдив :mhihi: един гугъл сърч да не правя реклама ще ти отнеме 30секунди за отговора
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Mofal » 15 Сеп 2017, 14:05

Аз лично не намирам с търсачката колега , искам да го купя днес но не намирам магазин или частно лице ... може ли линк на лично

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от vld » 15 Сеп 2017, 22:13

Mofal написа:Аз лично не намирам с търсачката колега , искам да го купя днес но не намирам магазин или частно лице ... може ли линк на лично

Sklad66.com всеки който напише в Гугъл фразата "кабел за диагностика" би попаднал на този сайт, как не го намираш ?

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Neckros » 21 Сеп 2017, 10:23

Gqbriel написа:Нагласи интензитета им и ще тръгнат...прати ми trc файла ти на лс и ше ти кажа


Sent from my iPhone using Tapatalk


Имаш ЛС! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от S.Simov » 27 Сеп 2017, 21:02

punish_the_benz написа:Колеги къде се кодираше при eject key да не святка interior lights-a , не мога да го намеря в cas-a, става дума за фейс е60.

Колеги някой намери ли решение.че и мен много ме дразни.. :ranting: Аз съм преди фейса. :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от krispd » 03 Окт 2017, 13:04

maikooo написа:
punish_the_benz написа:Някой успял ли е да подкара мигачите на е60 да светят постоянно с фаровете. Колата е 2008г. Вече срещам 2ри колега по пътищата който казва че са му го кодирали, аз съм пускал на сякви БМВта само на е60то не мога.

Хм, моите са така, светят винаги, и на фарове и на дневни светлини, и доколкото си спомням се сменяше us side marker light на active и още нещо за да светят и на дневни светлини, нещо от сорта на drl with front turn signal, нямам ncs пред мен да видя...ако искаш ще ти пратя трц файла с кодирани мигачи да го разгледаш или направо да го тестваш :yes:


Колега sidemarker_us е за веждите. Искам и аз да подкарам мигачите да светят заедно с ксенона и ейнджъла вечерта. В момента мигачите са кодирани за дневни светлини,ако има значение това. Така че чакам предложения. :ok:
Work hard in silence,let success make the noise.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от krispd » 03 Окт 2017, 13:13

vld написа:
Trixster написа:
vld написа:Колеги как се кодира дясното огледало да пада надолу при включване на задна скорост?
Огледалата имат автоматично прибиране и затъмняване.
Видях как се кодира да се прибират със задържане на ключа, но за наклона на огледалото не намерих инфо :roll:


Точно в тази тема го пише. Ето мнението:

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61
hol1gans написа:
Накланянето на дясното огледало при паркиране така и не можах да намеря как да си го активирам. Имам опция за сгъване на огледалата. Пробвал съм с копчето в ляво и дясно положение и не става. Също така и нямам FRM и KGN в нц-то. Може ли някой да помогне.


Колега като ти гледам профила ти караш Е61,нали?Ако е така в Е60/Е61 няма FRM модул за това не го откриваш в NCS-Expert, KGN също няма,предполагам си искал да напишеш KGM.В ранните Е60/Е61 произведени 2004/2005 няма фабрично вграден KGM,започват да го вграждат фабрично от 2006 година в Е60/Е61.
Всичко е описано в първата страница на темата;

"Модул:KGM (за по-нови модели), А за( по-стари модели) в 2-та модула - TMBT и TMFT."

Ето ти и екстрата която търсиш;
Модул: Кодира се в 2-та модула"TMBT"и "TMFT" (за по-стари модели )
Функция: KERBING
Стойност: aktiv
Описание: Навеждане на дясното огледало при движение назад.

Модул: KGM (за по-новите модели )
Функция: ASP_BORDSTEIN
Стойност: aktiv
Описание: Навеждане на дясното огледало при движение назад.


Благодаря за отговора колега, но се оказа, че не е само това, има и още неща които трябва да се активират за да тръгне.
Ето ги и тях:
Изображение
Няма нужда да имаш памет на седалките, трябва да имаш огледала с автоматично прибиране.


Колега,в кой модул са тези неща? Защото в TMBT и TMFT модулите ги няма тези неща. И аз съм кодирал kerbing на aktiv и в 2-та модула ,но и наляво , и надясно да цъкна копчето за огледалата,то не помръдва надолу. Аз си знам,че за е60 тази екстра е само за мемори пакета ,но все изскача някой с мнение,че дори и само автоматично прибиране на огледалата да имаш,тази екстра я имаш. :bchug:
Work hard in silence,let success make the noise.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 27.08.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60,530d 04'
Мечтае да кара: Eleanor
Детайли за колата: Frozen Grey matte ; Logic 7

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от krispd » 03 Окт 2017, 13:22

Коя стойност и в кой модул се кодира за сheck-a на страничните мигачите (на калника) ,защото сложих LED крушки и сега примигват при подаване на контакт,което ме дразни много? :driving:
Work hard in silence,let success make the noise.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от vld » 03 Окт 2017, 13:23

krispd написа:
vld написа:
Trixster написа:
vld написа:Колеги как се кодира дясното огледало да пада надолу при включване на задна скорост?
Огледалата имат автоматично прибиране и затъмняване.
Видях как се кодира да се прибират със задържане на ключа, но за наклона на огледалото не намерих инфо :roll:


Точно в тази тема го пише. Ето мнението:

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61
hol1gans написа:
Накланянето на дясното огледало при паркиране така и не можах да намеря как да си го активирам. Имам опция за сгъване на огледалата. Пробвал съм с копчето в ляво и дясно положение и не става. Също така и нямам FRM и KGN в нц-то. Може ли някой да помогне.


Колега като ти гледам профила ти караш Е61,нали?Ако е така в Е60/Е61 няма FRM модул за това не го откриваш в NCS-Expert, KGN също няма,предполагам си искал да напишеш KGM.В ранните Е60/Е61 произведени 2004/2005 няма фабрично вграден KGM,започват да го вграждат фабрично от 2006 година в Е60/Е61.
Всичко е описано в първата страница на темата;

"Модул:KGM (за по-нови модели), А за( по-стари модели) в 2-та модула - TMBT и TMFT."

Ето ти и екстрата която търсиш;
Модул: Кодира се в 2-та модула"TMBT"и "TMFT" (за по-стари модели )
Функция: KERBING
Стойност: aktiv
Описание: Навеждане на дясното огледало при движение назад.

Модул: KGM (за по-новите модели )
Функция: ASP_BORDSTEIN
Стойност: aktiv
Описание: Навеждане на дясното огледало при движение назад.


Благодаря за отговора колега, но се оказа, че не е само това, има и още неща които трябва да се активират за да тръгне.
Ето ги и тях:
Изображение
Няма нужда да имаш памет на седалките, трябва да имаш огледала с автоматично прибиране.


Колега,в кой модул са тези неща? Защото в TMBT и TMFT модулите ги няма тези неща. И аз съм кодирал kerbing на aktiv и в 2-та модула ,но и наляво , и надясно да цъкна копчето за огледалата,то не помръдва надолу. Аз си знам,че за е60 тази екстра е само за мемори пакета ,но все изскача някой с мнение,че дори и само автоматично прибиране на огледалата да имаш,тази екстра я имаш. :bchug:

При мен е в KGM, и работи, аз нямам седалки с памет, имам огледала с автоматично прибиране.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Speed_Am_All » 09 Окт 2017, 22:32

Колеги парктроника на е60-ката ми дава максимално показание от доста голямо разстояние. Може би около 2-3 педи. При е39-ката ми не е така. Там парктроника работи доста прецизно. Е39-ката е ръчка, а е60-ката автомат. Допускам че това може да е заради автомата, но много ме дразни като трябва да паркирам на тясно. Има ли начин да се кодира да показва по-точно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Black-Power » 10 Окт 2017, 1:06

Имаш варианти за 20,50см и 1 метър
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 10 Окт 2017, 7:06

Black-Power написа:Имаш варианти за 20,50см и 1 метър

В кой модул и как се казва функцията?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook