a

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от goppe » 25 Сеп 2017, 11:49

Vra4anin написа:
Дисковете CD с мп3 ги записвам както е описано в ТАЗИ ТЕМА, на 2-а скорост записвам. По принцип ползвам CD-RW дискове, т.е. презаписваеми и вече съм направил по едно 10-ина сесии на диск. Да не би това да е проблема ? :dunno:


Колега, незнам със сигурност дали това е проблема, но задължително опитай да запишеш на CD-R диск! С тази претенциозна и вече амортизирана оптика и механика дето сме в тези ЦЦЦта, не бих се учудил да се затруднява с предъвквани 10тина пъти дискове!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от lupu » 25 Сеп 2017, 11:59

Преди и аз си късах нервите с тези мп3. При мен пък на студена ги четеше после зависи как захапе, с две думи хем имах мп3 хем не можех да го слушам, но откакто си куписх mulf2 high се преродих. Мисля че това ти е решението за около 200-300 лв си решаваш мъките, а и както имаш прекаран оптика до отзад е елементарно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от lupu » 25 Сеп 2017, 13:13

Стига де сега чукнах в OLX и първият, който ми излезе е 250 лв и при условие, че имаш прекарана оптика в багажника заради Logic7 връзването е за 10 минути стига да не искаш флашката да ти е в жабката като при мен, че тогава малко сложно. Остава само кодирането. На фона на мъките, които имах и аз преди, това ми е една от най-добрите инвестиции след Logic 7 :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от fitter » 25 Сеп 2017, 20:33

Vra4anin написа:Колеги от около 2 седмици възпроизвеждам МП3 на ССС-то благодарение на dextuar :yes: , той го кодира.

Колата е Е60 2003-а година с ССС, с гласови команди, ченджър с 6 диска и logic 7. Заводско не е била с ССС (слагана е после), но останалите неща (гласови команди, ченджър, лоджик 7) са били вградени. ССС-то е със софтуер от 2008-а година.

Въпроса е, че... баси бъгавата и негодна история е това възпроизвеждане на музика :mhihi: Дразнещо, бавно и общо взето като да не слуша човек нищо. Цялата система работи все едно... както едно време работеха мизерни РС-та с windows 95 с нон стоп сини екрани :mhihi: Ей така го оприличавам.

В какво се изразяват проблемите:

-сутрин рано, като колата не е карана много дълго (цяла нощ), отначало почва да свири мп3 музика и след минута или две - звука изчезва. Гледайки дисплея и времето (минути и секунди), което се възпроизвежда песента, секундите се текат (един вид песента си се върти, но няма звук). Реша да превключа на следваща песен (белким проблема се оправи и проима звук) - вече дори времето за песента зацикля на 0:00, един вид не иска да възпроизвежда, не иска да "play-не" песента.

-започна да преминавам от слот CD към слот DVD (и двата заредени с мп3 дискове записани на CD) и пак нищо, няма звук. В такъв момент си мисля, че е оптиката проблем, да ама не - вадя МП3 диск и слагам аудио ЦД и почва да свири мигновено ! Като превключа на CD Changer също няма проблем, мигновено възпроизвежда.

-ако МП3 свири нормално, реча ли да активирам гласова команда (например да отида на песен еди коя си с гласова команда) и пак се получава проблем, отново спира звука. Докато ми е вече направило проблем на МП3 да няма звук и съм превключил на аудио ЦД или на CD Changer с аудио ЦД, реча ли да активирам гласовите команди - пак се проявява проблем - отново спира звука. Обаче на аудио ЦД, като превключва на следваща песен и се оправят нещата (докато на мп3 диск и на изчезнал звук, не се оправят нещата със следваща песен). Проблемите с гласовите команди не ми ги прави непрекъснато, САМо когато звука при възпроизвеждане на МП3 диск е изчезнал. Когато свири мп3 без проблеми и самите гласови команди работят без проблеми.

Тия проблеми ми ги съпровожда и чат пат с липса на звук на самото ССС, т.е. като се активира PDC (парктроника) звук от него няма, другите системни звуци (например за непоставен предпазен колан) също липсват. Включително и при гореописаните проблеми с гласова команда - не чувам първоначалния тон за активирана гласова команда и след не чувам и да ми говори. Просто звука от системата изчезва. В такава ситуация (изчезнал звук) само аудио CD има звук !!!

Обикновено всички тези проблеми се оправят, като изгася колата, извадя ключа и стартирам системата след 10-ина минути да речем, тогава започва да работи всичко. До следващата сутрин когато не съм карал колата дълго време :mhihi:

Т.е. казано накратко: проблемите се проявяват когато колата не е карана много часове, на MP3 диск записан на CD. Ако е МП3 записано на DVD направо не ми се говори, на практика там пък хептем почти не може човек да слуша нищо (само мисли, зарежда, бъгне...). На аудио CD без значение, дали се намира в някой от слотовете CD/DVD или в CD Changer-а - НЯМА ПРОБЛЕМИ !

Дисковете CD с мп3 ги записвам както е описано в ТАЗИ ТЕМА, на 2-а скорост записвам. По принцип ползвам CD-RW дискове, т.е. презаписваеми и вече съм направил по едно 10-ина сесии на диск. Да не би това да е проблема ? :dunno:

И се чудя генерално... какъв е проблема на системата ? Че слушам MP3 като цяло (а не аудио CD, където няма ядове), оптиката ли прави проблеми, че дисковете за презаписваеми ли, че като цяло ССС-то си е бъгаво и негодна система чисто софтуерно по рождение или просто е тръгнала да си мре и проявява симптомите за ядове с нея ? Ако е последното (симптоми на умиране на ССС-то), не, че се правя на разбирач, ама имам чувството, че софтуерно се омазва нещо или ако е хардуерно, то някой електролитен кондензатор прави ядове или нещо от сорта дребно (защото няма логика "сега" да прави проблеми, вадя ключа и изчаквам няколко минути, паля и вече работи всичко).

Какво ще кажете вие с вашия опит ?

PS: накрая ще се ядосам и ще направя тази простотия (или за по-просто ще продам колата):

Изображение


:mhihi:


Колега, извади бялата букса на блутуут модула в багажника( намира се в багажника над лявата гума зад мукета) и кажи дали проблемите ти са се решили.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от Exclusive89 » 25 Сеп 2017, 21:57

:OT: Колега може ли една снимчица на кората (която си я махнал за да се вижда dsp-то). От няколко месеца и аз съм с л7 купих стойка за dsp-то, монтирах я, но моята кора не пасва както трябва :( та искам да видя твоята кора да знам какъв модел на търся точно. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от Exclusive89 » 25 Сеп 2017, 22:22

Благодаря много колега :bowdown: :yes:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от vld » 26 Сеп 2017, 12:53

В случая повечето кабели ги имаш, ще ти трябва кабел за ЮСБ-то.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от fitter » 26 Сеп 2017, 18:09

Vra4anin написа:Моля.

Записах мп3 на CD-R (Emtec, качествен диск, уж), файдата е никаква - първите 2 - 3 минути свири без проблем, после отново звука изчезва, звук при парктроник нямам, има звук само от аудио CD :mhihi: Гася колата, паля след няколко минути - вече има звук и от мп3 и на парктроник.

Пробвах и това което колегата написа:
fitter написа:Колега, извади бялата букса на блутуут модула в багажника( намира се в багажника над лявата гума зад мукета) и кажи дали проблемите ти са се решили.


Фактически, блутуут модула ми е вдясно от DSP-то:

Изображение

Изображение

Махнах бялата букса, не запалих мотора, а само на контакт (да работи музиката) - първите няколко минути има звук, след това отново изчезва. Чат пат насича звука, появява се от самосебе си, но като цяло - никаква файда и от този пиниз. :)


Май ще си слушам аудио CD, то се е видяло :ok:


PS: кажете за тоя MULF2 и по-конректно ретрофита наречен 6FL. Колегата LUPU е прав, в олх-а има такъв модул за 250лв, но е само той, без никакви кабели. Гледайки този документ:

E60_61_USB_Audio_Retrofit_Official_BMW_Installation_Instructions_English.pdf


... за да го потвържа на моята кола ще ми трябват и трите кабела, нали ?


Колега, надявам се не си разкачал бялата букса горе, която се вижда на снимката ти. Говоря за голямата долу на модула. Ето тази:
Изображение. На снимката ти не се вижда. Тряба да освободиш още малко мукета долу и ще я видиш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от vld » 29 Сеп 2017, 10:15

Vra4anin написа:Пак съм аз. :mhihi: Стигам до извода, че това ССС е или обладано от духа на "Иван Карачоров - Попа" или е сглобено от някой див се'янин от сръбски произход. За какво говоря ли ? Тази сутрин нямах проблеми :) Всичко беше перфектно свиреше без грешка ! Без изчезване на звук, абе всичко беше перфектно. Какво промених ли ? Вместо обичайните папки записани в дисковете каквито пусках досега (като Elvis Presley, Michael Jackson, Roxette, Guns n Roses, Judas Priest, Ramstein, Scooter, Astral Projection...), реших да пусна папката озаглавена "ujas". Свиреше перфектно на този шлагер, на ТАЗИ имах чувстовото, че турбото даже увеличи налягането и колата стана още по-динамична :shock: , а с ТАЗИ имах чувството, че жабката се опитваше да се отвори сама (не знам само дали заради звука който изкара logic 7 или жабката просто искаше да й пъхна столевка) :dunno:

Факт е, че днес (на чалга :banghead:, ей така пусната на майтап ) проблеми нямаше. Слочаенос :conf: Не смея да пусна песен номер 13 от тази същата папка, в която се пее за луцифър и буда :mhihi: :ok:

:shock:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 18.12.2004
Пол: Мъж

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от george45 » 30 Сеп 2017, 21:10

Ще кажа.....голямо наакване на бмв с това ССС... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от Zubcho » 30 Сеп 2017, 22:46

Vra4anin написа:Пак съм аз. :mhihi: Стигам до извода, че това ССС е или обладано от духа на "Иван Карачоров - Попа" или е сглобено от някой див се'янин от сръбски произход. За какво говоря ли ? Тази сутрин нямах проблеми :) Всичко беше перфектно свиреше без грешка ! Без изчезване на звук, абе всичко беше перфектно. Какво промених ли ? Вместо обичайните папки записани в дисковете каквито пусках досега (като Elvis Presley, Michael Jackson, Roxette, Guns n Roses, Judas Priest, Ramstein, Scooter, Astral Projection...), реших да пусна папката озаглавена "ujas". Свиреше перфектно на този шлагер, на ТАЗИ имах чувстовото, че турбото даже увеличи налягането и колата стана още по-динамична :shock: , а с ТАЗИ имах чувството, че жабката се опитваше да се отвори сама (не знам само дали заради звука който изкара logic 7 или жабката просто искаше да й пъхна столевка) :dunno:

Факт е, че днес (на чалга :banghead:, ей така пусната на майтап ) проблеми нямаше. Слочаенос :conf: Не смея да пусна песен номер 13 от тази същата папка, в която се пее за луцифър и буда :mhihi: :ok:


Освен, че умрях да се смея, явно имаш проблем нещо със самите мп3-ки, а не с ССС модула. Виж как са кодирани чалгите и другите песни и огледай хубаво нещата, щото оставаш на ретро чалга и сръбско, когато нямаш радио :D
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от stocky » 13 Окт 2017, 16:51

По белите държави от много време насам (може би 15+ години) върви трафик информация в радио ефира. Когато тръгне TP информация и ти си се абонирал за нея с активиране на тая функция ти прекъсва каквото звучи и слушаш за трафика. В тунелите в Швейцария дори си има TP програма само за тунела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: CCC - проблем или си е просто бъгаво и недъгаво ?

Мнение от Zubcho » 15 Окт 2017, 7:37

Врачанин, обречен си да слушаш Валдес :D. Я виж тези мп3 чалгите какви са им стойностите като битрейт и KHz щото нещо четох, че ако са 48KHz имало проблем.

Това по смътни спомени.

Та ако чалгата е 44KHz & 128bit , a другите са 48Khz и 360bit това може да побърква системата и да я претоварва, т.е. да й препълва буфера и за това да спира.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook