Проблем с централното заключване на Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Grey » 05 Фев 2015, 10:00

djerityyy написа:Здравейте,от няколко дни имах проблеми със заключването и отключването от копчетата на ключа...но след няколко опита сработваше.И днес вече отказа напълно,централното работи от бравата,но от копчетата на ключа не.Нищо от ключа не работи нито се отваря,затварят стъклата при по продължително натискане,нито диодите под огледалата светват...Все едно ключът и колата не правят връзка,пробвах и с другия ключ но уви същата история.Преди 3 дни бях на диагностика в оторизиран сервиз по друг проблем и нищо свързано с електрониката не е имало...а днес просто спря :banghead: :banghead: :banghead: :dunno: :dunno: :dunno: Моля,ако някой има идеи да ме насочи къде да гледам и кво да търся понеже ен съм на ти с електрониката и иницианизирането с програмите.

Колега,проблема ти най-вероятно е в антенния модул,който се намира под спойлера/централния стоп/.Често се наводнява и дава фира.Аз имах същия проблем,а радиото си работеше нормално?! Позачистиха го,изсушиха го,след което кутийката я запечатаха със силикон и сега всичко върви нормално,да чукам на дърво :paranoid: Казва се Diversity Antenna.Виж по форумите, има доста снимки как се разглабя.Дано стане с изсушаване и чистене само,че нов ,май беше към 500лв. ,а втора ръка не е много сигурен вариант,щото ,това си е една от масовите/детски/ болести при този модел.Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от djerityyy » 05 Фев 2015, 20:20

Колеги днес разбрах от къде ми е проблема...След много опити забелязах,че след като отворя и затворя багажника,централното от ремоте кея сработва.Следователно снопа с кабелите е тръгнал.Може ли някой да ме насочи в кой град около Сливен мога да намеря майстор който да смени кабелите и колко струва самата услуга.Гледах в тубата клипът на който е показано как и кво се прави ама си мисля че е за човек който се е занимавал и знае какво да прави. :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
Благодаря предварително!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от djerityyy » 07 Фев 2015, 14:32

:dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от PERKATA87 » 11 Апр 2017, 10:38

Здравейте колеги този радио модул къде се намира аз също имам същите проблеми не мога да отключа с дистанционното само с ключа централното работи ....отварям и затварям прозорците първо сте пробвам с бушон 72 както казва колегата благодаря предварително BMW E61-2008

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Atsalov » 13 Апр 2017, 4:16

В спойлера на 5-тата врата е, ако не ти е мокър, вероятно имаш проблем с кабелите ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от PERKATA87 » 13 Апр 2017, 12:03

Atsalov написа:В спойлера на 5-тата врата е, ако не ти е мокър, вероятно имаш проблем с кабелите ;)

Мерси, сте го сваля да видя как стоят нещата...леко и без аварийно каране;)

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от valeto » 14 Апр 2017, 6:21

Колеги ако позволите да се вмъкна в темата...при мен пък не се свалят и вдигат стъклата от дистанционното,иначе всичко друго си е ок,питането ми е възможно ли е да я нямам тази екстра,или си има отделен модул който е дал фиричка?
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Atsalov » 14 Апр 2017, 7:33

valeto написа:Колеги ако позволите да се вмъкна в темата...при мен пък не се свалят и вдигат стъклата от дистанционното,иначе всичко друго си е ок,питането ми е възможно ли е да я нямам тази екстра,или си има отделен модул който е дал фиричка?




Не са ти инициализирани стъклата. Оправи ги и всичко ще си дойде по местата. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от valeto » 14 Апр 2017, 7:43

Atsalov написа:
valeto написа:Колеги ако позволите да се вмъкна в темата...при мен пък не се свалят и вдигат стъклата от дистанционното,иначе всичко друго си е ок,питането ми е възможно ли е да я нямам тази екстра,или си има отделен модул който е дал фиричка?




Не са ти инициализирани стъклата. Оправи ги и всичко ще си дойде по местата. ;)

Колега,доскоро бях с Е36 :),сега се запознавам с Е61,чета ли чета тук....ще съм благодарен ако ми кажеш как да го направя :bowdown:
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Atsalov » 14 Апр 2017, 7:48

По същия начин като на е36, натискаш и задържаш копчетата на всяко едно стъкло, докато стигнат крайно положение. Или със сервизна процедура.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от valeto » 14 Апр 2017, 7:54

Atsalov написа:По същия начин като на е36, натискаш и задържаш копчетата на всяко едно стъкло, докато стигнат крайно положение. Или със сервизна процедура.

Благодаря колега,ще пробвам ако ли не ще търся някой да ми го направи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от PERKATA87 » 29 Юни 2017, 20:17

Колеги този радио модул изглежда добре какво може да е не отключва с ключа и това е

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Atsalov » 30 Юни 2017, 4:56

От изглежда до работи има около 500лв разлика/за нов/.Може да е ключа. Проверихте ли го?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от PERKATA87 » 30 Юни 2017, 9:37

Да ключовете са наред бушони абсолютно всичко ....сте я мъчим нещо ако има някой идеа да напише ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e61 535d
Мечтае да кара: BMW 8 Series

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от vzidarov » 04 Окт 2017, 10:38

Здравейте колеги!

И аз искам да се включа с един въпрос...
И при мен има проблем с централното, но при мен не иска да заключи от сензора на ключалките. Колата е с Keyless Entry & Go. Като сложа ръка на дръжката отключва, но не заключва. Дистанционното работи. По принцип ми дава постоянно, че му пада батерията, но дори и като го заредя пак същия проблем... Давайте идеи.

Благодаря! :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook