Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 30 Мар 2017, 13:59

Anthony_J написа:Колеги, някой чувал ли е за марката JMJ? Предлагат ми чисто нов DPF за 1100 лв. Били полски. Според мен определено си заслужава, вместо да се чисти или да се премахва. От Дунев искат към 550 лв. за почистването, въпреки че на сайта им пише 135 лв. Колко ще изкара после, никой не знае. Аз лично предпочитам да го сменя като се наложи.


Почистване за 550 без гаранция колко ще издържи след това, не е много оферта. Това което предлагат от полската фирма звучи приемливо, но явно никой няма инфо за качеството на продукта. Все пак разликата в цената на оригинален и този е повече от 4 пъти...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Nini0 » 04 Апр 2017, 10:31

Колеги здравейте, от 4 месеца съм притежател на е60 2004 закупена е от Германия на 240к реални. Тогава си мислех, че DPF-a е сменян, защото в и-драйва му оставаха 190к км. Сега 4 месеца по-късно километрите не са се променили минал съм вече 5к км. и не съм видял да регенерира. Въпроса ми е дали това е нормално или нещо се случва ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 06 Апр 2017, 11:26

Колеги, някой възползвал ли се от услуги за машинно почистване на DPF, каквито се появиха наскоро (емк сервиз, дунев и т.н) за да сподели мнение за ефикасността на метода ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 08 Апр 2017, 12:07

astrapower написа:Колеги, някой възползвал ли се от услуги за машинно почистване на DPF, каквито се появиха наскоро (емк сервиз, дунев и т.н) за да сподели мнение за ефикасността на метода ?

Моя го чистих в Мототехника на Карловско шосе. Минаха три месеца и се появи пак гадната миризма когато колата работи на място. Разхода на гориво също се качи.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 10 Апр 2017, 8:34

Аз пък приложих една добавка на Xenum и се поразходих "малко" като резултат налягането спадна от около 8 mbаr на празен ход до 2.88 mbar. Питането ми беше дали има ефект от почистването, но явно е различно поради различното изходно състояние на dpf филтъра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от The_Bear » 17 Апр 2017, 21:59

Здравейте!
Някой има ли представа, дали на DPF филтрите има маркирана дата на производство. Защото на моя едното силно прилича на дата, но дали е така? От друга страна виждам силно корозирал болт, който не ми се вярва да е на 4-5 години... ?!

Изображение
Изображение

Друг въпрос е защо не мога да кача тези две снимки по нормалния начин, а се налага да ги качвам на друг сървър? Намалих ги доста и пак не става. :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от The_Bear » 22 Апр 2017, 13:50

Здравейте,

Тези дни си инсталирах и програмата DIS. Проблема ми е, че отново не виждам кога за последно е била регенерацията на филтъра. Виждам тук са качени снимки от програмата, на които го има този ред за пробега след последната регенерация, но при мен липсва?!?
Направих backpressure теста, изглежда ми добре, грешки нямам и не ми излизат никъде за нищо (освен понякога за нивото на задния мост), но все пак искам да разбера какво се случва с тези регенерации. Защото смених термостатите, температурен сензор преди катализатора, подгревните свещи, все неща, които не бяха в ред, като очаквах и филтъра да не е в цветущо здраве, а засега излиза че е. Отзад тръбите са чисти и като работи колата не пуши, и не мирише като от дизелова кола, а на един такъв малко гаден чист "кисел" мирис, като след филтър може би :)...

"Бутона" "Enable, regeneration, particulate filter" - Този бутон защо го има? Само със задействане на принудителна регенерация ли е свързан? Защото ако не е свързан, не би ли трябвало винаги да си е "enabled"?

"Бутона" "Request, regeneration, particulate filter" - Оттук ли се подава заявка за принудителна регенерация и когато настъпят необходимите условия тя сама да стартира?

Благодаря предварително!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от The_Bear » 22 Апр 2017, 22:56

Не съм сигурен дали всички, които ме питаха на лично за софтуера са получили отговор (дава ми "несъществуващи потребители"). Затова поствам тук връзка към колегата, от когото закупих софтуера:

viewtopic.php?f=133&t=375159

Ето и неговия отговор към мен от преди:

"Здравей, колега !
Работещо копие на DIS от нета не знам дали вече може да се намери (преди се намираха тук там линкове към частично/относително работещи копия ,но в момента не мога да кажа дали има)....
Мога да предложа моя разработка на DIS , SSS-Progman (също NCS-Expert и INPA) - цената на комплекта е 35 лв.
Програмите са преправени от мен (голяма част от кода е лично мой , за това ги предлагам срещу заплащане).
Софтуера е 100% работещ има подробна инструкция за инсталация - стъпка по стъпка , със снимки .
Ето тук има по -подробна информация : viewtopic.php?f=133&t=375159
Ако има нещо неясно можеш да се свържеш с мен освен на ЛС и на тел. 0879/80-42-52.
Поздрави !"

От него си взех програмите, всичко се инсталира и работи наистина безпроблемно. Има си подробно упътване стъпка по стъпка на български, наистина работещо!!! Аз имах кабел с Inpa (от кабелизадиагностика.бг или com), който се наложи да ми го инсталира продавача (предния) през teamviewer, защото аз не успях.
Бях резервиран да преинсталирам Инпата, за да не остана пак в шах, но се наложи заради DIS-а. Инсталацията мина толкова бързо на Инпата, че чак не повярвах. И работи. И ДИС също. И някакви други програми, явно за кодиране, дето въобще не са ми ясни, но и те работят.

Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 23 Апр 2017, 11:22

kopi написа:колеги, незнам какво да правя с тоя моя DPF ... най-лесния вариант е да го махна, но не ми се иска понеже ще имам проблеми после при годишния преглед и т.н. ...

питане то ми е някой от вас да е виждал или чувал за такова почистване -



.. първо го пекът, после му духат - дават минимум 95% почистване и 3 години/100000км гаранция срещу удоволствието от ~350 евро (включва монтаж,демонтаж + почистването и на катализатора) ......... да пробвам ли да не пробвам ли :dunno:


Колеги, силно ме интересува дали някой е запознат с тази процедура на почистване?



Имам още едно въпросче - на iDrive нямам информация за състоянието на DPF-а, това означава ли че е омишлено премахната?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от astrapower » 23 Апр 2017, 16:39

Като цяло и тук в БГ има сервизи които предлагат почистване. Пинеже се интересувах от подобна операция съвсем скоро,мога да ти кажа за варианти в София и Пловдив, като някои предлагат и усугата демонтаж/монтаж на dpf-a. Изпозлвай google с ключови думи "машинно почистване дпф филтър" и проследи първите няколко резултата. Варианти се предлагат и без демонтаж, но спред мен са временни. Добре е да се демонтира и да се почисти професионално, и после колкото изкара :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от andy » 24 Апр 2017, 7:09

kopi написа:
Имам още едно въпросче - на iDrive нямам информация за състоянието на DPF-а, това означава ли че е омишлено премахната?


На фейса няма такова инфо в iDrive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от drago9205 » 30 Май 2017, 17:11

Колеги да ви попитам това и е резултатът когато ДПФ филтърът се "продъни" сам?
Тоест реално има 2 варианта да умре филтъра с годините и експлоатацията - единият е да се задръсти, а другият да се продъни, нали така?

radovo97ltd написа:Изображение
БМВ 525Д Е60 След чистене и каране oкoлo 500 километра. На 285 000 километра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от adovet » 30 Май 2017, 17:34

Tочно така

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от kopi » 31 Юли 2017, 19:46

днес паля колата и ... абе никога не е било такова нещо - едни вибрации, буботене .. нищо фрапиращо ама за всеки случай реших да я закача на диагностката.

DPF-a, Няколко грешки 480A. Бърз тест с ISTA-та и ето -
Untitled.png


Такива цифри досега не бях виждал! Нека някой да коментира :bowdown:
Последното каране на колата беше на магистрала , около 600 км ... още като спрях след това нещо ме усъмни но тогава не му обърнах внимание. :help:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 31 Юли 2017, 22:07

Някъде в Пловдив няма ли вече някои да чисти с Тунап??
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook