С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Anthony_J » 02 Юни 2017, 22:30

TytusPulo написа:
Sapa написа:Доколкото знам маслото е прердназначено за 30 000 км. Същевременно колата замерва брой студени стартове и с каква скорост се движи маслото и на тази база преизчислява и обикновено км намаляват според борд компютъра. Аз карам бензин и си спазвам препоръките на на борд компютъра което с моя стил на каране е смяна на около 22-23 хил км

Относно типа на маслото - LL-04 5W30. За България и за коли над 100 000 км това е напълно подходящо и е доста по-евтино от 0W40. BMW препоръчва точно това масло за по-южните европейски държави.


Всеки интервал над 15к километра, особено в предимно градски условия е бавно убиване на мотора. Не можете ли да осъзнаете, че точно това целят производителите на автомобили? Стига сте чели етикетите ами си размърдайте мозъците. И аз си купувам масло за 30к километра, обаче го сменям на 10 макс 12.

Абсолютни глупости. За разлика от теб, колега от форума купи различни масла от различни магазини и ги занесе в лаборатория за тест и сравнение с такива, купени от чужбина. Разлика нямаше. Градски легенди и митове без доказателства с нищо не помагат. Колко хора познаваш с гръмнал двигател от фалшиво масло? Как, според теб, ще ми сложат масло, което е минало 20-30К км и аз ще мина още толкова без последствия за двигателя? Хайде малко по-сериозно.


Явно вярваш в дядо Коледа нали? И навсякъде, където в бг се продава Кастрол е оригинален нали? Това, което ти дадох е бруталната фалшификация на масло. Повечето пъти просто е произведено с по-некачествени материали неотговарящи на спецификацията на производителя. И естествено, че няма да ти гръмне двигателя. Просто в един момент ще се обади нещо и ще се чудиш от какво е. Другия момент при фалшивите масла е, че колата започва да ги гори след 5-6 к км. И тогава започваш да се чудиш какво му има на мотора, отиваш на майстор, измисля ти някой ремонт и става да си ебе мамата...

Не вярвам в дядо Коледа, а в реални факти и доказателства. Мисля, че колегата Cinder беше направил тестовете, закупувайки едно и също масло от различни места и сравнявайки го с оригинал. Разлика нямаше. Ти можеш ли да ми покажеш подобно сравнение и някакви доказателства или само си говорим градски легенди? Дай факти да ги видим. Сигурно има ментета, ама надали се продават по онлайн магазини и сервизи. То ако си купиш парфюм от циганин на улицата, надали ще е много истински, ама в магазина е различно. Та, дайте да ги видим тези доказателства за ментаците, че ми писна да чета експерти, дето само повтарят каквото са чули.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 03 Юни 2017, 0:57

Anthony_J написа: Та, дайте да ги видим тези доказателства за ментаците, че ми писна да чета експерти, дето само повтарят каквото са чули.


Колега, погледнахте ли линка който няколко постинга по горе дадоха колегите? Специално за вас го пускам още веднъж.
В Подмосковье накрыли 4 подпольных цеха, где подделывали моторные масла известных марок
Каждое утро с одного из нескольких нефтеперерабатывающих заводов сюда приезжала многотонная автоцистерна с моторным маслом невысокого класса качества с минимальными потребительскими свойствами. Далее мошенники разливали это масло в поддельные канистры (они поставлялись с двух заводов в Белоруссии), клеили на них подпольно напечатанные в другом регионе России этикетки с логотипами известных фирм и отправляли на продажу.
...
Мошенники зарабатывали 12 млрд. рублей в год
- По нашим данным, почти каждый день только с этого склада уходило до 10 фур, груженной контрафактом, - рассказывает оперативник.
В ходе рейдов обнаружены 3 автоматизированные линии по розливу и фасовке моторного масла, более 70 тонн нефтепродуктов, свыше 80 тысяч упаковок готовой к реализации продукции, фирменная пластиковая тара и этикетки различных брендов в большом количестве, а также бухгалтерская документация и печати более 30 юридических лиц.


Тия с 4 цеха за разливане, са ги хванали в Русия 2015, колко има още които си работят на спокойствие. Да не говорим за разни по-дребни риби.

Ето това съвсем прясно от май тази година.
В Тольятти обнаружили производство подделок известных моторных масел

Повече по темата за фалшивото масло може да се види тук. Нищо, че става въпрос за Русия, въпросът е принципен щом там се фалшифицира и продава и то в грамадни обеми, какво пречи да го правят или продават и на други места, включително и у нас.
http://www.oil-club.ru/forum/forum/62-poddelki-masel/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 06 Юни 2017, 11:14

Vra4anin написа:Колеги, кажете за Е60 530D 2003-а без DPF заводски - какво масло ?
Досега съм с Castrol Edge 5W30 C3, на почти 9000км е вече и скоро мисля да го сменям. Чудя се отново същото ли да ползвам или по-добре да сипя Castrol Edge Professional LL04 5W-30

Идеи ?

Пробвай новото BMW 5W30, LL04.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от B.Stoimenov » 06 Юни 2017, 11:28

vvasilev1 написа:
Vra4anin написа:Колеги, кажете за Е60 530D 2003-а без DPF заводски - какво масло ?
Досега съм с Castrol Edge 5W30 C3, на почти 9000км е вече и скоро мисля да го сменям. Чудя се отново същото ли да ползвам или по-добре да сипя Castrol Edge Professional LL04 5W-30

Идеи ?

Пробвай новото BMW 5W30, LL04.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


В петък смених в Дару кар. Масло и филтър - 176 или 174 лева - не помня :yes:
Честно казано малко по-шумен ми се струва двигателя ама ...
Ще изкача мнение след някакво време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от rafa224 » 08 Юни 2017, 8:09

B.Stoimenov написа:
vvasilev1 написа:
Vra4anin написа:Колеги, кажете за Е60 530D 2003-а без DPF заводски - какво масло ?
Досега съм с Castrol Edge 5W30 C3, на почти 9000км е вече и скоро мисля да го сменям. Чудя се отново същото ли да ползвам или по-добре да сипя Castrol Edge Professional LL04 5W-30

Идеи ?

Пробвай новото BMW 5W30, LL04.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


В петък смених в Дару кар. Масло и филтър - 176 или 174 лева - не помня :yes:
Честно казано малко по-шумен ми се струва двигателя ама ...
Ще изкача мнение след някакво време.

Аз сложих CASTROL EDGE 5W-30 Longlife-04 и засега съм доволен. Преди това бях с оригинално BMW масло, но старото Кастролско а не сегашния Шел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 30.04.2006
Местоположение: Ст.Загора
Кара: 535д

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от stenli_bmv » 09 Юни 2017, 13:57

Vra4anin написа:Колеги, кажете за Е60 530D 2003-а без DPF заводски - какво масло ?
Досега съм с Castrol Edge 5W30 C3, на почти 9000км е вече и скоро мисля да го сменям. Чудя се отново същото ли да ползвам или по-добре да сипя Castrol Edge Professional LL04 5W-30

Идеи ?

Аз карам с Castrol Edge Professional LL04 5W-30 и много добре се държи :bchug: 535д 286к.с

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от tintirimintiri » 10 Юни 2017, 4:33

Колегите с бензинови мотори с какво масло карат ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от foxi » 10 Юни 2017, 8:12

Аз карам с Бардал 5w40 и фюлеринова добавка


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 10 Юни 2017, 14:39

tintirimintiri написа:Колегите с бензинови мотори с какво масло карат ?

Аз карам вече с Xenum 5w40 карбон-графино и за сега е доста добре. Разхода на масло е минимален дори при агресивно каране.
Може да се каже, че изобщо не го бута.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 12 Юни 2017, 9:38

Този уикенд направих смяна (малко по-рано - на 9000 км). Сложих BMW масло 5w30, за да го изпробвам.
Първото впечатление е, че няма разлика в работата на двигателя спрямо кастрол 5w40, с който бях. С кастрола нямах никакъв харч на масло остава идните 5000 км да проследя дали и това няма да го бута и тогава ще мога да изкажа обективно мнение.

Следващото масло, което ми се ще да пробвам е Фухс, доста хора ми го хвалят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от MPOWERfan » 12 Юни 2017, 21:42

Всички дизели съм ги карал само Castrol Edge 5W30.
Сменям го на не повече от 13000,много съм доволен. :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от TytusPulo » 13 Юни 2017, 9:41

drago9205 написа:Следващото масло, което ми се ще да пробвам е Фухс, доста хора ми го хвалят.


Добро е, беше оригиналното на Мерцедес до скоро. Вземи го само от официалния вносител обаче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от adovet » 14 Юни 2017, 13:39

Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.09.2016
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: 850i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от JwR » 14 Юни 2017, 14:10

Здравейте,предтой ми смяна на масло на двигателя ,е60,2007г,197к,да препоръчате масло и какво да бъде 5w30 ,5w40 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Dextuar » 14 Юни 2017, 14:15

adovet написа:Днес ме изненадаха приятно от Аутобавария като ми предложиха заместваща кола докато ми сменят маслото - да отида предния ден да оставя моята, те ми дават тяхна и на другия ден отивам да си я взема, за да не чакам. :ok:

Каква кола ще дадат?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook