Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Zubcho » 13 Авг 2017, 11:12

Да напиша и тук. Информация от преди 1 седмица от Recro, 240 euro за рециклиран торк + 110евро за куриер в двете посоки.

Който иска свестен майстор за автоматици в София, който не взима скъпо да ми пише на лично. Обслужи ми автомата за 500лв, с нов картер+филтър+масло ZF + букса + още едно уплътнение вътре при мехатроника.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от B.Stoimenov » 14 Авг 2017, 9:07

Zubcho написа:Да напиша и тук. Информация от преди 1 седмица от Recro, 240 euro за рециклиран торк + 110евро за куриер в двете посоки.

Който иска свестен майстор за автоматици в София, който не взима скъпо да ми пише на лично. Обслужи ми автомата за 500лв, с нов картер+филтър+масло ZF + букса + още едно уплътнение вътре при мехатроника.


Ако платиш през фирма, цената ще е без ДДС и ще падне на 190 EUR. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Zubcho » 15 Авг 2017, 15:46

Понеже има много запитвания за майстора, та мисля да му направя реклама директно в темата.

0888259947 Яни

От над 15г. се занимава с ремонт на автоматични скоростни кутии. Надежден е (според мен) и не взима безбожни пари за труд. Намира се зад сградата на ъгъла на бул. Гоце Делчев и бул. България

https://www.google.bg/maps/@42.6702589,23.293605,3a,75y,134.83h,72.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1s228r-4PeXENdnrrAX7NY1A!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

Който ви каже, че за 2500лв ще ви смени торк и масло, значи ви слага сериозна надценка. Торк + масло+картер не трябва да подмине 1400лв с труда. Торка + куриерите покрай него е към 700лв и маслото + труда не трябва да подминава 700лв. Това са супер груби сметки правени ей така на око.

Само да ъпдейтна, при мен придърпването е само на студен двигател сутрин. След обяд след работа като си тръгвам няма проблеми никакви. То е ясно, че ще се прави торка, ама защо не прави проблем като е по-топло след обяд?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 218

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Embolado » 24 Авг 2017, 16:46

Здравейте, колеги!

Колата е 530d 218, 10.2004 на 308 000 реални км. Кутията е редовно обслужвана, всичко е както пише в книгите.
Маслото на кутията е сменено преди около 60 000км. В момента не знам какво е нивото му.

Оборотите не играят при 80-100км, напълно спокойни са... Но кутията се държи, абсолютно идентично със буксуващ съединител.
Иначе казано, при подаване на газ винаги оборотите се вдигат преди колата да откликне. Доста е дразнещо.
Отделно се получава " земетресение " в цялата кола, когато превключва скорост в стръмен баир(изкачване) при около 70-80км.
Все едно се чуди точно преди да смени и разтриса цялото купе.
Всичко изчетено до тук ме навежда на мисълта за торк. Маслото е ясно, че ще го сменя, но искам да направя всичко заедно.
Мисля, че именно заради това буксуване имам доста висок разход в градски условия - над 12/100 по борд.(това реално е около 13л по колонка) Живея в малък град с 1 светофар...

Прав ли съм?

Благодаря предварително!
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pepsin » 25 Авг 2017, 13:21

Колеги здравей те,някой може ли да ми каже каква е тази добавка която се слага в маслото?????която е против влага.Става въпрос за зф 6хп26.Търся но нищо не откривам,благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от klintan66 » 25 Авг 2017, 16:43

Embolado написа:Здравейте, колеги!

Колата е 530d 218, 10.2004 на 308 000 реални км. Кутията е редовно обслужвана, всичко е както пише в книгите.
Маслото на кутията е сменено преди около 60 000км. В момента не знам какво е нивото му.

Оборотите не играят при 80-100км, напълно спокойни са... Но кутията се държи, абсолютно идентично със буксуващ съединител.
Иначе казано, при подаване на газ винаги оборотите се вдигат преди колата да откликне. Доста е дразнещо.
Отделно се получава " земетресение " в цялата кола, когато превключва скорост в стръмен баир(изкачване) при около 70-80км.
Все едно се чуди точно преди да смени и разтриса цялото купе.
Всичко изчетено до тук ме навежда на мисълта за торк. Маслото е ясно, че ще го сменя, но искам да направя всичко заедно.
Мисля, че именно заради това буксуване имам доста висок разход в градски условия - над 12/100 по борд.(това реално е около 13л по колонка) Живея в малък град с 1 светофар...

Прав ли съм?

Благодаря предварително!
Поздрави!

Не си!
Колега , по документи на този двигател му дават 12 на 100 ...не знам колко очакваш да е разхода.
Отделно ако оборотите при превключване са около 1500-2500 в зависимост от скоростта , загрял или не мотор и др просто това е начина на работа на автоматика.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pepsin » 26 Авг 2017, 7:41

Никой ли не знае за тази добавка ???????

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Exclusive89 » 26 Авг 2017, 8:40

pepsin написа:Никой ли не знае за тази добавка ???????

Колега като чукна в гугъл излизат някакви добавки, но не съм позлвал до сега никакви за ск. кутия и не искам да те подвеждам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от adovet » 26 Авг 2017, 11:47

pepsin написа:Никой ли не знае за тази добавка ???????

Не

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pepsin » 26 Авг 2017, 12:39

Ами на зф е била но ???????

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pepsin » 26 Авг 2017, 12:41

Не е фатално. Просто когато е много студено навън, маслото се сгъстява и докато го "разбие" и загрее скоростната кутия, първите 3-4 км може да включва не толкова меко скоростите и при рязко вдигане на газта да се усети едно притрисане неприятно. Като загрее маслото няма проблем, така че не е фатално. Другото е да не кондензира попаднала влага в кутията да не става на вода. Може и без нея, но ZF я препоръчват ;)
Върнете се в началото. Това е писано от колеги в този форум мисля,че в тази тема

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Gomez81 » 27 Авг 2017, 11:41

Някой може ли да изкаже мнение за майстор на кутии в Хасково, Живко се казвал. Та ако може някой да каже дали мога да му се доверя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от KARAIVANOV » 27 Авг 2017, 11:42

Здравейте колеги. Проблемите бяха следните: при изкачване на наклон /байр/ между 90 и 110 км/ч колата започваше да лашка сериозно и оборотите се меняха /все едно не достига достатъчно гориво/. От време на време при по-рязко тръгване от място оборотите се вдигаха, но колата не откликваше веднага, а се забавяше при потеглянето. Отделно при смяна на лоста от позицията Р към R беше трудно и имаше лек удар. Самодиагностирах си проблема, че торка е заминал. Закупих си рециклиран торк от AST - официалните представители на ZF. Сменихме торка, както и маслото, картера и буксата. Всичко заспа. Скоростите се превключват още по-плавно, няма го буксувнето при тръгване, смяната от P към R е мн мека, но след изминати около 300 км радостта ми свърши - колата отново започна да придърпва. За около 5 км го направи 3 пъти, като последния път се движех със 110 км/ч и ускорввах плавно до 140 км/ч,. През това време не спря да се лашка цялото купе. Карах на D, предполагам съм бил на 5 или 6 предавка. Въпросите са ми следните:
1. Може ли проблемът да не е от кутията, а от някой компонент на двигателя и ако е така да ме носочите как да разбера кой е? На диагностика грешки няма записани.
2. Възможно ли е торкът да не е рециклиран качествено? След смяната има осезаема положителна разлика в поведението на кутията.
3. Майсторът ми сподели, че е забравил да смени продълговатата гарнитурка под мехатроника. Каква роля изпълнява и възможно ли е да е от нея? При смяна на предавките нямам никакви удари или други проблеми. Не се усеща кога превключва.
Колата е е60 535 Д -2006 г. 272 к.с.
Последна промяна KARAIVANOV на 29 Авг 2017, 9:22, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 218

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Embolado » 27 Авг 2017, 19:21

Горните симптоми са абсолютно идентични с моите. Но очевидно моя торк е вече много зле, защото лашка яко.
Каква е цената на рециклиран торк, закупен от Бг? Чудя се струва ли си да пращам моя до Рекро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от KARAIVANOV » 28 Авг 2017, 8:54

Embolado написа:Горните симптоми са абсолютно идентични с моите. Но очевидно моя торк е вече много зле, защото лашка яко.
Каква е цената на рециклиран торк, закупен от Бг? Чудя се струва ли си да пращам моя до Рекро.


Моя ми излезе на 856 лв без ДДС + 156 лв, които ще ми върнат, след като изпратят стария торк до Германия.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook